Cilt No olayını nasıl çözeceğiz

Kodla Büyü
hiboz' Alıntı:
mokumus67' Alıntı:
Data sayfasına raporu yapıştırıp verileri alınız.
Hocam excel dosyasında sizin öğrencilerin bilgileri mevcut. Onları silip tekrar paylaşın. Sıkıntı olabilir.

Teşekkür ederim hocam. Datadan silmiştim ama anasayfada kalmış.

Ekli dosyalar

• KÜNYE DÜZENLEME.rar
    41.7 KB · Görüntüleme: 241
Hocam bütün okulun ogrenci kunyesini cilt no sablonuna kopyaladım ama sadece 50 kayit listeleniyor. Bu kayit sayisini nasil arttirabiliriz.

Hocam bütün okulun ogrenci kunyesini cilt no sablonuna kopyaladım ama sadece 50 kayit listeleniyor. Bu kayit sayisini nasil arttirabiliriz.

Düğmeye atılan kodu;
Sub Veriler()
Application.ScreenUpdating = False
Set d = Sheets("Data")
sınıf = InputBox("Şube adı giriniz.", "Uyarı")

For i = 1 To 80
x = i * 22 - 20
If d.Cells(x, 4) = "" Then GoTo 20
If WorksheetFunction.CountIf(Range("E1:E10000"), d.Cells(x + 7, 4)) > 0 Then GoTo 10
sat = Cells(Rows.Count, 2).End(3).Row + 1
Cells(sat, 2) = sat - 2
Cells(sat, 3) = sınıf
Cells(sat, 4) = d.Cells(x, 4).Value
Cells(sat, 5) = d.Cells(x + 7, 4).Value
Cells(sat, 6) = d.Cells(x + 1, 4).Value
Cells(sat, 7) = d.Cells(x + 2, 4).Value
Cells(sat, 8) = d.Cells(x + 3, 4).Value
Cells(sat, 9) = d.Cells(x + 4, 4).Value
Cells(sat, 10) = d.Cells(x + 5, 4).Value
Cells(sat, 11) = d.Cells(x + 7, 11).Value
Cells(sat, 12) = d.Cells(x + 8, 11).Value
Cells(sat, 13) = d.Cells(x + 9, 11).Value
10
Next
20
Range("CC3:CM1000") = Range("C3:M1000").Value
Range("CC3:CM1000").Sort Range("CD3"), 1
Range("CC3:CM1000").Sort Range("CC3"), 1
Range("C3:M1000") = Range("CC3:CM1000").Value
Range("CC3:CM1000") = ""

End Sub

ile değiştiriniz.

arkadaşlar öğrencilerin giriş yaparken hangi bilgileri kullandığı önemli değil. önemli olan öğrencinin internete kolay ulaşabilmesi. 1000 öğrencili bir okulda 15 bilgisayar olursa bu iş zor.

selimaydin' Alıntı:
arkadaşlar öğrencilerin giriş yaparken hangi bilgileri kullandığı önemli değil. önemli olan öğrencinin internete kolay ulaşabilmesi. 1000 öğrencili bir okulda 15 bilgisayar olursa bu iş zor.
hocam o işi öğrenciye değil öğretmene yükleyeceksiniz...öğrenciler başvuru formunu dolduracaklar. kurs verecek öğretmenler de o listeye göre kurs başvurularını yapacaklar öğrencilerin bu kadar basit. herkes elini taşın altına sokacak. matematik öğretmeni kurs tarihini beklemeyecek. sınıfının öğrencilerini ekleyecek.

Elleriniz dert görmesin :alkis: :alkis: :alkis:
Kibar Düdük diye öğrenci varmış :D

Balık vermeyin balık tutmasını öğretin bırakın kendileri secsinler bilisimcilere kurs da yok ne ugrasacam illa biri ugrasacaksa kurs açacak öğretmen ugrassin☺

arkadaşlar bende 3. adımdan sonra 4. adımda raporlar aktif gelmiyor. o yüzden raporlara öğrenci işlemleri bölümünden giremiyorum. Sadece kurum işlemleri, not işlemleri kısmında sınıflara ulaşınca girebiliyorum nedendir?
Ayrıca lisedeyim ve raporlar içinde öğrenci künye kısmı yok :(
sanırım sadece ilkokul ortaokul kısmında olan bir rapor o
bilgisi olan yazarsa sevinirim

arkadaşlar millet artık öğrenciyi benim kursumu seçmezsen diye tehdit ediyor ya da kursta dersin devamını işleyeceğim diyor öğrenci de hemen türkçe mat fen ing din seçiyor bize öğrenci kalmıyor... biz de burda milletin eline hazır cilt no veriyoruz.. öğrenci kendi seçsin işi ne...

bugün veli öğrencinin kimliğini getirdi, kimlikteki cilt no ile eokuldaki cilt no birbirinden farklı.
eokuldakini kabul ediyor.

Lise için deneyip yapabilen var mı arkadaşlar? Resimlerde görüldüğü gibi Verilen şablon ile bizim öğrenci künye dosyamızın şablonu tamamen farklı olduğu için bilgileri çekemiyor excel. Alttaki şablon bizim lisenin öğrenci bilgileri içeriğini boşalttım. Üstteki de hazır yapıştıracağımız şablon. Yapıştırdığımda tek tek tüm formülleri değiştirmem gerekiyor.

Ekli dosyalar

• SABLON1.JPG
    SABLON1.JPG
    26.8 KB · Görüntüleme: 400
  • SABLON2.JPG
    SABLON2.JPG
    39.5 KB · Görüntüleme: 396
Şu anda tercih yapabilen var mı arkadaşlar? Sistemde bir sorun var sanırım, öğrenci girişleri yapılamıyor. ekursa giremiyoruz.

Byramdan hocama bir eklenti yapalım bazı okullarda (sanırım liselerde çift sütun halinde geliyor excel dosyası) Bunun için e okuldan künye defteri alırken Excel(sadece veri) şeklinde indirelim ve hocamın tarif ettiği adımları uygulayalım. Bunun için aşağıdaki şablonu uygulayabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Cilt No Şablonu2.rar
    14 KB · Görüntüleme: 88
Geri