çocukken oynadığınız oyunlar

Kodla Büyü
biltek99' Alıntı:
ct442002' Alıntı:
2001-2002 yıllarında oynadığım bir Araba oyunu vardı. Adını hatırlayamadığım için bulamıyorum.
Arabalar ters dönse bile yoluna devam ederdi, arabalarda silah özellikleri, zamanı yavaşlatma, araba dondurma gibi özellikler vardı...
var mı yardımcı olabilecek...

Revolt olabilir mi

hayır değil hocam...

Snow bros' a az jeton harcamadım. Hele arkadaşla oynayınca çıkan iksiri almak için çok fena yarışırdık...

mahalle(aslında mahalle aynı sokaklar farklıydı :) ) maçı yapardık. Kemer saklamaca oynardık. gazoz kapaklarıyla misketlerle(cıncık derler bizim burda :) ) oynardık. Öyle atari vs. oyunlara fazla ragbet etmezdim :) hala da bilgisayar oyunu oynamayı sevmem nedense.

ct442002' Alıntı:
biltek99' Alıntı:
ct442002' Alıntı:
2001-2002 yıllarında oynadığım bir Araba oyunu vardı. Adını hatırlayamadığım için bulamıyorum.
Arabalar ters dönse bile yoluna devam ederdi, arabalarda silah özellikleri, zamanı yavaşlatma, araba dondurma gibi özellikler vardı...

Revolt olabilir mi

hayır değil hocam...

Rollcage Satge II hocam.
http://www.dosya.tc/server30/aqyiqJ/Rol ... I.rar.html

ali04' Alıntı:
ct442002' Alıntı:
biltek99' Alıntı:
ct442002' Alıntı:

Revolt olabilir mi

hayır değil hocam...

Rollcage Satge II hocam.
http://www.dosya.tc/server30/aqyiqJ/Rol ... I.rar.html
Eyvallah hocam aynen...

ilk siyah beyaz atarilerde uzay oyunu, bir de köstebek oyunu vardı, iki canavar araca karşı yukarıdaki elemanları alıyorduk adını hatırlayamadım.
images

images

images
images

tapa, taso, yedi kule, yakan top, alman kalesi, kemer saklama, uzun eşşek, zımbır zımba, bisikletlli hırsız polis:D , mahalle maçları, gol atan kaleye:D

mario... bomberman... hagar:D ....mustapha:D ....street figter....tekken....

ataride contra ve tetris oynardık sabaha kadar bir de prince of persia. tuvalet molası vermek zorunlu hale gelene kadar kapan kişiler asla bırakmazdı elinden joystick'leri :p ailede bir tek bizde atari olduğundan cuma okul çıkışı tüm kuzenler bizde toplanır tüm haftasonunu uykusuz ama kavga gürültü içinde ve mutlu geçirirdik :D ilkokul zamanlarımdı hey gidi günler hey :roll:
sonra ortaokulda eve ilk bilgisayar alındı (pentium 166 mmx, asla unutmam) alaaddin oynardım çok, bir de adını hatırlamadığım türlü türlü araba ve motor yarışları. Doom vardı bide, tırsardım oynarken :p hep direksiyon setlerine özenmişimdir hala alamadım içimde kaldı fena halde, kızıma alırım artık büyüsün inşallah

mortol combatla , snow a atari salonunda attığım jetonların paralarıyla şimdi bi internet cafe açardım heralde.. :scared:

dijey' Alıntı:
mortol combatla , snow a atari salonunda attığım jetonların paralarıyla şimdi bi internet cafe açardım heralde.. :scared:
Oynamadığım atari oyunu kalmadı galiba ve bütün harçlıklarım jetona gidiyordu. Toplu alımlarda hediye jeton da olurdu :mrgreen:

Re:

fatmazehra' Alıntı:
Volfied :) ailece oynuyorduk :) Bir de Quake vardı ilk versiyondu sanırım :)
Volfied güzel oyundu. Her bölüme özel, rekor yüzdelerle bitirme taktikleri oluşturmuştuk. Hey gidi lise günlerim

xefsanex' Alıntı:
Benimde favorim dave'di. Ne oynardık be.
Dave'de güzeldi. Lise1'de bilgisayar laboratuarında para verip fiş keserlerdi öğle arası. Az para harcamadık o oyuna. IBM 486 bilgisayarlar vardı sanırım o zamanlar. Neredeyse 20 yıla yakın olmuş be.

Re:

karinca_52' Alıntı:
mario, fifa 96, martol kombat , misket , futbol
Dostum lisede Mortal Kombat oynarken çıkan klavye seslerine iyi tahmmül ediyormuş valla Selçuk Hoca. Düşünsene her klavyede iki kişi çatır-çutur sesler. Sanırsın atölyede mobilya üretiyoruz.

oyungezer' Alıntı:
xefsanex' Alıntı:
Dave'de güzeldi. Lise1'de bilgisayar laboratuarında para verip fiş keserlerdi öğle arası. Az para harcamadık o oyuna. IBM 486 bilgisayarlar vardı sanırım o zamanlar. Neredeyse 20 yıla yakın olmuş be.

Evet bizde lise de oynardık. IBM 286 da. Dave oyununu bile kare kare oynatırdı. Harddisk hafızası 20 MB :) Şimdi çağ atlamışız resmen.

xefsanex' Alıntı:
oyungezer' Alıntı:
xefsanex' Alıntı:

Evet bizde lise de oynardık. IBM 286 da. Dave oyununu bile kare kare oynatırdı. Harddisk hafızası 20 MB :) Şimdi çağ atlamışız resmen.
Hocam sizin 286'lara göre bizim 486'lar bile çağ atlamış sayılır. 512 MB HDD mevcuttu sanırım. Hem de Win 95 kuruluydu :)

IBM 486 VS IBM 286

Ekli dosyalar

• IBM_486SX.jpg
    IBM_486SX.jpg
    29.4 KB · Görüntüleme: 475
  • ibm286.jpg
    ibm286.jpg
    85.6 KB · Görüntüleme: 475
Geri