code.org mu scratch mı

Kodla Büyü
code.org başlangıç için çok iyi.
Çünkü algoritma mantığını popüler oyunlarla bulmacalar eşliğinde çözüyorsun.
Bunları çözerken de blokların ne işe yaradığını öğreniyorsun.
Hem de öğretmenin öğrenci takibi söz konusu...

Bence de öncelikle code.org sonrasında scratch verilmeli...

arkadaşlar söylemiş ben bu sene code.org ile başladım 2 ay sonra scratch a geçtim şu an güzel gidiyor

Zizu_' Alıntı:
code.org başlangıç için çok iyi.
Çünkü algoritma mantığını popüler oyunlarla bulmacalar eşliğinde çözüyorsun.
Bunları çözerken de blokların ne işe yaradığını öğreniyorsun.
Hem de öğretmenin öğrenci takibi söz konusu...

Bence de öncelikle code.org sonrasında scratch verilmeli...
:+1:
En popüler çizgi filmlerin, sinema karekterlerinin oyunlarını yapmışlar.

Anne ve Elsa / Donmuş, Minecraft, Star Wars, Disney Infinity karaekterleri vs...

Hani oyun oynatarak öğretmek vardı ya, en iyi örneklerden...

Arkadaşlar bu uygulamaları meslek liselerinde kullanan var mı, ben code.org'u serbest zamanlarda öğrencilere hem eğlenmek hem de öğrenmek için yaptırıyordum ancak derslerde kullanıyor musunuz?

Merhabalar,
Malatya merkezde sınıf öğretmeni olarak çalışıyorum. Çocukları kışlamaya ilkokulda tanıştırmak istiyorum. Geçenlerde code.org sitesini duydum ve ilkokul 3. Sınıf öğrencisi oğlumla 1. Dersten başladık (angry birds). Bu yıl 4. Sınıf öğretmeniyim öğrencilerime de tanıttım ancak dönemin sonu geldi. Sizlere asıl sorum şu. Seneye 1. Sınıflarla kodlama derslerini yapmak istiyorum. Neler önerirsiniz.

Ben de merak ediyorum arkadaşlar. şimdi hangisinden başlayalım .
Ya da yeni bir fikri olan var mı. ilk defa görecekler 6.sınıflar.

Hocam yıllardır tecrübe ediyorum code.org ile başlayın derim. Çocuklar orada kendini geliştiriyor. Hele birde sertifika verirseniz bitirenlere çok hızlı bir şekilde öğrenirler. Sonrasında scratch işlemek çok daha zevkli oluyor. Çocuklara yapılacak projeyi söylediğinizde kafalarında birşeyler canlanıyor hemen yapmaya başlıyorlar takıldıkları yerde destek oluyorsunuz. Aksi halde scratch çok yavaş işlersiniz neyi neden kullandığını anlatırken daha az daha basit etkinlikler yaparsınız.

Merhabalar,
Malatya merkezde sınıf öğretmeni olarak çalışıyorum. Çocukları kışlamaya ilkokulda tanıştırmak istiyorum. Geçenlerde code.org sitesini duydum ve ilkokul 3. Sınıf öğrencisi oğlumla 1. Dersten başladık (angry birds). Bu yıl 4. Sınıf öğretmeniyim öğrencilerime de tanıttım ancak dönemin sonu geldi. Sizlere asıl sorum şu. Seneye 1. Sınıflarla kodlama derslerini yapmak istiyorum. Neler önerirsiniz.
code.org içinde bilgisayarsız etkinlikler ver. Ör: happy maps'i ana sınıfındaki kızımın aile katılımında yaptırdım. En sonundaki oyundan değişik senaryolarla epey oyun çıkar.

Önce code.org sonra scratch, hatta code.org tan önce de ben kodlama öğreten oyun ortamlarını kullandım (code monkey, blocklygames, run marco..... vb). Şuan Scratch'te anlattığım kod bloklarını çok çabuk kavrıyorlar, tavsiye ederim hocam.

Geri