Code.org Sınıfa Yeni Ders Tanımlama

Kodla Büyü

nedlloyd

Aktif Üye
Code.org da sınıflarımı oluşturdum ve çocuklar programı kullanmaya başladılar. 6. Sınıflara Minecraft Adventurer bölümünü tanımladım fakat 1 haftada bitirdiler. Şimdide Minecraft Desinger bölümünü tanımlamak istiyorum öğrencilere bunu nasıl yaparım. Dün denedim fakat hala eski tamamlamış oldukları ders çıkıyor karşılarına. Yeni bir bölüm oluşturup Minecraft Desinger bölümünü tanımlasam tüm sınıfa olur mu acaba? Birde eski bölümü tamamlayamayanlar ne olacak acaba.

hocam giriş yapıp sınıflarınız görüntülendiğinde sağ taraftaki aşağı oka tıklayıp 'Bölüm Detaylarını Düzenle' den istediğiniz bölümü tüm sınıfa tanımlayabilirsiniz. Önceki bölümü bitirmeyen çocuklara da tanımladığınız yeni bölüm açılır. kolay gelsin.

Önce yeni bir Minecraft Designer bölümü oluşturun. Diyelim ki adı "5-A M.Designer" olsun. Sonra 5-A sınıfındaki Minecraft Adventurer bölümüne girip üst bölümden "Öğrenciler Yönet"e tıklayın. Sağ taraftaki "Öğrencileri Taşı"ya tıklayın. İstediğiniz öğrencileri seçip yeni bölüme taşıyın.

Önce yeni bir Minecraft Designer bölümü oluşturun. Diyelim ki adı "5-A M.Designer" olsun. Sonra 5-A sınıfındaki Minecraft Adventurer bölümüne girip üst bölümden "Öğrenciler Yönet"e tıklayın. Sağ taraftaki "Öğrencileri Taşı"ya tıklayın. İstediğiniz öğrencileri seçip yeni bölüme taşıyın.

en mantıklısı bu, zira 1 sınıfa 2 bolum aynı anda atayamıyorsunuz!

Geri