Çocuklara ev bilgisayarı için bu laptop nasıl ?

Kodla Büyü

realforever

Seçkin Üye
Seçkin Üye
İşlemcisi hakkında soru işaretleri belirdi kafamda.Ama bilgisayar evde cocuklşarın kullanacağı internet oyunları ve office için kullanılacak .Uygun mu bu model

İşlemci tür : Intel® Celeron® 1000M işlemci
saat hızı : 1.80 GHz
Ön Veri Yolu : 1,600 MHz
3. seviye önbellek : 2 MB
Ekran bağdaştırıcısı tür : Intel® HD Graphics
bellek kapasitesi : yüklü 4 GB sistem belleğiyle 1.696 MB'a kadar paylaşılan bellek (önceden yüklenmiş 64 bit işletim sistemiyle birlikte)
bellek türü : paylaşılan

-Windows 8 Tek Dil, 64 bit (önceden yüklenmiş)
-Intel® Celeron® 1000M işlemci
-16:9 en boy oranıyla ve LED arka ışıklandırmasıyla Toshiba TruBrite® HD TFT Yüksek Parlaklıkta ekran
-750 GB
-Çapraz Çizgi deseni ve siyah klavyesiyle Koyu Gümüş Rengi Kaplama
-4096 (1 adet) MB
-DDR3 RAM (1.600 MHz)
-Intel® HD Graphics
-maksimum ömür : en fazla 4s00dk (Mobile Mark™ 2012)
-ağırlık : Şu ağırlıktan başlar: 2,3 kg
-G x U x Y : 380,0 x 242,0 x 33,52 mm

arkadaşlar var mı bir öneriniz.1000 tl ye kadar güzel ev bilgisayarı çocuklar kullanacak.

hacam yukarıdaki lenovo g580 kliksa da 700 lira %10 chip veriyo 630 liraya 10 taksit bence uygun fiyat

O fiyata i3 hatta 100 TL daha ekleyip, i5 işlemcili bir DELL bilgisayar bulabilirsiniz.
Bu bilgisayarla çocuklar ancak office programlarını çalıştırabilir, internete girebilirler. Oyun vs. oynayamazlar.
Bir de gold.com.tr'ye bakın.
Ayrıca Toshiba markası diğerlerine göre gereksiz yere pahalıdır. Bu özelliklerde başka bir marka bilgisayarı 700 TL'ye piyasada bulabilirsiniz.

çocuğa niye bilgisayar alıyorsunuz ki, şu anda ki ortamda hiç bir çocuğun bana göre en az liseye kadar pc ile uzaktan yakından ilgileri olmamalı. bence almayın. benim fikrim tabiki.

noktanet' Alıntı:
çocuğa niye bilgisayar alıyorsunuz ki, şu anda ki ortamda hiç bir çocuğun bana göre en az liseye kadar pc ile uzaktan yakından ilgileri olmamalı. bence almayın. benim fikrim tabiki.

Tabiki de haklısınız hocam ama sırf cocuklara almıyorum arasıra cocuklarında zaman geçireceği ev bilgisayarı istiyorum.Üst bişey olmayacak internet office ve internet üzerinden flash oyunlar

Geri