COŞKU'yu coşkulayamadım yahu :(

Kodla Büyü

adadeniz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
merhaba arkadaşlar
COŞKU yayınları USB içeriğini
  • GİZLİ DOSYALARI GÖSTER
    KORUNAN İŞLETİM SİSTEM DOSYALARINI GÖSTER
yoluyla görüntüledim.
  • KUR
    MODULER
    XTRAS
    AUTORUN
    COSKU (uygulama)
    COŞKU (simge)
    TANITIM VİDEOSU
    INDEX
    MAIN.DLL
dosya ve klasorleri vardı. Hepsini aldım Pc ye kopyaladım.
Coşku uygulama dosyasına tıkladıgımda tepki yok.
Index tıkladıgımda da "hatalı ve illegal kullanım" diyor.

Ne varsa tüm dosyalar XTRAS içeriğinde. Ama o da file01 file02 modunda... yani ya tek tek icine girecez klasor klasor adlandırıp oyle kullanacaz ya da usb den kullanır gibi kullanmanın bi yolunu bulacaz.
bu COŞKUYU nasıl kullanabiliriz usb siz.

Daha önceleri diamond tools veya ultraiso gibi programlarla sanal cd sürücü oluşturabiliyorduk. Belki bu programlarla bir ilerleme kaydedebilirsiniz bir deneyin.

cyln' Alıntı:
merhaba arkadaşlar
COŞKU yayınları USB içeriğini
  • GİZLİ DOSYALARI GÖSTER
    KORUNAN İŞLETİM SİSTEM DOSYALARINI GÖSTER
yoluyla görüntüledim.
  • KUR
    MODULER
    XTRAS
    AUTORUN
    COSKU (uygulama)
    COŞKU (simge)
    TANITIM VİDEOSU
    INDEX
    MAIN.DLL
dosya ve klasorleri vardı. Hepsini aldım Pc ye kopyaladım.
Coşku uygulama dosyasına tıkladıgımda tepki yok.
Index tıkladıgımda da "hatalı ve illegal kullanım" diyor.

Ne varsa tüm dosyalar XTRAS içeriğinde. Ama o da file01 file02 modunda... yani ya tek tek icine girecez klasor klasor adlandırıp oyle kullanacaz ya da usb den kullanır gibi kullanmanın bi yolunu bulacaz.
bu COŞKUYU nasıl kullanabiliriz usb siz.

Kullanıcı değiştirip administrator kullanıcısında giriş yapcaksın.... Programı kurup çalıştırma olayınıda administratordeyken yapcaksın.... başka türlü açılmıyor... burada yazdığın hataları alırsın sürekli...

Hocam tahtada coskuyu veremiyorum demedim.
Amacim USB OLMAKSİZİN coskulamak.
Bu nedenle yukaridaki islmleri yaptim olmadi.
Yoksa tahtadayken NSS deactive yapsan da calisiyor onda sorun yok.

valla ne var ne yok tüm dosyaları attım pc ye...
attribb changer ile tüm dosya ve klasorleri de gorunur yaptım. ama açılmadı bi türlü...
işin kötüsü mesela xtras klasoru icindeki animasyon klasoru icindeki herhangi bir flash dosyasını çalıştırdım çalışmadı bomboş ekran geldi.
cosku.exe tıklamam tıklamamam önemli olmadı :(
gecen forumda arkadasın biri usb nin imajını bilmem hangi programla al demişti onu da yaptım gene olmadı...

bende vestel kullanıcısında çalışmayan bir exeyi d'ye atıp masaüstüne kısayol verince çalışmıştı belki bu da çalışır o şekilde

hocam anlaşılmayan bir konu var sanırım
benim akıllı tahtada exe çalıştıramama gibi bir sorunum yok.
benim akıllı tahtada usb çalıştıramama gibi bir sorunum da yok.

benim istediğim Coşku yayınlarını usb olmaksızın bilgisayarda veya akıllı tahtada çalıştırmak.
bu amaçla sistem ve gizli dosyaları göster diyerek usb deki tüm dosyaları bilgisayara aldım. buna ragmen cosku çalışmıyor.
ben bunun çözümünü istiyorum.

dediğini anladımda bilinen bir çözümü yok o sorunun.. bende denemiştim.. illigal kulanım dedi..

çoşku ve zambak flashları öğretmenlere parayla satılıyor diye biliyorum. flashsız çalışmamak üzere tasarlanmış programlar zaten.

bence bu engelleme yazılımsal değil donanımsal... usbleri oluştururlarken micro işlemcilerine aynı anakart bios larında olsuğı gibi çalıştırmayı engelleyici programlar (yazılımlar) atmışlar...

hocam yazılım dünyasından bahsediyoruz. :)
YASAK - YAPAMAZSIN gibi kelimelerin ANLAMSIZ oldugu bir dünya :)

siber dünyada imkansız yoktur sadece yapması biraz zaman alır size katılıyorum ama birileri(programı oluşturanlar) bu işten ekmek parası kazanmaya çalışıyor. flashların ücreti ne kadar bilmiyorum ama benim okulumdaki birçok öğretmen satın alıp kullanıyor. bu benim şahsi görüşümdür.

MS-DOS ortamında çalışan ve Sanal sürücü oluşturup,Coşkuyu çalıştıran bir program varmış.Ama bulamadık daha..

Elimde yok hiç denemedim ama sanırım kullanılan usb belleklerin serinosunu kontrol ediyor ayrıca cosku.exe yi çalıştıırnca usb bellekte arıyor dosyaları.
Bu varsayımlardan yola çıkarak aşağıdakileri yapmaya açlışırdım.
PC de sanal usb bellek oluşturmayı araştırırdım.
Çoşku usb belleğinin seri nosunu alıp oluşturabildiğisem sanal usb belleğe verirdim.

Sonrada çoşku USB içindeki dosyaları sanal usb içine atar ordan çalıştırıdım. Tabi bunlar teorik işi pratiğe dökebilmek önemli

xp de çalışıyo desktopa atınca! ama kopyaladığım flash geçen senenin flashı bu sene farklı bişeyler yaptılarsa bilmiyorum artık... :+1:

kalıp oluşturup diamond tools gibi birşeyle olması lazım aslında,denediniz mi?

hocam o sorunu ben bugün çözdüm .... çözüm çok kolay ..... birazdan anlatırım

Bana geçen yıl zambak flash gelmişti.ultro iso ile image nı aldım. İmage bilgisayara kaydedip daemon tools ile calistirmistim bilgilerinize

Geri