clio 2 2004 1,2 arıza ışığı

Kodla Büyü

sbyk

Site Gezgini
Arkadaşlar aracımda şu arıza ışığı yanıyor. gaz pedalı potansiyometresi diyorlar. Bu sorunla karşılaşıp ta çözüme ulaşabilen arkadaş varsa yardımcı olabilirmi. Bir kaç elektirikciye ve özel servise gösterdim pek bilgileri yoktu. Nette araştırığım kadarıyla gaz pedalı üzerinde soket olacak diyorlar onu temizle gibi birşeyeler yazmışlar ama benim araçta öyle bir soket göremedim. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekürler

Ekli dosyalar

• clio arıza ışığı pedal.jpg
    clio arıza ışığı pedal.jpg
    30.7 KB · Görüntüleme: 357
Hocam ayni sorun bende de var. Pedali degistirdiler ama sahtekarlik yaptilar. Debriyaj yada frenin hemen ustunde soket var 6 li yada 8 li. Onu cikarip ince mil gibi bise ile temizleyin kaziyin metal yerleri. Bide soketi takip plastikkelepce ile saglamstirin.
Sahtekara denk gelirseniz potasyometrryi bosuna degistirip paranizi alirlar.

V.ofkeli hocam cok dogru soyluyorsun cogu sahtekar olmus esnafin. Bir kac yere sordum hem bilgileri yoktu hemde 300 tl civari parca fiyati cikardilar. Debriyaj uzerinde bir soket gibi bir sey var yuvasina takip ceviriyorsun onu mu soyledin hocam ama her tarafi plastik gibiydi.

Hocam seffaf beyaz gibi bir soket benimki. Debriyaj üstündeydi sanırım. Hala arızayı yaptığında o soketi sıkıştırıyor um. Tamirci soket bağlı kablolara mil gibi bişe sokarak ittiriyordu. O da iletimi sağlıyor sanırım. Yani potansiyometre değişmesine gerek yok. Ben iki sene önce 200 lira vermiştim.

Geri