Coşku-zambak yayınlarının usb belleği

Kodla Büyü

botett

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bir arkadaş zambak yayınlarının verdiği usb den aldı resimdeki hatayı veriyor açamadık sebebi ne olabilir.

Ekli dosyalar

• usb.JPG
    usb.JPG
    49.9 KB · Görüntüleme: 14,147
usb disk security programı virüs olarak algılamış bazı dosyaları. Silmeye çalışmış sonra ama bellek yazma korumalı olduğu için hata vermiş.

donanımsal bir yazma koruması varsa kaldırın. Eğer yoksa bilgisayarınızda netframework yüklü değilse onu yükleyin....

Hocam şimdi korumalar fiziksel ya da yazılımsal olabilir öncelikle bunu saptamak lazım.

Eğer yazılımsal ise;

Başlat-çalıştır-regedit
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\StorageDevicePolicies\ WriteProtect değeri 1 ise 0 yapın.

Bu olmaz ise koruma kaldırmaya yönelik programları da deneyebilirsiniz, mantık hep aynıdır ama bazıları daha etkilidir.

Eğer fiziksel ise;

Flash belleğin içini açıp varsa lehimlenmiş kısımlarına göz atmanız gerekir, sonradan lehimlenen yerdeki lehimleri kavlatmanız gerekir. Gözle görülen bir lehim yoksa flash belleği kısa bir tel ya da tornavida yardımıyla kısa devre yaptırıp sıfırlayın. Üzerinde ışık varsa başka renge dönüşecektir sıfırlandığında ( yeşilse sarı, beyazsa kırmızı gibi). Ardından usbyi tekrar çıkarıp takarak kullanabilirsiniz.

Yalnız usb sıfırlamada dikkatli olunuz, çoğu anakartta usb portlar kuzey köprüsüne bağlıdır, işlemci ya da anakarta zarar verme ihtimaliniz de yok değil.

Kolay gelsin :wink:

dediklerinizi deneyeyim, ama bu usbler iki kısma ayrılmış dökümanların yüklü olduğu kısım koruma altında diğer bölümde koruma yok... korumayı kaldırırsak dökümanlar zarar görür mü acaba..

Arkadaşlar,Coşku-zambak yayınlarının usb belleğini harddiskten veya sanal sürücüden çalıştırabilir miyiz?Ben Deamon ile uğraştım ama sanal sürücüden çalışmıyor.illa flash belleği takmamız gerekiyor.

Usb İmage Tool ile flash belleğin yedeğini al aynı yöntemle istediğin yere restore et..Yada içerik gizli olarak xtras içerisinde var direkt kopyala..

Usb İmage Tool ile flash belleğin imajinı aldım fakat bilgisayara(harddiske) restore edemedim.Restore etmek içinde flash bellek istiyor. Kısaca başaramadım.Yinede teşekkür ederim.Bir çözüm bulana kadar flaştan kullanmaya devam edeceğiz artık...

xpde çalışmıyor diyor hocalar bi bakarmısın deyip duruyorlar ama vaktim yok neden olabilir.

vedat' Alıntı:
xpde çalışmıyor diyor hocalar bi bakarmısın deyip duruyorlar ama vaktim yok neden olabilir.
bu konu da çözüm üretebilen arkadaşımız var mı acaba ben şu an çalıştırmaya çalıştım çalışmıyor

Arkadaşlar bir idareci arkadaş bu flsh bellekle işi bittiği için olacakki biçimlendirmek istiyor fakat biçimlendirilmiyor korumalı diyor, fare sağ tuştanda sil komutu pasif, bu flashları nasıl biçimlendirebiliriz deneyen oldumu, teşekkürler.

YAZEN' Alıntı:
Arkadaşlar bir idareci arkadaş bu flsh bellekle işi bittiği için olacakki biçimlendirmek istiyor fakat biçimlendirilmiyor korumalı diyor, fare sağ tuştanda sil komutu pasif, bu flashları nasıl biçimlendirebiliriz deneyen oldumu, teşekkürler.

Yok mu bir çözümü.....

YAZEN' Alıntı:
arkadaşlar bunu çözen varmı?

ben şu programla biçimlendirme yyaptım kaç gb ise onu seçip start tuşuna basmak yeterli

Ekli dosyalar

• OnLineRecovery.rar
    1.2 MB · Görüntüleme: 5,095
coşku'daf fiziksel koruma var sanırım? flashın içini açtım fakat yazma korumsanı kaldırmak için devrelerden çözemedim olayı.

webmaster19' Alıntı:
YAZEN' Alıntı:

zambak 3. sınıf 8 gb lik belleğe format attım şuan calışıyor isteyen varsa anlatabiliriim.

bayram840' Alıntı:
webmaster19' Alıntı:
YAZEN' Alıntı:

zambak 3. sınıf 8 gb lik belleğe format attım şuan calışıyor isteyen varsa anlatabiliriim.
hocam bende ne zamandır bunun çözümünü bekliyorum anlatırsanız sevinirim

bir sınıf öğretmeni geldi, izleyemiyor içindekileri.. aynı sizin ki gibi uyarı verdi ben de bunu nerden satın aldıysanız oraya sorun dedim :mrgreen:

yaptıysanız nasıl yaptığınızı bize de anlatırsanız çok memnun olurum.
internetin altını üstüne getirdim.bir sürrü prog kurdum.cık.olmadı

hocam nasıl yaptın daha bugun ugrastım o flash bellekle bı turlu cozemedım bu olayı.hadı anlatta aydınlanalım ;)

Öncelikle elimdeki flash Zambak' ın 8 gb lık flashı.
Bu flashı chip genius adlı program la çalıştırıp modelini öğrendim. Benimkinin modeli SM3257ENAA

Ve aynı programın alt kısmında yazan web sayfasına girdim. Adres http://dl.mydigit.net/special/up/smi.html

Modeline göre arattım SM3257ENAA bulamadım SM3257EN k0117 olanı indirdim.
Sonra bu programı çalıştırdım.

1) Scan USB dedim ve 1 nolu portta flashı bulup ready dedi.
2) Start dedim ve flashı sılmeye taramaya biçimlendirmeye başladı. sonra flashım çalıştı.

biraz hızlı oldu inşallah açıklayıcı olmuştur. resimlerde işaretlemeye çalıştım. sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırım.

not: Bu yazının benzerini interenette flashı cdrom yapma diye bir başlıkta okumuştum chip genius programı ile model öğrenmeyi oradan öğrenmiştim. orada şöyle birşeyde yazıyordu flasha program atmak flashı komple kullanılmaz hale getirebilir diye haberiniz olsun.

İşin en güzel yanı ise bugün arkadaşa flashı verdiğimde yok hocam bende yeteri kadar var size lazım olur diye ben size verdim dedi. Ben ise sadece merak ettiğim için formatlamıştım. Yani istemeyerek yapsak birde olmasa bir ton laf olur denemek için alıp yaparız adam sizin olsun der: :|

bayram840' Alıntı:
Öncelikle elimdeki flash Zambak' ın 8 gb lık flashı.
Bu flashı chip genius adlı program la çalıştırıp modelini öğrendim. Benimkinin modeli SM3257ENAA

Ve aynı programın alt kısmında yazan web sayfasına girdim. Adres http://dl.mydigit.net/special/up/smi.html

Modeline göre arattım SM3257ENAA bulamadım SM3257EN k0117 olanı indirdim.
Sonra bu programı çalıştırdım.

1) Scan USB dedim ve 1 nolu portta flashı bulup ready dedi.
2) Start dedim ve flashı sılmeye taramaya biçimlendirmeye başladı. sonra flashım çalıştı.

biraz hızlı oldu inşallah açıklayıcı olmuştur. resimlerde işaretlemeye çalıştım. sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırım.

not: Bu yazının benzerini interenette flashı cdrom yapma diye bir başlıkta okumuştum chip genius programı ile model öğrenmeyi oradan öğrenmiştim. orada şöyle birşeyde yazıyordu flasha program atmak flashı komple kullanılmaz hale getirebilir diye haberiniz olsun.
hocam süpersin denedim yaptım bende :++:
benimkinde 321-325 gibi bişey yazıyodu . senin indirdiğin programı indirdim. genius programını kullanmadan direkt bizim indirdiklerimizi indirip ordan sizin söylediğiniz 2 yolu da kullanarak flasha format atabiliyoruz. Hocam ne yollar denedim izzeti nefis meselesi yapmıştım hızır gibi yetiştin tekrar teşekkürler :alkis:

hocam elimde coşkunun da vardı onu da formatladım. bence modeli bilmemize gerek yok.
aşağıdaki programı indirip sizin uyguladığınız sırayla da işlemleri gerçekleştirince sıkıntı halloluyo.

Ekli dosyalar

• SM3257EN_MPTOOL_K0929.rar
    2.3 MB · Görüntüleme: 5,413
@bayram840
eline sağlık.oldu.4 gb ını kullanabildiğim
zambak belleği 8 gb ını da kullanabiliyorum

Geri