Clonezilla bir bölümün imajı almada sorun

Kodla Büyü

selcuklu

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Win 7 mersin imajını güncelleştirdim. Clonezilla ile Win Re bölümü Win bölümü ve pardusun bulunduğu ext dosya tipindeki bölümü seçip imaj aldım. İmajı yüklediğim de sorunsuz yükleniyor. D bölümü açılmıyor biçimlendirip açmak gerekiyor. Neden kaynaklanıyor olabilir atladığım bir nokta var ama bulamadım.

Son düzenleme:
Win 7 mersin imajını güncelleştirdim. Clonezilla ile Win Re bölümü Win bölümü ve pardusun bulunduğu ext dosya tipindeki bölümü seçip imaj aldım. İmajı yüklediğim de sorunsuz yükleniyor. D bölümü açılmıyor biçimlendirip açmak gerekiyor. Neden kaynaklanıyor olabilir atladığım bir nokta var ama bulamadım.

Aldığınız İmajı iso haline getirirken yada yükleme yaparken, imandan bölümleme tablosu oluştur kısmını seçmişsiniz. O seçeneğin olduğu kısmı tam metni hatırlamıyorum ama oradaki ikinci yada üçüncü seçenekte yükleme yapılacak diskte bölümleme tablosu oluşturma, diye bir seçenek olacak onu kullanın.

Teşekkür ederim hocam. Bahsettiğiniz gibi yapmıştım iso oluşturmayı. Tekrar deneyeceğim.

ldığınız İmajı iso haline getirirken yada yükleme yaparken, imandan bölümleme tablosu oluştur kısmını seçmişsiniz. O seçeneğin olduğu kısmı tam metni hatırlamıyorum ama oradaki ikinci yada üçüncü seçenekte yükleme yapılacak diskte bölümleme tablosu oluşturma, diye bir seçenek olacak onu kullanın.

Hocam çok teşekkür ederim. Sorun çözüldü. İkinci sıradaki "Hedef diskte bölümleme tablosu oluşturma" seçeneğini seçmem gerekiyormuş.

Geri