Çizgi Tagem Bilgisayar İşletmeni soru bankası paylaşımı

Kodla Büyü

Niyazi SARAL

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba,

2020 başından beri Çizgi Tagem'in çeşitli bilişim ve elektronik alanında daha önce hazırladığı 15.000 sorudan oluşan soru bankalarını evrensel Google Forms Quiz eklentisi ile yenileyerek dönüştürüyoruz. Bu eklentinin çok çok kolay ancak o kadar da etkin olduğunu söylemeliyim:

https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/google-forms-test-hazirlama-cok-kolay-ancak-etkin.173108/

İsteyen tüm bilişim öğretenleri ile soruları paylaşıyorum. Şu an için Bilgisayar İşletmenliği soru bankasından 500-600 soruyu onlarca öğretmen ile paylaştım. Bu paylaşım tamamen soruları ve cevapları içeriyor. Doğrudan soruların hepsini veya bir kısmını import ederek istediğiniz gibi sınav hazırlanabilir. Ayrıca sertifika dahi veren quiz template için de paylaşabileceğim bir örnek de var. Başvuruları nsaral@cizgi.com.tr adresine e-posta ile yaparsanız kayıtlarımız için doğru olmaktadır.

Ayrıca aynı konuda 500-600 soru daha var ve başvuran öğretmenler ile onları da paylaşacağım. Bunlar dışında şu anda Bilişim Teknolojileri Donanım, Teknik Destek, Ağ Teknolojileri ve elektronik alanında 4.000+ sorumuzda aynı platformda hazır. Ancak bu teknik alandaki sorular piyasanın ihtiyacı olan seviyede olup çok güncel ve belki de teknik lise veya meslek yüksek okulu seviyesindedir. Yine de bu soru bankasından size uygun daha basit soruları seçerek import ederek her seviyede kullanabilirsiniz.

Google Forms Quiz platformu için isteyen arkadaşlara doğrudan destek de verebilirim. 0553-729 2995 WhatsApp kullanıyorum.

Google Forms ile sınav hazırlama, zaman sınırlaması (süre tutulması), istatistik hesaplar, otomatik sonuç ve isterseniz sertifika gönderilmesi, sonuçların doğrudan sitenizde yayınlanması, Excel veya word dosyalarından soru eklenmesi...vs tüm detaylar için birçok eklentiyi denedim. Birçoğunu da kullanıyorum.

#EvdeKalTürkiye

Merhaba,
Google kısıtlamalarından dolayı doğrudan paylaşım yerine sadece bilişim öğretmenleri ve öğretim görevlileri için bir grup oluşturduk ve bunun üzerinden şimdilik 500-600 sorudan oluşan soru bankasına erişebiliyorsunuz. Grup adresi:
https://groups.google.com/forum/#!forum/cizgi-tagem-soru-havuzu
Bu gruba üye başvurusunda bulunun. Üyeliğiniz kabul edildikten sonra grup ana sayfası altında erişimleri göreceksiniz. Lütfen başvurularınızda hangi kurum/kuruluşta öğretmen olduğunuzu da yazın.
1-2 gün içinde şu an hazır olan ve 5.000+ sorudan oluşan Bilişim Teknik Elemanı, Bilişim Destek Elemanı, Bilişim ve Donanım Elektronik Uzmanı, Ağ Teknolojileri Uzmanı sınavlarımızı da paylaşıyor olacağız.
#EvdeKalTürkiye

Geri