çocukken oynadığınız oyunlar

Kodla Büyü

cakkoyun

Aktif Üye
artık oynamıyorum desemde özlemişim heralde.
süper mario oynardım deli gibi. pacman vardı bi de. ama en çok oynadığım duke nukem.

arkadaşlar ATari salonlarında eskiden çok jeton harcardık dragon ninjalar tumblepoplar street Fighterler plusları vb bir çok oyunlar için Emulatörler yardımımıza koşuyo denemenizi öneririm Nostalji yapmış olursunuz.. iyi bir emülator MAME deneyin oyun romlarını yüklersiniz

küçükken bilgisayarla alakam yoktu ya misket oynardım, gazoz kapaklarıyla oynardık birdirbir oynardık ne oyunlardı yaa şimdi çocuklar internet cafeden çıkmıyor. Yazık oluyor çocuklara asosyal bi nesil :(

ilkokul yıllarındayken tasolar vardı bol bol taso oynardık misket e tabiki uzun eşşek Vazgeçilmez bi oyun ünv de bile oynardık hey gidi hey :D

misket, saklambaç, alman kale...
Sonraları street fighter, world heroes,final fight...

Bilgisayara geçince, volfied, mario, time commando...

Sonra cılkı çıktı takip edemedim...:)

street fighter bir çığır açmıştı resmen. her erkek atari salonuna gidip oynamıştır heralde.

Futbol, futbolcu kağıt oyunları, misket, top oyunları, çelik çomak, atari vb bilgisayar öncesi tüm oyunlardan tatmışımdır.

Bilgisayarı tanıdığımda çocukluk dönemi bitmişti!
Mario, soccer ile sanal aleme giriş yaptım :lol:

Çelik-Çomak, Misket, Zehir, Uzun Eşşek, Zımba(Biraz şiddet içerikli oyun olsada iidir), liste uzun aklıma gelmeyen bir çok oyun var. Ha bu arada Futbolun yeri ayrı onu yazmadık ama. :D

Bilgisayar oyunlarına gelince... 6-7 yıldır aynı bilgisayar oyununu oynuyorum(Age Of Empires 2). Arasıra Counter-Strike, PES 3-4-5 oynadığım dönemlerde oldu. Hiç biri AOE nin yerini tutmadı.

Re:

hayatsuyu1979' Alıntı:
küçükken bilgisayarla alakam yoktu ya misket oynardım, gazoz kapaklarıyla oynardık birdirbir oynardık ne oyunlardı yaa şimdi çocuklar internet cafeden çıkmıyor. Yazık oluyor çocuklara asosyal bi nesil :(
bende çelikçomak, dokuztaş, topaç oynardım

atari salonlarına girerken çok heyecanlanırdım sanki uyuşturucu ticareti yapılan bi yermiş gibi hem tırsardım hem tanıdık biri görüpte aileme söyleyecek diye 3,5 atardım. hey gidi günler :D

agd85' Alıntı:
atari salonlarına girerken çok heyecanlanırdım sanki uyuşturucu ticareti yapılan bi yermiş gibi hem tırsardım hem tanıdık biri görüpte aileme söyleyecek diye 3,5 atardım. hey gidi günler :D

beni tarif etmişsin. girip çıkarken ödüm patlardı.

liero oynardık solucanlar bomba koyardı patlatırdı etrafı :) çift kişili 486 mx'lerde turnuva yapardık :) ne günlerdi beaaa ...

hatırlamak isteyenlerLiero Görseller

Volfied, mario, quake, lotus, dangerous dave, gorilla.bas(şeklinde hatırlıyorum) (offline multiplayer:)),bomberman, pacman,Need for speed I, Fifa95-2001 serisi hatırlayabildiklerim bunlar.

2001-2002 yıllarında oynadığım bir Araba oyunu vardı. Adını hatırlayamadığım için bulamıyorum.
Arabalar ters dönse bile yoluna devam ederdi, arabalarda silah özellikleri, zamanı yavaşlatma, araba dondurma gibi özellikler vardı...
var mı yardımcı olabilecek...

ct442002' Alıntı:
2001-2002 yıllarında oynadığım bir Araba oyunu vardı. Adını hatırlayamadığım için bulamıyorum.
Arabalar ters dönse bile yoluna devam ederdi, arabalarda silah özellikleri, zamanı yavaşlatma, araba dondurma gibi özellikler vardı...
var mı yardımcı olabilecek...

Revolt olabilir mi

Geri