Coşku-zambak yayınlarının usb belleği

Kodla Büyü
bu yöntemle tamamen siliniyo mu içindekiler?
sene başında bizim fen öğretmeni de böyle bi flash getirmişti bana
açılmıyodu içindekiler

**melike**' Alıntı:
bu yöntemle tamamen siliniyo mu içindekiler?
sene başında bizim fen öğretmeni de böyle bi flash getirmişti bana
açılmıyodu içindekiler

evet hocam tamamen siliniyor ve tek parça oluyor.

agd85' Alıntı:
hocam elimde coşkunun da vardı onu da formatladım. bence modeli bilmemize gerek yok.
aşağıdaki programı indirip sizin uyguladığınız sırayla da işlemleri gerçekleştirince sıkıntı halloluyo.

Doğrudur hocam ben başarıya ulaşınca başka flashta denemedim. Ama şunu unutmayalım geniıus ile hem modeli hemde web sayfasını gördüm yoksa o sayfayı bulamazdım.

anladım arkadaşlar çok teşekkür ederim deniycem
1 gün önce çalşııyomuş, neden oluyo peki böyle, antivirüs mü siliyo?

omd' Alıntı:
usb disk security programı virüs olarak algılamış bazı dosyaları. Silmeye çalışmış sonra ama bellek yazma korumalı olduğu için hata vermiş.
aynen katılıyorum. bu usb den bende de var doğrudan açılmıyor. açmak için gizli dosyalardan kur klasörü içindeki programları bir defalığına kurduktan sonra. etkinlikler diye klasörü bulup oradan istediğimiz üniteyi açabilisiniz.

arkadaşımda coşkunun flashı var konu anlatımı olan kısmı silip birleştirmek istedi.online recovery ile yaptım.şimdi yine 2 parça göründüğü gibi ikisinede tıklayınca sürücünüze disk yerleştirin diyo ne yapmalıyım

Hocam bu hatayı bilmiyorum ama bu coşku ve zambak flash disklerini tahtanın şifresini girerek çalıştırabildik. Yani yönetici olarak çalıştırmak gerekebilir...

Arkadaşlar xp olan bilgisayarlarda çalıştırmak için .net framework 3.5 ve flash player kurulu olması gerekiyor. .net framework kurulmuyorsa önce windows installer kurulması lazım.
ben xp sp3'ü yükleyip sonra .net framework 3.5 kuruyorum oluyor. (.net 4.0 da çalışmıyor)

bayram840' Alıntı:
Öncelikle elimdeki flash Zambak' ın 8 gb lık flashı.
Bu flashı chip genius adlı program la çalıştırıp modelini öğrendim. Benimkinin modeli SM3257ENAA

Ve aynı programın alt kısmında yazan web sayfasına girdim. Adres http://dl.mydigit.net/special/up/smi.html

Modeline göre arattım SM3257ENAA bulamadım SM3257EN k0117 olanı indirdim.
Sonra bu programı çalıştırdım.

1) Scan USB dedim ve 1 nolu portta flashı bulup ready dedi.
2) Start dedim ve flashı sılmeye taramaya biçimlendirmeye başladı. sonra flashım çalıştı.

biraz hızlı oldu inşallah açıklayıcı olmuştur. resimlerde işaretlemeye çalıştım. sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırım.

not: Bu yazının benzerini interenette flashı cdrom yapma diye bir başlıkta okumuştum chip genius programı ile model öğrenmeyi oradan öğrenmiştim. orada şöyle birşeyde yazıyordu flasha program atmak flashı komple kullanılmaz hale getirebilir diye haberiniz olsun.

hocam sağolasın. :alkis: sayende uyuyabileceğim. :D

kmrngns' Alıntı:
bayram840' Alıntı:
Öncelikle elimdeki flash Zambak' ın 8 gb lık flashı.
Bu flashı chip genius adlı program la çalıştırıp modelini öğrendim. Benimkinin modeli SM3257ENAA

Ve aynı programın alt kısmında yazan web sayfasına girdim. Adres http://dl.mydigit.net/special/up/smi.html

Modeline göre arattım SM3257ENAA bulamadım SM3257EN k0117 olanı indirdim.
Sonra bu programı çalıştırdım.

1) Scan USB dedim ve 1 nolu portta flashı bulup ready dedi.
2) Start dedim ve flashı sılmeye taramaya biçimlendirmeye başladı. sonra flashım çalıştı.

biraz hızlı oldu inşallah açıklayıcı olmuştur. resimlerde işaretlemeye çalıştım. sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırım.

not: Bu yazının benzerini interenette flashı cdrom yapma diye bir başlıkta okumuştum chip genius programı ile model öğrenmeyi oradan öğrenmiştim. orada şöyle birşeyde yazıyordu flasha program atmak flashı komple kullanılmaz hale getirebilir diye haberiniz olsun.

hocam sağolasın. :alkis: sayende uyuyabileceğim. :D

:D

Kopyalanabilmesi lazım hocam Önce cd bölümünün iso sunu oluşturun. sonra diğer bölümdeki verileri pc ye kopyalayın.
Aynı marka ve kapasite de başka bir usb alın chip geniusun verdiği seri noyu not alın.
ilgili chip yazılımları ve ini dosyasındaki gerekli değişikliklerden sonra isoyu yazıp diğer bölümdeki verileri geri kopyaladığınızda çalışması gerek.
Cok hızlı geçtim fakat mantık bu. Elimde ilgili usb olmadığı için denemedim.
Tabii yeni usb yi çöpe atma ihtimali de var.
Bir adet usb yi gözden çıkarırsanız deneriz.

agd85' Alıntı:
hocam elimde coşkunun da vardı onu da formatladım. bence modeli bilmemize gerek yok.
aşağıdaki programı indirip sizin uyguladığınız sırayla da işlemleri gerçekleştirince sıkıntı halloluyo.
:++: :++: :++: :++:

agd85' Alıntı:

bende yaptım önce raw oldu disk. sonra disk yönetiminden gidip biçimlendirdim tek parça 8gb oldu :)

Geri