Chevrolet nasıldır?

Kodla Büyü

selcuklu

Seçkin Üye
Seçkin Üye
2004-2007 arası veya önceki ya da sonraki modelleri nasıldır arkadaşlar. Kullanan var mı? Hangi modeli tercih edilir. 12-15bin aralığında 2004-2005 bulunabliyo gibi. Fiyat aralığı nasıldır?

2011 cruze var hocam. inanın o kadar olumsuz konuşmaya aldırmayıp satın almıştım. Allah'a şükür çok doğru bir karar vermişim. Fazlasıyla memnunum.

motorlar güzel tasarımlarında öyle ama kasa teneke. Bir opel bayine gidip bir asranın kapısını açıp kapatın bide chevroletin herhanbir modelini anlarsınız.

2004 model 1.6 SX 16V Kalos bindim.
arabamdan o kadar memnundum ki anlatamam. lpg liydi arabam yakıt şehir içi en fazla 25 şehirler arası 18-19 kuruş falandı.
kesinlikle ön yargılı davranma al derim.
heçbekler sedanlara göre kısa olduğu için süspansiyonları biraz sert gelebilir. ama gerçekten memnun kalırsınız. 15000 liraya alınabiilecek en güzel ve güvenilir araç bence

omata' Alıntı:
motorlar güzel tasarımlarında öyle ama kasa teneke. Bir opel bayine gidip bir asranın kapısını açıp kapatın bide chevroletin herhanbir modelini anlarsınız.
opele vereceğin para değerinde bir chevrolet alırsan bence aynı sağlamlığı bulursun diye düşünüyorum hocam :)

2012 model aveo sahibiyim.çok memnunum.çevremdeki diğer öğretmenlerde aveo almaya başladı.yeni kasa aveolar ve özellikleri çok iyi.cruze olan arkadaşlarda arabalarından çok memnunlar.tavsiye ederim

farukdogu' Alıntı:
omata' Alıntı:
opele vereceğin para değerinde bir chevrolet alırsan bence aynı sağlamlığı bulursun diye düşünüyorum hocam :)

o da captiva olur heralde onada sözüm yok zaten

omata' Alıntı:
farukdogu' Alıntı:
omata' Alıntı:

o da captiva olur heralde onada sözüm yok zaten
hocam 33000-33500'e opel astra var. bu fiyata bu kalitede hangi chevrolet var ?

evet chevrolet berbattır :mrgreen:

herkes almasın. her yerde cruze görmeye başladım zaten :D

arkadaşlar 2004 1.4 16V sx kalos buldum sedan 15.500'e
ama 3 tane hasar çıkıyo sorgulatınca.
2006 da cihaz çalınması 1540 tl
2008 çarpma 2544 tl
2010 çarpma 3000 tl diyor.
sizce bu araba bu iyata alınırmı. araç lpg li 80.000 kmde.
arka çamuurluk değişmiş

spider23' Alıntı:
hocam kalostan ziyade COLT yada kia Picanto öneririm;1000-1500 daha koyup alabilrisiniz; sözde chevrolet diye yazılan bu araçlar kore markası DAEWOO nun türevleridir;chevrolet KOre de yeni yeni adam akıllı arabalar üretiyor..kalos vs..vs.. hele 2004 modelse iyi düşünün..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 6289/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 161/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 8322/detay

hocam 15000 civarı önerebileceğin sedan araba varmı peki

spider23' Alıntı:
hocam kalostan ziyade COLT yada kia Picanto öneririm;1000-1500 daha koyup alabilrisiniz; sözde chevrolet diye yazılan bu araçlar kore markası DAEWOO nun türevleridir;chevrolet KOre de yeni yeni adam akıllı arabalar üretiyor..kalos vs..vs.. hele 2004 modelse iyi düşünün..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 6289/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 161/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 8322/detay

:+1:

Hocamın tespiti %100 doğru bence Kalos Alacağına Kalas al daha iyi. :-1:

Madem 2-3 yaşında bir chevy alamayacaksan Mitsubishi Colt al, araba gibi araban olsun.

Saygılar

Coltlara bi ara çok baktım ama fiyatları fazla gelmişti ilk çıktığı zamanlar, Performans / Yakıt oranları çok iyi. Çok seri ve kıvrak bir araç. Mitsubishi motorunun sağlamlığı ve sorunsuzluğu da artık kendini kanıtlamış durumda.

O tarzda Honda Jazz, Toyota Yaris biraz pahalıdır ama onlarda çok iyidir tavsiye ederim.

tavsiyeler içen teşekkürler. ama en fazla 15 000 düşünüyorum. 10 000 den bu rakama çıktım. daha fazlası beni zorlar. arabayı aldığım zaman benzin koyacak para kalsın cebimde dimi :9

spider23' Alıntı:

hocam bunun örneğin atıyorum devri daim motoru bozuldu.. nerden bulacağım bunu.. ufacık partayı bile günlerce beklerim hemde normalde en az iki misli pahalıdır. Allah göstermesin orta halli bir kazada bile bu araçlarda çok yüksek tamirat masrafları çıkıyor..

valla ben bi kere aveo sürdüm. ondaki hafif debriyaj ve sürüş rahatlığını hiçbir arabada görmedim hocam. yakıt tüketimi de iyiydi. ama cruzeler çok yakıyor diyorlar

tayinci42' Alıntı:
spider23' Alıntı:

hocam bunun örneğin atıyorum devri daim motoru bozuldu.. nerden bulacağım bunu.. ufacık partayı bile günlerce beklerim hemde normalde en az iki misli pahalıdır. Allah göstermesin orta halli bir kazada bile bu araçlarda çok yüksek tamirat masrafları çıkıyor..

Aman hocam ne kadar abarttınız mitsubishi otomobil-minübüs-pick up ları TEMSA güvencesi ile yaklaşık 30 senedir TÜRKİYE de;yetkili servis ağı yaygındır; yedek parça vs.. de de model çok eski olmadığı sürece rahatça bulabilirsiniz..Çok yüksek tamirat masrafı bu arabaya özel değil; ithal olan yeni model tüm arablarda aynı durum sözkonusudur;bugün FOrd Fİesta nın da WV Golf ünde veya Fİat bravo nun da 200 8 -2009 modellerini çarpsanız;orjinal parçalarla yetkili servisinde onarımı aynı oranlarda pahalı tutacaktır..Bundan evvel 2001 ford fiestam vardı;sene 2009 yan aynamı okul çıkışı öğrencilerden birine çarptırdım;yan aynam kırıldı - koptu sadece yan ayna için yetkili servis 480 LİRA fiyat çekti bundan 3 YIL önce..Kısacası MİTSUBİSHİ için söyledikleriniz tamamen önyargı..Gerçekleri yansıtmıyor..Ben 75K bakımına yetkili serviste sadece 250 lira verdim..yetkili servis aralığı da 15 K de birdir..Araçlar sorunsuzlukları ile bilindiği için mesela can sıkıcı arızalar çıkaran bir mitsubishi duymadım..model yılı 2006 üstünde km.si de 100 bin km altında olan modeller için konuşuyorum..

Parhelion' Alıntı:
valla ben bi kere aveo sürdüm. ondaki hafif debriyaj ve sürüş rahatlığını hiçbir arabada görmedim hocam. yakıt tüketimi de iyiydi. ama cruzeler çok yakıyor diyorlar

bu doğru. çözümü de lpg. 120 tl ye 550km yol yaptım bayramda. bu da bence iyi bir oran.

ben 2005 model kalos 1.2 kullanıyorum bi de lpgli süper memnunum,180 km uzun yolda 50 tl yaktı yani ,binip gezilecek araba :)

Ben chevrolet alıp o riski göze almazdım.. İkinci el de değer kaybın olur. Chevy markasına sahip arkadaşlardan bu yoruma tepki gelebilir. " ben 2 günde sattım" , " benim hiç zararım olmadı - kâr bile yaptım" diyenler çıkabilir ama bizim milletin de bir bildiği vardır elbet diyorum. Halkımız tutmadıysa - satışları , yorumları iyi değilse - muadilleri ile satış rakamları arasında fark varsa - elbette vardır bir sebebi diyorum.

Geri