Çok ilginç bir sorun? Lütfen yardım

Kodla Büyü

serkanaytekin

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bu sene yeni bir okula atandım. Atandığım okulda bir bilgisayarda çok ilginç bir sorun var.

Bilgisayarın c sürücüsüne girilmiyor. güvenli modda açtım, c ye her türlü program yüklenmiş (office, adobe cs4 vs.. ) ancak başlat düğmesine tıklayınca, açılan pencere bomboş çıkıyor. Yani programlar bölümü bomboş, dolayısıyla hiç bir programı açamıyorum, sizce ne olablir?

BBNET in uzmanlarını göreve davet ediyorum :alkis:

Yerel bilgisayar ilkesi ayarlarıyla oynanmış olabileceği geliyor aklıma, kontrol etmek için;

Çalıştıra mmc yazın hocam, ek bileşenden yerel bilgisayar ilkesini ekleyin yapılandırmaları kontrol edin hocam, bakın oynanma varmı.

Bir aralar bir virüs böyle yapıyordu. Virüsün ismini hatırlayamayacağım ama, en temizi bir format. Hiiiç uğraşmayın, format daha kısa sürer emin olun.

the_korsan' Alıntı:
Yerel bilgisayar ilkesi ayarlarıyla oynanmış olabileceği geliyor aklıma, kontrol etmek için;

Çalıştıra mmc yazın hocam, ek bileşenden yerel bilgisayar ilkesini ekleyin yapılandırmaları kontrol edin hocam, bakın oynanma varmı.

hocam çalıştıra mmc yazınca girmeye bile izin vermiyor, tuhaf bir şey var bu bilgisayarda. c ye girmiyor, programlar boş görünüyor, halbuki güvenli modda normal bilg gibi işlem yapabiliyorum,çok ilginç, başka düşüncesi olan var mı?

Başlattan çalıştırı açıp C: yazıp enter le girmeyi denedin mi?

botett' Alıntı:
Başlattan çalıştırı açıp C: yazıp enter le girmeyi denedin mi?

denedim hocam c:\erişilemez diye bir hata veriyor, c de işletim sistemi ve programların kurulu olduğu bir bilgisayarda neden c ye erişim olmaz ki ?

Ayrıca masaüstünde sağ tuş özellikler yaptım mı yine özellikler menüsünü açmaya izin vermiyor, bir yerlerden izinler kısıtlanmış ama nereden? bu arada işletim sistemi xp

Güvenli modda farklı bir kullanıcı oluşturdum, o kullanıcı ile normal olarak açtım yine aynı. Bilgisayarın izin işlemleri nereden yapılıyor bilen var mı? c ye erişememe , masaüstü - özelliklere erişememe falan?

Sizden ses çıkmayınca format attım mecburen, ama aklım o sorunda kaldı neden öyle yaptı bilgisayar? cevap yazan herkese teşekkür ederim.

Arkadaşların da dediği gibi bir virüs Docs and Settingsteki başlat menüsü öğelerini gizli yapıyor.
Virüsü temizledikten sonra başlat menüsü öğelerine ve docs and settingsteki kullanıcı dosyalarına sağ tıkla özellikler "gizli" seçeneğini kaldırsaydınız sorun düzelirdi.

tinyamasisurum0' Alıntı:
Arkadaşların da dediği gibi bir virüs Docs and Settingsteki başlat menüsü öğelerini gizli yapıyor.
Virüsü temizledikten sonra başlat menüsü öğelerine ve docs and settingsteki kullanıcı dosyalarına sağ tıkla özellikler "gizli" seçeneğini kaldırsaydınız sorun düzelirdi.

hmm aklımda olsun

Geri