classdojo kullanan var mı?

Kodla Büyü

SoNMeZ

Seçkin Üye
Seçkin Üye
birkaç haftadır classdojo yu derslerde kullanmaya başladım ve beklemediğim şekilde öğrenciler üzerinde oldukça etkili oldu. şimdilik sadece olumlu davranışları ödüllendirme, olumsuz davranışlarda negatif puan verme gibi klasik işlerde kullanıyorum. bir de soru cevap etkinliğinde rastgele öğrenci seçerken. ama uygulamanın birçok özelliği var. sınıf gürültü düzeyini ölçme,yoklama alma gibi.. öğrenci ve velilerin de sisteme katılmasıyla daha çok fonksiyonu vardır eminim. kullanmayanlara tavsiye etmekle beraber asıl istediğim kullanan arkadaşlardan fikir almak..

neler yapılabilir classdojo ile?

hocam ben kullandım ama yanlış mı yaptım bilmiyorum. beni çok yordu. Çocuklar puan almak için olumlu davranış yarışına girdiler. Onları takip etmek sisteme işlemek zaman alıcı ve zihin yorucu geldi bana.Belki ben yanlış kullandım. bilmiyorum

birkaç haftadır classdojo yu derslerde kullanmaya başladım ve beklemediğim şekilde öğrenciler üzerinde oldukça etkili oldu. şimdilik sadece olumlu davranışları ödüllendirme, olumsuz davranışlarda negatif puan verme gibi klasik işlerde kullanıyorum. bir de soru cevap etkinliğinde rastgele öğrenci seçerken. ama uygulamanın birçok özelliği var. sınıf gürültü düzeyini ölçme,yoklama alma gibi.. öğrenci ve velilerin de sisteme katılmasıyla daha çok fonksiyonu vardır eminim. kullanmayanlara tavsiye etmekle beraber asıl istediğim kullanan arkadaşlardan fikir almak..

neler yapılabilir classdojo ile?
Hocam bende kullanıyorum. Etkinlik puanları(Derse Katılım, Çok Güzel Cevap, Etkinlik vb.) ve tabi olumsuz davranışlar için (Argo Konuşma, Ders düzenini bozma gibi) puanlar veriyorum. Dönem sonunda en yüksek puan alan öğrenciyi 100 olarak değerlendirip diğerlerini oran kurarak vereceğimi ifade ettim. Çok yönlü kullanılabilir. Yaptığım kahootlarda dereceye girenlere de ordan puan veriyorum. Bence etkili.)

Ben de 2 haftadır kullanıyorum. Ama sadece olumlu-olumsuz puan vermek için kullanıyorum. Çocuklar üzerinde oldukça etkili oldu şimdilik. Extra özelliklerini henüz kullanmadım ama.

Geri