Coine yatırım yapan var mı ?

Kodla Büyü
An itibariyle BTC 34.000, ETH 2.200,
alım fırsatı geldi mi arkadaşlar, ne dersiniz?

Bu altın ne öyle pinpon topu gibi 785-800 arasında gidip geliyor. Kısır bir döngüye girmiş gibi. Ama kendini bir kurtarsa zıplayacak gibi.

An itibariyle BTC 34.000, ETH 2.200,
alım fırsatı geldi mi arkadaşlar, ne dersiniz?
yarın öbür gün uçarsa yaşadınız ama sıfırlarsa üzülmeyceğiniz paranızı yatırın. ytd.

zamanında öğrenciyken adedi doksan kuruslarda iken Elli adet btc almıştım hala kenarda duruyor .

Moderatör tarafında düzenlendi:
Daha önce de söylemiştim: eskiden aldıklarıma dokunmadan, elime ne geçerse al sat için kullanmayı doğru buluyorum. dipten yakaladığım ne varsa alıp, yükseldiği an satarak elimdeki dolar cinsinden yatırımı büyütmeyi hedefliyorum.

Yatırım mı? Kumar mı?
Kripto paralar birer yazılım ve şu an geleceği inşa ediyorlar. devletler yakın zamanda bu teknolojileri kullanmak isteyecekler tabi tam tersi bu teknolojilerde devletin kendilerini kullanmasını istiyor, yani bu teknolojiler ileride çok daha büyüyecekler.
Bu bilgiler ışığında birkaç gün önce bende yatırım yapayım dedim, adamlar sanki beni bekliyormuş gibi hissettim, düşüş bir başladı, benim para mum gibi eriyor, binance ı açarken ellerim titremeye başladı, tabi şimdi kaybetmeyi göze aldığın kadar yatır diyeceksiniz öyle yaptım zaten, ama yinede kaybetme korkusu geliyor, neyse bu kaybetme korkusu ile en dipte, daha düşecek korkusuyla satış yaptım, sonra biraz yükselir gibi oldu hemen aldım dedim zararı çıkaralım, biraz daha düştü, sonra yükselir gibi oldu dedim bu sefer bekleyeyim, bi baktım tren gibi çıkmaya başladı bekle bekle düşmüyor, lan tren gidiyor atlayayım trene dedim baktım tren gitmez oldu, içimden diyorumki yıllardır at yarışı iddaa vs. Oynarım, kendime kumarbaz derdim ama bu coini oynamadan kimse gerçek kumarbaz olamaz. :)
Her bundan sonra böyle yapacam dediğimde farklı bişey oluyor ve ben kaybeden tarafta oluyor sinir oluyorum
Bu 4,5 gün iyi bir tokat yedim, ne öğrendim!

Sabır :)

Daha yeni girdim ve öğrenecek çok şeyim var galiba.

Alış yada satış değerleri konusunda gördüğünüz fırsatları yazarsanız sevinirim, şimdilik ben tutturamıyorum. :)

Son düzenleme:
Yatırım mı? Kumar mı?
Kripto paralar birer yazılım ve şu an geleceği inşa ediyorlar. devletler yakın zamanda bu teknolojileri kullanmak isteyecekler tabi tam tersi bu teknolojilerde devletin kendilerini kullanmasını istiyor, yani bu teknolojiler ileride çok daha büyüyecekler.
Bu bilgiler ışığında birkaç gün önce bende yatırım yapayım dedim, adamlar sanki beni bekliyormuş gibi hissettim, düşüş bir başladı, benim para mum gibi eriyor, binance ı açarken ellerim titremeye başladı, tabi şimdi kaybetmeyi göze aldığın kadar yatır diyeceksiniz öyle yaptım zaten, ama yinede kaybetme korkusu geliyor, neyse bu kaybetme korkusu ile en dipte, daha düşecek korkusuyla satış yaptım, sonra biraz yükselir gibi oldu hemen aldım dedim zararı çıkaralım, biraz daha düştü, sonra yükselir gibi oldu dedim bu sefer bekleyeyim, bi baktım tren gibi çıkmaya başladı bekle bekle düşmüyor, lan tren gidiyor atlayayım trene dedim baktım tren gitmez oldu, içimden diyorumki yıllardır at yarışı iddaa vs. Oynarım, kendime kumarbaz derdim ama bu coini oynamadan kimse gerçek kumarbaz olamaz. :)
Her bundan sonra böyle yapacam dediğimde farklı bişey oluyor ve ben kaybeden tarafta oluyor sinir oluyorum
Bu 4,5 gün iyi bir tokat yedim, ne öğrendim!

Sabır :)

Daha yeni girdim ve öğrenecek çok şeyim var galiba.

Alış yada satış değerleri konusunda gördüğünüz fırsatları yazarsanız sevinirim, şimdilik ben tutturamıyorum. :)

Buna kumar diyebilmek için tamamen zar atıyor olmanız gerekiyor. Zar atmak gibi bir durum yok. Stop Limit, OCO, Limit vs kavramları araştır hocam.

Kripto para piyasası tam bir AYI hakimiyetinde şu an. Dolayısı ile bu zararlar doğal. Küçük yatırımcı olan hiç kimse aldığı kriptoyu alış maliyetinin altında bozdurmamalıdır.

Bir kuyumcu düşün, altın düşünce yükselsin diye mi bekliyor veya yükseldi satmamak lazım mı diyor? Hayır.

Bu işin iki tür felsefesi var:

1. Al Sat ticareti, tıpkı dolar euro altın alıp satar gibi. Bunu yapmak için her zaman stop limit emri ile çalışmak lazım. Örnek: 100 dolara 1 adet solana aldık. %5 zararı göze alıp 95 dolara stop limit satış emri verilir. Ne oldu zararı durdurduk. Eğer solana yükselir ise her kademeli yükselişte stop limit emrini yükselterek kar elde etmeyi garantileriz.
Örnek: 100 dolara solana aldık, 120 dolara çıktı - -- 110 dolara stop limit satış emri verilebilir. solana her yükseldiğinde bu emir yukarı doğru güncellenir. Böylece belirli bir yüzde kar garanti altına alınır. Al sat olayında tüh ya sattım yükseldi gibi bir bakış açısına gerek yok. her seviyeden al, her seviyeden sat. Stop Limit ve OCO talimatları bunun için var.

2. Yukarıdaki metod ciddi takip gerektirir. İşin gücün olmayacak habire bunla uğraşcaksın. Az ya da çok kazançlı ama alıp unutulur ise günün birinde yukarıda elde edilecek gelirden belkide çok daha fazlasını kazandırabilir.

Daha önce de söyledim, hiç bir kripto varlığımı düştü diye satmadım, satmam. Bugün değilse yarın, yarın değilse seneye illaki yükselir. Yatırım bu herkes fazlasını illaki bir yere yatırıyor. Türkiye de araba ve emlak almaya yetiyorsa para, en garantili yol. Yok eldeki para bunlara yetmiyorsa ya kripto, ya altın almak lazım. ikisinin te temelinde dolar var.

Altın, gümüş ve kripto üçlemesi de ayrı bir seçenek tir. Yatırımı üçe bölmek en güzelidir.

@impartial 4-5 gündür takip ediyorum, çok yordu beni, alıp beklemek en iyisi, al sat çok yıpratıyor. zar olayına gelince kimi çıkıyor ayı piyasası diyor kimi çıkıyor baştan beri boğa var diyor, kimi dip yapacak diyor kimi rekor kıracak, kimi devletler blok zincirleri öldürecek diyor kimi önüne geçemez diyor, kimi etheryum ölecek diyor kimi bitcoini de geçecek diyor. bitcoin fed açıklamalarına odaklanmış diğer coinler bitcoin ne yaparsa aynen devam ediyor.
benim düşüncem blok zincir teknolojisi ileride daha büyük bir güç olacak ve büyük güçler hiçbir zaman yok edilmezler daha büyükleri tarafından boyunduruk altına alınırlar yani devletler bu teknolojileri egemenlikleri altına alacaklar.
yani sabredilebilinirse evet iyi bir yatırım ama günümüz ekonomik koşullarında birçok insan sabredemiyor, sabredemeyenlerde işte artışı düşüşü kestirmeye çalışıyor, ben henüz artışı düşüşü kestiremiyorum, fed le bitcoinin işi olmaması gerekiyor mesela, teknolojik yatırımlarla fiyat artması gerekiyor ama ne hikmetse fed nasdaq takip ediyor coinler.
belki değildir ama şu an bana kumar gibi geliyor neye göre çıkıyor neye göre düşüyor kestiremedim.
siz yükseleceğini düşeceğini biliyorsanız bize tiyo verirseniz bizde sebeplenelim.

Son düzenleme:
@ VY_Canis_Majoris
benim param varda korumaya çalışayım gibi bir derdim yok, şu an maddi sıkıntı içindeyim, sadece bu coin olayını fırsata çevirebilmek için öğrenmeye çalışıyorum. o yüzden dolarla işim yok, danışmana gelince balık yemek değil balık tutmayı öğrenmek istiyorum. bu yüzden tokat yemeyede razıyım sorun değil, ama engin bilgilerinizi paylaşırsanız belki tokatın şiddeti azalır.:)

@impartial 4-5 gündür takip ediyorum, çok yordu beni, alıp beklemek en iyisi, al sat çok yıpratıyor. zar olayına gelince kimi çıkıyor ayı piyasası diyor kimi çıkıyor baştan beri boğa var diyor, kimi dip yapacak diyor kimi rekor kıracak, kimi devletler blok zincirleri öldürecek diyor kimi önüne geçemez diyor, kimi etheryum ölecek diyor kimi bitcoini de geçecek diyor. bitcoin fed açıklamalarına odaklanmış diğer coinler bitcoin ne yaparsa aynen devam ediyor.
benim düşüncem blok zincir teknolojisi ileride daha büyük bir güç olacak ve büyük güçler hiçbir zaman yok edilmezler daha büyükleri tarafından boyunduruk altına alınırlar yani devletler bu teknolojileri egemenlikleri altına alacaklar.
yani sabredilebilinirse evet iyi bir yatırım ama günümüz ekonomik koşullarında birçok insan sabredemiyor, sabredemeyenlerde işte artışı düşüşü kestirmeye çalışıyor, ben henüz artışı düşüşü kestiremiyorum, fed le bitcoinin işi olmaması gerekiyor mesela, teknolojik yatırımlarla fiyat artması gerekiyor ama ne hikmetse fed nasdaq takip ediyor coinler.
belki değildir ama şu an bana kumar gibi geliyor neye göre çıkıyor neye göre düşüyor kestiremedim.
siz yükseleceğini düşeceğini biliyorsanız bize tiyo verirseniz bizde sebeplenelim.

hocam al sat dediğiniz gibi, dediğimiz gibi yorucu bir süreç. Başka işin olmayacak ki uğraş dur. Altın, gümüş, kripto (SOL, AVAX, FTM, MATIC ) alın unutun en iyisi. En azından kripto para piyasası yükseldiğinde bu saydıklarımın

Durum ne olursa fomoya kapılmadan spotta nakitin en fazla %30'nu 3-4 parçaya maliyeti düşürüp girerek alım satım yaparım. Marjine işlemlere hiç girmedim. Çok batan oldu ama ben totalde kardayım. Bazen 2x,3x yakaladığım oldu ancak daha fazlasını elde edemedim. Bu işe girecek olanın da buraya yatıracağı parayı kısa ve orta vadede kullanmayacağı hatta unutması gerekmekte.

Bir tane bebek coin soyleyin arkadaşlar. Parayı kaybetmeyi göze aldık arkadaşla alacağız. Lütfen işi bilen yazsın :)

Bu "sıfırlanırsa görürsünüz" cü tayfa yüzüne 2013 yılında elimde bulunan 17 BTC'yi sadece %10 karla sattım.
Sene 2012 yeni evlendim gırtlağa kadar borçtayım. İnternette ara ara btc reklamlarını görüyordum. O aralar ufak tepek borsada da param vardı. İçimden 500 btc kadar almayı ve biraz kar yapınca satmayı da düşünmüştüm ama kredi sarmalına girince borsa dahil ne var ne yok satıp çıkmıştım. 2017'de tosuncuk olayından sonra tekrar düşündüm alıp kenara atmayı ama o arada ev aldım borçlandım para ayıramadım. Taki 2021 pandemisine kadar. Evde boş kalınca biraz para aktarmıştım ama 1000 dolar kadar cüzi bir miktar. Hala zengin olamadım ama epey işimi gördü. 2030'dan sonra total marketin 10 t doları geçeceği tahmin ediliyor. 2040'dan sonra özellikle btc, eth ve bazı majör coinlerin para piyasasına tamamen hakim olduğu bir dünya görmemiz muhtemel gibi.

Bir sonraki halvingte merkeziyetsiz paranın merkeziyetli bir hale gelmesi de olasılıklar arasında. Bu süreçte güvenilir hale gelen kripto paralar dolar ve euronun yerini alabilir. Bu da benim öngörüm. Bakalım ne göreceğiz.

Bu kadar popüler değilken ismini vermeyeyim bir coin vardı marşımız 4 binlerde iken 40 bin TL atmıştım günlük 3 bin gibi kazanıyorum kazandigimi anında çekip altın alıyordum. Daha sonra kazancimla bitcoin 20 bin TL iken hep bitcoin aldım . Daha sonra etheryum madenciliği ile etheryum biriktirdim. Tabi aradaki dususlerden kar dan zarar ettim. Arkadaşlarım benimle birlikte basladiler şuan 15 milyon gibi sermeyeleri var bende aynen beklemeyi ve daha fazla kazancı bekliyorum. Bu işlere ilk girmek ve çelik gibi sabırlı olmak lazim

Geri