code.org derslerine nerden nasıl başlamalı

Kodla Büyü

omü_böte

Seçkin Üye
Seçkin Üye
değerli meslektaşlarım..6.sınıflarda kodlamaya giriş yapmak istiyorum.Code .org sitesine çocukları kaydettim.2.dersten başlayalım dedim ama daha 1.dersi bile kavrayamadılar..Üstelik domuza ulaştırma işinde çok kolay diyorlar,kimisi sıkılıyor ama icraatta bir şey yok.Nasıl anlatıp ne yapmalı..Tüm etkinlikeri sınıfta yapmamız mümkün değil.Evde devam etmelerini isteyceğim.Yalnız çocuklar kodlama diyince hemen oyun yazabileceklerini sanıyorlar ama başlarda da algoritma vs kısmında sıkılıyorlar dikkatlerini vermiyorlar çok zorlanıyorum.Nerden nasıl başlasam.Sizler neler yapıyorsunuz

Ben 1.dersten başlıyorum hocam her sınıfa. Öğrencilerinize bağlı tabi ama ilk dersten başlayıp ilerleyince daha iyi kavrayacaklarını düşünüyorum. Bireysel hızlarında ilerliyorlar. Sınıfımda 4.ders geçen de var 2.derse daha yeni geçmiş olan da.

hızlandırılmış kurstan başla hocam. ilerlemeye göre sözlü notu verilecektir de bak nasıl yapıyorlar :D

Bende hizlandirilmis kurstan basliyorum. Bloklari düzenlendikten sonra kodunuda gosteriyorum.

Geri