Çöken Pcnin Yedeğini Almak!!!!

Kodla Büyü

bilo

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar bugün okulda pc çöktü ve ben bu pcdeki verileri(c:) acronisle yedeğini alabilirmiyim....

alırsın hocam acronis 2010 kur bootabla cd yap başlat c nin yedeğini al sonra yedeği d ye taşı oradan c ye işletim sistemini çak... sonra acronis 2010 tekrar kur yedeğe gel d sürücüsündeki, oradan yedeğe tıkla ondan sonra içindeki her seyi bulabilirsin... çok denedim.

çökmüş pc nin yedeğini almak derken hocam çöktüyse zaten sistem dosyaları filan zarar görtmüştür
içinde kurtarman gereken şeyler mi var?

Alternatif olarak :
Yapman gereken Xp cd'sini takıp C: silmeden üzerine kurulum yapmaktır. O da olmadı HDD başka pc takıp verilerini (masaüstündeki dosyarını,belgelerimdekileri...) yedekle sonra sonra temiz format at. Buda olmadı dersen cd'den çalışan işletim sistemleri var bilgisayarı cdden başlat bu işletim sistemiyle dosyarını D: yedekle C: temiz formatla. Birde bak bakalım güvenli modda bilgisayarın açılıyorsa işin çok daha kolay demektir. :)

system007' Alıntı:
alırsın hocam acronis 2010 kur bootabla cd yap başlat c nin yedeğini al sonra yedeği d ye taşı oradan c ye işletim sistemini çak... sonra acronis 2010 tekrar kur yedeğe gel d sürücüsündeki, oradan yedeğe tıkla ondan sonra içindeki her seyi bulabilirsin... çok denedim.
hocam bootable cd ile pc yi açıp yedeğini nasıl alacağımki
????

hasari hocam teşekkürler verdiğin bilgiler için..ben daha çok @system007 hıcamın dediği gibi bir yedek alma olayı varmı onu merak ediyorum aslında!!!!!!!!

bilo' Alıntı:
hasari hocam teşekkürler verdiğin bilgiler için..ben daha çok @system007 hıcamın dediği gibi bir yedek alma olayı varmı onu merak ediyorum aslında!!!!!!!!
dostum... acronis 2010 kur sağlam bi bilgisayar ilk başta tools kısmından rescue media buildr var oradan boot yaratcaz.. ama önce boş bi usb bellek takılı kalsn pc de . usb i secip proceed dedikmi usb boot acronis hazır durumda sonra gelelm pc i yeniden açmaya... first boot usb secip açıyorz.acronisimiz geliyor ekrana oradan backup secip yedek alıyor ve d sürücüsüne kayıt ediyoruz... sonra c ye sadece güzel bi format çekip işletimi kurdukdan sonra ilk iş acronis 2010 kurup yedeğimizin oldu dizine gelip yedeğe tıklamaka sana söyle bi durum gelicek

iconlar seni yanıltmasın klasörler bu şekil çıkıyor...

Ekli dosyalar

• Technolog - 0003.jpg
    Technolog - 0003.jpg
    9.5 KB · Görüntüleme: 1,874
  • Technolog - 0004.jpg
    Technolog - 0004.jpg
    2.3 KB · Görüntüleme: 1,874
  • Technolog - 0005.jpg
    Technolog - 0005.jpg
    1.6 KB · Görüntüleme: 1,874
  • Technolog - 0006.jpg
    Technolog - 0006.jpg
    34.1 KB · Görüntüleme: 1,874
  • Technolog - 0007.jpg
    Technolog - 0007.jpg
    13.4 KB · Görüntüleme: 1,874
  • Technolog - 0008.jpg
    Technolog - 0008.jpg
    36.7 KB · Görüntüleme: 1,874
  • Technolog - 0009.jpg
    Technolog - 0009.jpg
    20.9 KB · Görüntüleme: 1,874
hocam güzel anlattınızda ...çöken bilgisyarı bootable cd ile açtıktan sonra BACKUP seçeneği geliyprmudu????

herkes kulağını oldukça uzaktan tutmayı seçmiş.
hocam en kolay yolu. LIVE CD denilen CD den çalışan bir işletim sistemi ile bilgisayarınızı başlatmak.
daha sonra C de bulunan dosyalarınızı D ye CD den çalıştırdığınız işletim sisteminin arayüzünde yapabilirsiniz.

BaRBaRYaN35' Alıntı:
herkes kulağını oldukça uzaktan tutmayı seçmiş.
hocam en kolay yolu. LIVE CD denilen CD den çalışan bir işletim sistemi ile bilgisayarınızı başlatmak.
daha sonra C de bulunan dosyalarınızı D ye CD den çalıştırdığınız işletim sisteminin arayüzünde yapabilirsiniz.

:++:

dostum live cd ile de olur fakat hdd tamamen iptal olmadı ise.. bazen hani format atarken c sürücüsü der ki (bilinmiyor) yazar o durumda asla live cd ile açamazsın asla ve kesinlikle . senden o c kısmını biçimlendirmeni isticektir. biçimlendirincede alman gereken dosyalar gider . o yüzden acronis bu kısımda müthiş...bu kıısımı bizzat yaşadım bi bayam hocanın verilerini kurtarmıştım...50 Tl ücret vermişti zorla da olsa...
evet bootabla de yedek alınabilir..

system hocam mantık şı şekilde galiba bugün biraz denedimde....bootable cd takıp yedeği d:ye aldıktan sonra c:ye format atıp d:deki yedeği c:ye yüklemek...bu şekilde oluyor sanırım...

Geri