[color=red]BİLGİSAYAR KAPALI İKEN UYGULAMA BAŞLATMAK[/color]

Kodla Büyü

yurtseven

Aktif Üye
Arkadaşlar bilgisayar kapalı iken kendiliğinden açılıp bir uygulamayı örneğin winamp'ı çalıştırabilecek bir yöntem veya program biliyormusunuz.Varsa lütfen yardımcı olun.

:?: örneğin sabah şu saatte winampı çalıştırabilecek bir program arıyorum.Varsa bildiğiniz böyle bir program paylaşalım özelllikle sabahları müzik ile uyanmak isteyenler için harika olur.

bilgisayar açılsın-şarkı çalmaya başlasın-programsız!!!!

arkadaşlar...
uzun zamandır yapmıyordum...hatırlamam gerekiyordu...
20 dakikadır ugrasiyorum...ve denedikten sonra yazıyorum hepsini...
bir kaç tane seçenek var...

birincisi BIOS'tan ayarlamak...

POWER/APM CONFİGURATİON'a girilerek burada power on rtc alarm seçeneginden;
rtc alarm date : every day ; rtc alarm hour : ornek 7.00(sabah) rtc alarm minute : 30 rtc alarm second : 03

(gordugunuz gibi uyanacagınız saniyeye kadar ayarlıyabiliyorsunuz...)
(arkadaşlar anakartın desteklemesi lazım bu ozelligi: Benim ki Asus P5P800; BIOS ise AMI)
farklı bir menude de olabilir...
daha sonra;

Windows'un zamanlanmış görevler diye bir özelliği var...

Programlar/donatılar/sistem araçları/zamanlanmış görevler yolunu izleyerek ;
görev belirleyebiliyorsunuz...ancak burada program için görev belirleniyor genelde...dosya için yine o dosyanın yolunu girin..
ben çaldırmak istediğim mp3 ün yolunu girdim ve istediğim zamanda mp3'ü çalmaya başladı...

zamanlanmış görevler uyuyan makinayı da uyandırabiliyor...
haftalık günlük yıllık şu saatte çal gibi seçenekler var zamanlanmış görevlerin içinde...mesela sadece hafta içi için yaptırabilirsiniz bunu...ya da bilgisayar 15 dakika boş kaldıgında...
program yok :)
ve bilgisayarım artık her sabah 7 de açılarak bana şarkı çalmaya başlıyor :)

Ana kartım desteklemiyor ayrıca Windowsun görev yöneticiside bir halta yaramıyor.Denedim tık yok

Geri