Çizgi Tagem: Pardus 2009 Eğitimi

Kodla Büyü

Niyazi SARAL

Seçkin Üye
Seçkin Üye
http://www.cizgi-tagem.org/e-kampus/viewer.aspx?key=tech2009&lesson=pardus

pardus1.jpg

1 saat sürem var ; arkadaşlar gelmeden önce....

ben de ne yapsam diye düşünüyordum ; dersleri takip edem de kurtulam bari :)

niyazi bey;

sizle ilgili bir tespitim var....

söylemeden geçemeyeceğim......

mesajlarınız genelde sabah 7.00-7.20 civarlarında geliyor.....

o saatte uyanıyor musunuz ?; yoksa o saatte işe mi başlıyorsunuz ?

valla merak ettim...

bu arada düzeninizi tebrik ediyorum....

iş ahlakı ve başarının anahtarı bu olsa gerek.....

Allah razı olsun......

ozgurgitarim' Alıntı:
1 saat sürem var ; arkadaşlar gelmeden önce....

ben de ne yapsam diye düşünüyordum ; dersleri takip edem de kurtulam bari :)

niyazi bey;

sizle ilgili bir tespitim var....

söylemeden geçemeyeceğim......

mesajlarınız genelde sabah 7.00-7.20 civarlarında geliyor.....

o saatte uyanıyor musunuz ?; yoksa o saatte işe mi başlıyorsunuz ?

valla merak ettim...

bu arada düzeninizi tebrik ediyorum....

iş ahlakı ve başarının anahtarı bu olsa gerek.....

Allah razı olsun......

Evet saat 7:00-7:30 gibi işe geliyorum. Bazen sorarlar "Ağebey, nasıl yetiştiriyorsun bu kadar işi?" diye. Ben de cevap veririm; "saat 7:20'da ofise gel anlatayım."

Bu da Win7 anlatımı, hani eksik kalmasın diye. :)

http://www.cizgi-tagem.org/e-kampus/presenter/viewer.aspx?key=aplus2009&lesson=win7

win7-2.jpg

Teşekkür ederiz izledim gerçekten güzel bilgilere yer verilmiş. Yeni şeyler öğrendim. Linuxu seviyorum ama pardusun türk yapımı işletim sistemi olarak adlandırılamsı doğru bulmuyorum.

Adobe presenter ile Adobe controbute arasında fark varmı bu şekilde sayfalar hazırlamak için Niyazi Saral Bey.
Bu programlar gereklı alt yapıyı hazırlıyor ama yayınlama aşamasında bi fark var mı ayrıca.

[Düzenleme]

youtube'da izlediğim videoya göre Powerpoint tarzı bir program ve web çıktısı alınabiliyor ve arayüz program tarafından veriliyor. Adobe Captivate tarzı bir program. İndirip bu tarz uygulamalar yapacağım...

Niyazi Bey aşağıdaki gibi birhata alıyruz ilk linke tıklayınca

302: Hedef Taşındı / Object Moved
Eski Adres: e-kampus/presenter/viewer.aspx?key=tech2009&lesson=pardus

Yeni Adres: e-kampus/viewer.aspx?key=tech2009&lesson=pardus

Ulaşmaya çalıştığınız içeriğin erişim adresi değişmiştir. Site içisindeki bağlantılar güncel durumdadır. Muhtemelen bir kısayol ile bu içeriğe erişmeye çalışıyorsunuz. Eğer yeni bağlantı üzerinden de içeriğe ulaşamazsanız, lütfen ana sayfaya gitmeyi deneyin.
Ana Sayfaya Git | Yeni Adrese Git | Yönetim Paneline Git

niyazi hocam ben açık kaynak dersinde pardus 2007 yi anlatıyorum. bilsayarların yarısında sata dvdromlar mevcut. diğer 10 bilgisayarda yok. bilgisayarın birine yükledim ve clonladım. yanlız dvdrom olan bilgisayarda sorunsuz açılıyor. dvdrom olmayanlarda açılışta aşağıdaki hata mesajını veriyor ve açılmıyor. bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Uploaded with ImageShack.us

mehtun' Alıntı:
niyazi hocam ben açık kaynak dersinde pardus 2007 yi anlatıyorum. bilsayarların yarısında sata dvdromlar mevcut. diğer 10 bilgisayarda yok. bilgisayarın birine yükledim ve clonladım. yanlız dvdrom olan bilgisayarda sorunsuz açılıyor. dvdrom olmayanlarda açılışta aşağıdaki hata mesajını veriyor ve açılmıyor. bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

DVD Rom olmayan bir bilgisayara kurulum yapıp diğer 10 bilgisayara bunun klonunu atacaksın, değilse çalışmaz.

@lperen' Alıntı:
mehtun' Alıntı:

DVD Rom olmayan bir bilgisayara kurulum yapıp diğer 10 bilgisayara bunun klonunu atacaksın, değilse çalışmaz.
peki dvd rom olmadan nasıl kurulum yapabilirim. bu konuda beni bilgilendirirmisiniz. usb dvd kullandım yine aynı sonuç.

mehtun' Alıntı:
@lperen' Alıntı:
mehtun' Alıntı:

peki dvd rom olmadan nasıl kurulum yapabilirim. bu konuda beni bilgilendirirmisiniz. usb dvd kullandım yine aynı sonuç.

Bir tane DVD Rom'u sökersiniz, sonra sürücü bulunmayan bir makinaya takar kurarsınız, sonra çıkarır diğerine, sonra diğerine... Yalnız bu sistemin çalışıp çalışmayacağı konusundan emin değilim ama büyük ihtimalle çalışacaktır. Eğer bu bilgisayarların(DVD Rom olmayanlar) diğerlerinden donanım olarak tek farkı bu ise söylediğimi uygularsınız. Yok farklı parçalar mevcut ise DVD Rom'u ilk taktığınız makineye işletim sistemini koyar onu klonlarsınız.

@lperen' Alıntı:
mehtun' Alıntı:
@lperen' Alıntı:
mehtun' Alıntı:

Bir tane DVD Rom'u sökersiniz, sonra sürücü bulunmayan bir makinaya takar kurarsınız, sonra çıkarır diğerine, sonra diğerine... Yalnız bu sistemin çalışıp çalışmayacağı konusundan emin değilim ama büyük ihtimalle çalışacaktır. Eğer bu bilgisayarların(DVD Rom olmayanlar) diğerlerinden donanım olarak tek farkı bu ise söylediğimi uygularsınız. Yok farklı parçalar mevcut ise DVD Rom'u ilk taktığınız makineye işletim sistemini koyar onu klonlarsınız.
zaten bu yöntemi kullanarak yaptım. ama sökünce aynı hata.

hocam bu pardus 2009 ile ilgili kullanım kılavuzu veya görsel dersler var mı acaba
linkler kırık veya silinmiş siteler

Geri