com uzantılı bir site???

Kodla Büyü

ts0661

Aktif Üye
arkadaşlar okulumun sitesi için milli eğitimin verdiği alan yetmiyor bunu com uzantılı bir alan alıp oraya taşımak istiyorum bunu nasıl yapacam acaba alanı nasıl alacam???
önemli!!!!

değerli hocam okuluna com uzantılı domain alman mantıklı değil..
k12.tr uzantılı alman gerekir. k12.tr uzantılı domaini www.nic.tr adresinden alacaksın..daha sonra sana siteni barındıracağın bir hosting gerekecek, google a hosting yazarsan binlerce firma bulursun..

kolay gelsin

com uzantısı dünyada her tülü site tarafından kullanılmaktadır, ancak k12.tr sadece okul sitelerinde kullanılabilir.nic.tr k12.tr uzantısını okul olmayan kuruluşa vermez.Dolayısıyla arama yapan bir kişi bu uzantıyı gördüğü zaman, bir okul sitesi olduğunu bilir ve ona göre sitenize giriş yapar.Ben bir okul sitesinin com uzantılı isim kullanmasına karşıyım.Aynı şekilde her kurumun veya kişinin sitesine uygun domain uzantısını almasından yanayım..

örneğin biz bilgisayarbilisim.com uzantısını kullabilirz , ancak net uzantısını kullanıyoruz, sitemize daha uygun olduğunu düşünüyoruz.

ghost' Alıntı:
com uzantısı dünyada her tülü site tarafından kullanılmaktadır, ancak k12.tr sadece okul sitelerinde kullanılabilir.nic.tr k12.tr uzantısını okul olmayan kuruluşa vermez.Dolayısıyla arama yapan bir kişi bu uzantıyı gördüğü zaman, bir okul sitesi olduğunu bilir ve ona göre sitenize giriş yapar.Ben bir okul sitesinin com uzantılı isim kullanmasına karşıyım.Aynı şekilde her kurumun veya kişinin sitesine uygun domain uzantısını almasından yanayım..

örneğin biz bilgisayarbilisim.com uzantısını kullabilirz , ancak net uzantısını kullanıyoruz, sitemize daha uygun olduğunu düşünüyoruz.

katılıyorum :+1:

k12 yi almak için okul müdürüne imza attırıp sonra fax çekmek gerekiyor .com daha rahat bence com'un öğrencilere karşı ayrı bir havası oluyor

en ucuzu hangisiyse onu al..
k12.tr ile uğraşma bence.

aldıgın domaine siteyi koy. sonrada http://www.meb.k12.tr den bi alan adı al. okulununadı.meb.k12.tr gibi. daha sonra meb den aldıgın yerin index ine yeni aldıgın domaine bi yönlendirme koy olsun bitsin.

Hacker' Alıntı:
en ucuzu hangisiyse onu al..
k12.tr ile uğraşma bence.

aldıgın domaine siteyi koy. sonrada http://www.meb.k12.tr den bi alan adı al. okulununadı.meb.k12.tr gibi. daha sonra meb den aldıgın yerin index ine yeni aldıgın domaine bi yönlendirme koy olsun bitsin.

uğraşacağı 1 gün dostum, herşey usulüne uygun olsun, herkes rahat etsin, yapanda, gezende, devlette, okul sitesi olduğunu bilsin, kötümü olur..Ama hocam k12.tr uzantısını alamazsa, hiç olmamasından daha iyidir, bir com adresi alsın o zaman..Ama alamaması için bir neden göremiyorum, NIC.TR de herşey açık, sadece biraz incelemek gerekiyor..

ben -com aldım, k12 de alacagım bu sekilde hem meb.k12.tr, hem -k12, hem de -com uzantılarına sahip olacak okulum :D biraz abarttık ama olsun :)

unuttum :)
hostuda bilgisayarbilisim.net'ten aldım, meb'in verdigi adresten yonlendirme yaptım en guzel bişi oldu :)

En iyisini ben yaptım. Hem ".com" hem "k12.tr" hem de "meb.k12.tr" aldım. Hepsini aynı yere bağladım :D

Geri