Çıkma Michelin mi sıfır Petlas mı?

Kodla Büyü
500 lira vereceksen hiç bulaşma hocam, petlas al geç. kafan rahat olur. Allah kaza bela vermesin. michelin alacaksın 2 sene sonra lastik eskidi diye bidaha 600 lira verecen. onun yerine al sıfırı en az 4 sene kış lastiği işini kafanda bitir

Hocam selamlar bilginiz olsun diye yazıyorum. Lastik hiç kullanılmamış olsa bile 5 yıl ömrü vardır. Lastik hamuru 5 senede eskir. Dişleri 0 gibi görünse bile o lastik artık lastik değildir ve kullanımı çok tehlikelidir.
Bu arada lastik aracın yolla temaz ettiği ve güvenlik açısından en önemli parçasıdır. Hayatınızı bu kadar cüzi tutarlar için risk etmeyin.

Not: Lastikçiden lastik alırken bile yapım tarihine dikkat etmekte fayda vardır. Bazı lastikçiler indirim bahanesiyle eski lastikleri satmaya kalkabilir. Lastiğin üzerindeki kodlardan yapım tarihini okuyabilirsiniz. Onu da google amcaya sorarsınız. Kolay gelsin

Çıkma lastiklere 200 TL ver. Pazarlıkla 300'e kadar çık. Vermezse "işine gelirse de" git sıfır michelin al.

hocam ustune 200 daha koy daha iyi bi lastik al kafan rahat etsin..

Sıfır Petlas daha iyidir hocam. Lastik çok önemli. Bir de ikinci el lastiğin içini bilemezsin. Dikkatsiz bir sürücüyse içindeki çelik tellere zarar vermiş olabilir. Bu da kullanım ve güvenlik açısından problemdir her zaman.

ben hiç kullanmamıştım kulaktan dolma bilgilerle hareket etmiştim şu an 4 tane 500'e PETLAS SNOWMASTER aldım şahane bir lastik yağmurda yol tutuşu iyi yolda ses yapmıyor yol yardımı süper

lastik dıştan içe birçok katmandan oluşur yılı geçti diye kesinlikle rafa kaldırmayın veya atmayın. lastik satan kişilerin çoğu genelde gaza getirmeye çalışır hatta dükkanda alıcı gibi giren çalışanları vardır onlarda gaza getirmeye çalışırlar. uzun yıllar taksicilik yapmış bir tanıdınız filan varsa size en iyi bilgiyi bilin ki o verebilir. lastiklerinin durumu iyi olduğu halde yeni lastik alıp eskilerini lastikçiye bırakanlardan dolayı lastikçilerin köşeyi döndüğünü hatırlatmak isterim :D

Geri