CNET-cwa854 - Mümkün mü?

Kodla Büyü

mahonyhacettepe

Seçkin Üye
Seçkin Üye
CNET-cwa854 AP nin default ip si 192.168.1.253. Sorum şu: 192.168.2.1 ip si olan modemden gelen kabloyu bu AP ye bağladım. İnternet kablosuz olarak çalışıyor ama şifre koymak istiyorum. Ancak AP nin arayüzüne ethernete kablo bağlasam da giremiyorum. Böyle bir şey mümkün mü? Yoksa sadece 192.168.1.1 ip si olan modeme mi bağlayabiliyorum bu AP yi?

hocam ap nin dhcp si etkin değildir. Sen bu yüzden direkt olarak modemden 192.168.2.xxx li bir ip alırsın. Senin yapman gereken şu ap ye kabloyu bağla ve ağ bağdaştırıcı ayarlarında ip ayarını elle ver 192.168.1.xxx ağ geçidi olarakda 192.168.1.253 ver ve ap nin arayüze girerk ayar yapabilirsiniz...

die4you' Alıntı:
hocam ap nin dhcp si etkin değildir. Sen bu yüzden direkt olarak modemden 192.168.2.xxx li bir ip alırsın. Senin yapman gereken şu ap ye kabloyu bağla ve ağ bağdaştırıcı ayarlarında ip ayarını elle ver 192.168.1.xxx ağ geçidi olarakda 192.168.1.253 ver ve ap nin arayüze girerk ayar yapabilirsiniz...
+1
hocamın dediği gibi yönetmek istediğin cihazı ağdan izole ederek (ayırarak) doğrudan kablo ile bir pc ye bağayıp pc nin ağ ayarlarını ap ile aynı ip havuzunda olacak şekilde düzenleyip ap yi konfigüre edebilirsiniz

ayrıca birçok modemin dağıtacağı iç ip havuzunu kendiniz belirleyebiliyorsunuz. sıkıntı yaşamamak için modem arayüzünde dağıtılacak ip leri ap ile aynı olacak şekilde ayarlarsanız bu sorun da ortadan kalkacaktır..

mahonyhacettepe' Alıntı:
CNET-cwa854 AP nin default ip si 192.168.1.253. Sorum şu: 192.168.2.1 ip si olan modemden gelen kabloyu bu AP ye bağladım. İnternet kablosuz olarak çalışıyor ama şifre koymak istiyorum. Ancak AP nin arayüzüne ethernete kablo bağlasam da giremiyorum. Böyle bir şey mümkün mü? Yoksa sadece 192.168.1.1 ip si olan modeme mi bağlayabiliyorum bu AP yi?
die4you hocamın dediği yoldan sorunun çözülür hocam.zaten ap nin kullanma kılavuzunda nasıl yapılacağının yazması lazım...en azından tplinkte öyle

Geri