Çok Acil bilen cevap versin?

Kodla Büyü

yusufaltunhan

Aktif Üye
Arkadaşlar ben 2012 Ağustos özür grubundan başvuru yaptım malatyaya gelmek için fakat kadro olmadığı için atanamadım...şimdi bu becayiş başvurularında mebbis sayfamda başvuru hakkınız bulunmamaktadır yazıyor bu şu demek mi..biz artık sen istesende istemesende seni malatyaya atayacaz...acaba Malatyadan görev yapan arkadaşlar mebbis sayfanızdan bakarmısınız İzmir karşıya şemikler ilkokulu görünüyor mu? Çok Acil...lütfen..

Ben Amasya'dan baktığımda sadece Kocaeli İzmit'te bir okul gözüküyor, başka bir okul yok. İzmir'i isteyen kimse olmamış olabilir mi acaba?

Hocam bu iki türlü yorumlanabilir Eger yazıdan anlaşılan sadece özür grupları arasında becayiş yapılacaksa ve banada sayfamda başvuru hakkınız yok yazıyorsa demekki Malatyadan İzmiri kimse istemedi gibi anlaşılabilinir ikinci yorum ise şayet herbilişim öğretmeni buna başvurabiliyorsa Malatyadan İzmire gelmek isteyen en yüksek hizmet puanlı kişi kendi sayfasında benim okulu görüyorsa tercih yapar ve gelebilir demektir....Şimdi ben bütün düzenimi yeniden kurdum artık eşimin seneye gelmesine vermişken bu sormadan zorla atama olmaz mı? böyle bir durumda okula becayiş atamasıyla atanmak istemiyorum diye bir dilekçe verip ilçeye ve ile mi göndersem bu çözüm olur mu?

Ben özür grubu istememiştim hocam, şu anda girip baktığımda bu becayişte başvuru hakkım var. Sanırım şu anda ikinci tahmininiz doğru. Herkese açık sanırım.

Peki bu durumda benim eşim merkezde çalışıyor..ben merkezde benim okulu isteyen en yüksek hizmet puanlı kişinin okuluna mı gitmek zorundamıyım yoksa atıyorum malatyanın bir ilçesinde çalışan bir kişi daha yüksek puanlıysa onun okuluna mı atanacam?

becayişin kılavuzu yok mu hocam, orda yazar böyle detaylar sanırım.

şimdi arkadaşlar örneğin özür durumundan bursadan birisi izmire gitmek istiyor o kişinin özrünün bulunduğu okul izmirdeki tüm bilişim öğretmenlerine (yani 1 yılını doldurmuş olması yeterli) açık olacak ve o kişi eğer izmirden bursaya giderse bursadaki özür durumu olan kişide otomatik olarak izmirdeki okula atanacak kısaca bu

Sistem sizin ilinizde özrü olanları belirleyip size o illeri ve okulları acıyor eğer tercih ederseniz ve çıkarsa karşılıklı yer değiştiriyorsunuz. Özrü olanlar ise gitmek istediği ilden birinin tercih etmesini bekliyor onlara sistem açılmıyor.

zeykum' Alıntı:
şimdi arkadaşlar örneğin özür durumundan bursadan birisi izmire gitmek istiyor o kişinin özrünün bulunduğu okul izmirdeki tüm bilişim öğretmenlerine (yani 1 yılını doldurmuş olması yeterli) açık olacak ve o kişi eğer izmirden bursaya giderse bursadaki özür durumu olan kişide otomatik olarak izmirdeki okula atanacak kısaca bu

Peki hocam benim durum hakkında yorumun ne? Malatyada bilişim kadrosu yok bundan dolayı sistem bana başvuru hakkınız bulunmamaktadır diyor...Bu durumda bir haksızlık yok mu benim yerime gelen benim okulumu tercih edebiliyorken benim neden tercih hakkım yok..Belki merkezden bir okul değilde ilçeden bir okula otomatik atama yapılacak .her ilçe merkeze yakın değil ki bu durum çok kişiyi mağdur edecek..

carni' Alıntı:
..... Özrü olanlar ise gitmek istediği ilden birinin tercih etmesini bekliyor onlara sistem açılmıyor.

Hocam sistem açılmıyorsa bu benim herhalukarda malatyada yer olmadığı için gidemeyeceğim anlamına mı geliyor?

Okulu bilmediğim bir şekilde atanmak istemiyorum bu durumda pazartesi okula atanmak istemediğim hususunda bir dilekçe verirsem bunun faydası olur mu? Yapılacak atamayı iptal edermi bu durum?

özrü olanlar otomatik atanacak yusuf hocam ama iptal ettirmek istiyorsan ilçe mem'e danış derim

neyse hocam ben pazartesi bi sorayım bakalım nasıl olacaksa artık..Walla kayışı koparıp istifayı basacam bu saçmalıklardan yoruldum artık...

yusuf hocam , sen özrü olup atanamaynalrdan olduğun için otomatikmen tercih etmiş sayılıyorsun.yani merak etme bi sorun yok

furkanhoca' Alıntı:
yusuf hocam , sen özrü olup atanamaynalrdan olduğun için otomatikmen tercih etmiş sayılıyorsun.yani merak etme bi sorun yok

Sorun şu hocam benim tercih yapma hakkımı yok sayıyorlar ben Allah ne verdiyese ona razı olacam yani...demek oluyor..Peki bu yasal mı yani?

furkanhoca' Alıntı:
sen hangi ile gitmek istiyorsun yusuf hocam?

Hocam ben Malatyaya gitmek istiyordum eşim malatyada calısıyor fakat bu özür grubu olmayınca agustosta bizde artık İzmire yerleşmeye karar verdik alan değişikliğide olmayınca tabi..ama simdi İzmirde yaşamak istediğim halde bana sormadan malatyanın hangi okuluna gideceğimi bilmeden atamam yapılacak?

ama eşin malatyada değil mi hala ? sana özründen dolayı malatyaya becayiş hakkı veriyorlar. ve de malatyanın her okulunda çalışmayı kabul etmiş sayıyorlar. sahi mesela beğenmediğin bi okul olsa eşinden ayrı kalmayı göze alır mısın

Göze almam durumu farklı malatya merkez olsa neyse gider gelirsin sıkıntı degılde ilçeden bir okul olursa o sıkıntı kaldıkı ilçede çalışanların hizmet puanı daha yuksek yani merkezden kimse istemezsse ben ilçeye atanacam ve 3 yıl yer değiştiremeyecem il içinde..Kaldı ki saçma değil mi sormadan atama yapmaları?

iyi de yusuf hocam , o zaman neden özür grubu istedin ki? eşin orda iken izmire nasıl tayin beklersin ki şuanda ?

furkanhoca' Alıntı:
iyi de yusuf hocam , o zaman neden özür grubu istedin ki? eşin orda iken izmire nasıl tayin beklersin ki şuanda ?

hocam özür grubunu Ağustosta istedim norm kadro bulunmadığı için ikinci aşamaya geçmedi yani malatyada hiç bt normu yoktu...Sonra biz evi toparlamışken tekrar dizdik..ve gitmemeye karar verdik şimdi ise hadi atama yapsın ama ben neden gidebileceğim okulları görmüyorum..bu kısıım saçma..

şimdi diyeceksin becayis isteyen kişilerin normları boş görünmüyorda ondan ama sistemi söyle yapsaydı mesela malatyada görev yapıp bt öğretmeni olarak becayiş isteyen kişilerin okullarının bana görünmesi gerekmezmıydı...hani ildışı atama gibi...

Geri