Çizik ve okunmayan cd lerinizi çalıştırılabilir hale getirme

Kodla Büyü

mehmetb

Üye
Merhaba arkadaşlar. Özellikle çizikler ve lekeler yüzünden okunmayan cd leri tekrar çalışabilir hale getirmek için aşağıdaki işlemleri sıra ile uygulayın.
1. Öncelikle cd nin arkasını yumuşak bir bezle tozunu iyice silin.
2.Üzerinde leke kir vs kalıyorsa, bir peçete ile bastırarak temizleyin.
3. Sonra çizikleri kapatmak için elinize diş macunu alın. Bezelye büyüklüğünde parmağınızın ucuna alın ve çizik yerlere sürün. (Diş macunu sert parçacıklar içermesin, homojen olsun.)
4.Macunu çiziklere dağıtarak iyice emdirin. Sonra bir peçete ile kurulayın. İsterseniz peçeteye çok az kolonya dökerek temizleyebilirsiniz. Macunu gideremiyorsanız.
5. Unutmayın, macunu sakın yıkamayın, cd yi suya tutmayın.
CD nizi kurulayıp macunu gözükmeyecek kadar dağıttığınızda kullanıma hazırdır.

valla bende denemedim ne kadar doğru bir yerde gördüm ve paylaşmak istedim

yanıklara iyi gelmiyo muydu bu dişmacunu ya, çiziklere de iyi geliyomuş ilginç

çizikler veri kaybına neden olmuyormu bu yöntemler giden veriyi nasıl geri getirecek :mrgreen:

mostwanted' Alıntı:
çizikler veri kaybına neden olmuyormu bu yöntemler giden veriyi nasıl geri getirecek :mrgreen:

hocamın dediği gibi çizikler veri kaybına sebep olur...ama yinede ilginç...

gulages72' Alıntı:
mostwanted' Alıntı:

çizilen yerdeki veriler gidiyor zaten. Bu yöntem cizilen cdlerin hiç okunamaz durumda olduğunda cizilmeyen yerlerdeki veriyi kurtarmak için...

mystreous' Alıntı:
gulages72' Alıntı:
mostwanted' Alıntı:

çizilen yerdeki veriler gidiyor zaten. Bu yöntem cizilen cdlerin hiç okunamaz durumda olduğunda cizilmeyen yerlerdeki veriyi kurtarmak için...
bu kadar zahmete gerek yok cd check yada bad copy programını kullanarak sağlam kısımlardaki veriyi kurtarırsınız

walla ben denedim ama olmuyo hatta şöle diyim öncelikle cd nin okunan kısımları vardı bu işlemden sonra solsun hiç çalışmadı...
bence denemeyin.

Geri