Chip seo eğitimi

Kodla Büyü
biltek2007' Alıntı:
seo ne dimek olaki ? ;)
SEO = Arama Motorları Optimizasyonu demek. Yani sitenizin arama motorları tarafından daha iyi indexlenip, daha üst sıralarda listelenebilmesi için neler yapılması gerektiğidir. SEO , web sitenizin kendi kategorisinde en iyi sitelerden biri olabilmesi için, insanların sizin sitenizi tercih etmesi için ip uçları diyebiliriz. Çünkü google vb arama sitelerinin tercih edilme sebebi kendi kategorisindeki en iyi siteleri ziyaretçilerine sunabilmeleri.

web siteniz de aspnet.eğitim seti pazarladığınızı düşünelim. insanların %70 i google arama sitesini kullanarak web sitelerine ulaşmakta. Google da ise asp.net eğitim seti diye aratıldığında ilk sırada çıkan bağlantının tıklanma yüzdesi %95 tir. sağ tarafta para vererek yayınlanan reklamların tıklanma yüzdesi %5 tir. bir ay içerisinde google arama sitesinde 3600 defa "asp.net eğitim seti" cümlesi aratılmaktadır. SEO taktikleri ile google da ilk sıraya yerleştiğinizi düşünelim. Google dan sadece "asp.net eğitim seti" araması ile 3500 civarında kişi sitenize gelecektir. Pazarlama açısından çok harika bir sonuçtur. Diğer anahtar kelimeleri de hesaba kattığınızda sonuç daha da mükemmeldir.

başlangıc icin güzel bi eğitim kaynağı ama cok bilinen şeyleri tekrarlamış ufku geniş değil

evet genel anlamda bilinen şeyler ancak başlangıç için bence yeterli. hatta bu bilgiler çerçevesinde bilinçli ve kaliteli bir site yapılandırması siteyi çok üst sıralara taşır. işin özünü anlatmış. çok detaya girmemiş.

google ın kopya içeriğe karşı devreye soktuğu sistem bakalım nasıl etki edecek. Ama çok iyi olacak. son zamanlarda aramalarda çok abul sabul sonuçlarda çıkıyor

daha detayşı bir kaynak varmı acaba. Yada site önerisi olan. İnterntte bir ço yerde bilgi var ama hepsi birbirinin tekrarı gibi

fuatdagdelen' Alıntı:
daha detayşı bir kaynak varmı acaba. Yada site önerisi olan. İnterntte bir ço yerde bilgi var ama hepsi birbirinin tekrarı gibi

Bu seti daha önce izlemiştim. Bana göre gerçekten çok başarılı bir çalışma. Seo için gereken her şeyi anlatmışlar. Önemli olan uygulayabilmek. Ama anahat olarak baktığımda

1- Sabır :)
2- Backlink // zamana yayılması lazım..
3- SEF
4- Kelime yoğunluğu (keywords)

bunlar hit için yeterli ...

indis' Alıntı:
fuatdagdelen' Alıntı:

Bu seti daha önce izlemiştim. Bana göre gerçekten çok başarılı bir çalışma. Seo için gereken her şeyi anlatmışlar. Önemli olan uygulayabilmek. Ama anahat olarak baktığımda

1- Sabır :)
2- Backlink // zamana yayılması lazım..
3- SEF
4- Kelime yoğunluğu (keywords)

bunlar hit için yeterli ...

size katılıyorum. nasıl yapılacağını bilmekten çok sabırlı ve düzneli bir şekilde bazı çalışmaları yapmak. bir gün yapmakla olmuyor

Geri