chevrolet cruze nasıl araba

Kodla Büyü

lefke

Seçkin Üye
Seçkin Üye
hocam bu arabayı kullanan varsa yakıt ve yedek parça servis ve memnuniyet durumunu paylaşırsanız buluk bir araç almayı düşünüyoruz

kullanan bi arkadaş vardı forumda,birazdan gelir:))
hiç memnun değildi satana kadar 40 takla attıı,gelince detaylı açıklama yapar,uzak dur bencede

Hocam, yakıt falan bilemem, arabalardan çok anlamam ama mayıs ayında bir kaç arkadaş 3-4 günlüğüne doğuya doğru yol aldık yol üzerinde dostlara uğramak üzere...(yaklaşık 2000 km yol. ) Araç, resmen 2 kapılı yapılması düşünülmüş sonradan 4 kapılıya çevrilmiş gibi. Ön kısım hafif koltukları geriye çekince müthiş... Ancak, koltukları geriuye çekince arka kısım müthiş dar. Belkide uzun yoldan dolayı bana öyle gelmiş te olabilir. İnş. kullanan, sahip olan arkadaşlar varsa daha iyi bilgi verebilirler...

avrupa sanayisini çekti diye konuşuluyodu. Bunu bi araştır servisine kim bakıyor filan

Avrupa dan çekildi 2013 sonu itibariyle bayiler ellerindeki araçlara büyük indirimler uygulayıp sattı.yakıtı çok diyor ekseriyet kullananlar.

2015 te piyasada yenisi yok herkes diyorki 2025 e kadar da yedek parça garantisi ki bu durumda el elin eşeğini türkü çağırarak arar hesabı olacak.ayrıca bızım bı arkadas ta vardı yukarda bi arkadaş demiş satana kadar kırk takla attı. araba yakıt yakmıyor hocam adeta hortumluyor dıyordu arkadas

bende vardı alırken sevinirsin birde satarken. Araç çekmiyor çok hantal

Herkesin çok övdüğü astra ile aynı motor ve şanzımana sahip. Bir arkadasimda var araç gerçekten çok yakıyor. Konforuna ve güvenliğine diyecek bi şey yok. Satista çok değer kaybeden bir araç chevrolet turkiyeden çekildi. Servisi opelde devam ediyor ama pek saglikli değil. Bence hic bulaşma.

Amcamoğlu cruze LS miydi neydi L li birşeydi sonu ama... Sıfır aldı. Çok hava attı daha 20-25 inde sıfır araca sahip oldu diye. Abisinin cliosu ile külüstür diye dalga gecerdi. Sonra duyduk bi tane kanuni motosiklet almış. Neymiş? Çok yakıyormus.
Gecen biri cruze nasıl bi sor emmoğluna dedi.
Sordum.
Alanın yakıt konusunda anası ağlar... Konforu iyi ama eşşek gibidir şehiriçinde dedi.
Yalan doğru bilmem. Anlatılan bu. En son sattı zaten galeriye honda civic 2013 aldı.

otobanda lpg ile 205 i gören araba yokuşta 3. vitese düşer mi 1.4 pejom daha memnunum aynı yokuşu canavar gibi çıkıyor 4. viteste :D

Yine bir Otomobil Kulübü Klasiği...
Araç satana "bu fiyat çok"
araba sorana"Amcaoğlunda var, çok pişman"
Araba arayana"o araba alınırmı, komşunda şu marka var onu al"..
Araç kıyaslayana"o ikisini boşver, sen bunu al"

Ne zaman yapıcı olacak acaba bu kulüp.Hiç bir yeniliğe, değişik markaya alışık değilsiniz. hep klasik toyota,ford,vw,renault .. gerisi araba değil zaten..
Gelelim chevrolet cruze'a.;
kesinlikle kötü bir araç değil.. herkes kulaktan dolma konuşuyor.. çok yakıyor diyenlere cevabım; aracım 2011 model,44.000 km'de. 9.000 km yol yaptık 8 ayda ve 2.400 tl lpg+benzin kullandık. kesin ve net veridir. şimdi söyleyin hanginizin aracı toplamda lpg'de bu kadar yakar??? bilip bilmeden konuşmayın.
araç malzeme olarak çok kaliteli değil tamam ama donanım+tasarım+ fiyat üçlüsünde daha iyisi ve ucuzu yok..
bizim araçta dijital klimadan far yağmur sensörüne, hız sabitleyiciden dokunmatik ekranlı geri görüş kameralı navigasyona,8 hava yastığından 17" çelik janta, xenon fardan modifiye paketine kadar dopdolu.. clio ile bu arabayıda kıyasladılar ya:) motoru için 2010 ve öncesi 110 bg, ama 2011 ve sonrası 124 bg.. çok atik olmasada bir cilioyu, megana toz yutturur.. çok yakmasın diye gaza basmaktan korkanlar için hantal bir araba tabiki:)
gelelim türkiyeden çekilmesine; araç türkiyenin 100 km uzağındaki asya ülkelerinin hepsinde satılıyor. avrupadada çoğu ülkede var. motoru parçası hepsi opel zaten..45.000 BAKIMINI serviste 250 tl'ye yaptırdım
isteyen alır,istemeyen almaz. ama bilip bilmeden kullanmadan konuşmayın lütfen...

YUKARIDAKİLERE KATILMADINIZ MI? O ZAMAN LÜTFEN;
30.000-35.000 tl'ye 2-3 yıllık ,10.000-40.000 km arası ,lpg'li ve gerekli tüm donanımlara sahip,bagajı geniş,sedan,tasarımı herkes tarafındanbeğenilen bir araba söyleyin ne olur!!!!!!

Arabayı mı satıyorsunuz? :lol: :lol: Neden bu kadar alındınız anlayamadım hocam?

Yakı için çok şikayet duydum.Kullanmadım ama bu şekilde şikayet çok duydum.

çok atik olmasada clio ile megane a toz yutturur oylemı zaten pıyasadakı en kral arabalar onlar onlarada toz yutturuyorsa tamamdır almak lazım bu arabayı.Ayrıca kars kağızman yolunda muhendis arkadasın arabası 4 arkadas ucurumdan uctular cruzecukla o bahsettıgın hava yastıklarından bırtanesı bıle acılmamıs tabiki şikayet davalar bilmem ne firmanın savunmasındakı komık metin ALTTAN DARBE ALMADIGI ICIN ACILMAMISTIR HAVA YASTIKLARI DIYOR. Bİ şey bilmiyoruz konusuyoruz kardeşim ADAM BİLİYOR AÇILIN BİRAZ !!!

cruze zaten aynı sınıftaki jetta ile benzer arabalar. 30000e alabileceğiniz cruzenin eşdeğerinde bir passata zaten 38-40 bin civarında bir para vereceksiniz :puhaha: . aradaki miktarlar gerçekten fazla. parça konusunda sıkıntı olmaz piyasada zaten sürüyle cruze var sanayide bulamadığınız parçayı en az 10 tane siteden bulabilirsiniz. diğer bir çok markanın parçalarından ucuz olacağını düşünüyorum. chevy nin aveo ve cruze gibi yeni model arabalarına tek eleştirebileceğim ortak hususları. süspansiyonlarının sert olması. ben de yeni aveo kullanıcısıyım gerçekten teknolojik arabalar 26000 e aldım şu an nakit 28000 versinler kesinlikle satmam.

hocam konfor yol tutuş falan on numara kasa etli rahat hissettiriyor sana ancak yakıt ve çekiş çok kötü geldi bana. benim kullandığım 2010 model 113 HP, LS modeliydi. arkadaşımın arabası ara ara kullandım ama yakıtı ve çekişi çok kötüydü. dik rampalarda sıkıntı.

Birebir şahit olduğum bir olay,kulaktan dolma falan değildir yani....
Galerici olan akrabam 2 yıl önce cruze aldı.ama neredeyse hiç km yapmadı araçla,çok fazla yaktığı için hep başka araçlar kullandı.Konforu vs. için bişey diyemem..Yakıtı benim için önemli değil diyen arkadaşlar,diğer özelliklerini değerlendirebilir.

hocam birde 1.4 turbo motorlu olanlarını deneyin ondan sonra hem ataklık hemde yakıt olarak fikriniz değişebiir, rahatlık olarak kendi sınıfındakilerden pek aşağıda değil, fiyat olarak ise yine kendi sınıfında ve aynı donanım seviyesindekilere göre baya bir uygundur. (Türkiyeden çekilsede bakımları garantisi yine opelde devam edecek ama tabi ikinci elde satışını olumsuz etkileyecek bir etkendir Türkiyede satışının durması yani acil ihtiyacınızda hemen elden çıkaramayabilirsiniz.)

Geri