Cebit'te BBNet Zirvesi-Fikir Paylaşımı

Kodla Büyü
Arkadaşlar medyanın haberinin olması lazım.

CNN, NTV gibi haber kanallarının bilhassa. Arkadaşımın biri Taraf Gazetesiyle irtibata geçmeye çalışacak...

Medyadan tanıdıklarınız varsa hangi kanal, hangi gazete olursa olsun irtibata geçelim......

Genelde NTV birçok önemli organizasyonu kısa süreli de olsa Canlı yayınlıyor... NTV'ye bolca mail göndermeliyiz....

Bu arada gerçekten organizasyondan haberi olmayan çok bilişimci var, az önce Vandaki bir arkadaşıma söyledim şaşırdı. Herkes arkadaşlarını haberdar etsin lütfen.....Zincirleme devam etsin.....

arkadaşlar basında yer alabilmek için öncelikle hükümete muhalif olan kanal ve yayınları bilgilendirmek gerekir. örneğin kanald, star tv gibi.. ana haber bültenlerinde daha fazla yer alabiliriz böylece.. ntv ve cnn de mantıklı.. gazete ve dergilerde çok önemli.. söz uçar, yazı kalır ne de olsa..

Bu mesajda bazı noktalara ben de değinmek/cevap vermek istiyorum.

arkadaşlar katılım için bilet felan nerden alcaz? oraya gelsek orda alabiliyomuyuz?
Bilet organizasyonunu yapacağız, en kötü ihtimal 9 Ekim günü sabahı fuar girişinde BBNet flaması altında bekleyen bir çocuk ayarlarım.

Eğer gerekli ise sponsor ya da finansman sıkıntısı çekilmemesi için neler yapmalıyız?
Elimizi cebimize atmanın vakti..
Bu organizasyon için bir finans ihtiyacı yoktur. Salonu Hifaş sağladı, biz cihazlar için bir miktar para verdik, ayrıca bütün gün çay/kahve organizasyonu da yaparız. Diğer organizasyonları sıra ile söylerim. Sizler özellikle Anadolu'dan gelişleri organize edin. Belirli güzergahlarda otobüs kaldırabilirseniz mükemmel olur.

Cebit'te muhakkak içimizden birkaç arkadaşta konuşma yapacak. Yapılacak bu konuşmalar için Meb'den izin almamız gerekiyor sanırım (sonuçta basın orada olacak veya olabilir). Bu prosedürü tam olarak bilen arkadaşım var mı? Benim bildiğim kadarıyla konuşma metinleriyle beraber başvuru yapılacak ve izin valilikten çıkacak.

Arkadaşlar devlet memurlarının basın gibi ortamlarda çıkarak açıklama yapmaları yasak diye biliyorum. Şimdi bu işe girişiyoruz fakat bu işin götürülerini de konuşmak gerekir bence. İzin şart fakat kimse bize orada Bilişim dersiyle ilgili sıkıntılarımızı konuşmamız için izin vermez.İzin olayını halledemezsek ne yaparız onu belirlemek lazım.
Bu çok ciddi bir sorun ve hemen halledilmeli bence. Program belli olduğunda kimler konuşmacı olacaksa hemen işlemlere başlanmalı.

Ayrıca sanal ortamda etkinliğe gelecek kişilerin kayıt edilebileceği ve etkinliğimizi anlatan bir web sayfası hazırlanmalı ve net sayıya bu şekilde ulaşılmalı ve sanal ortamda ki blog, sosyal ortamlar aracılığı ile geri bildirim yolu ile insanlara bu konuda haber verilmeli. Kişisel web sitesi olan arkadaşların takipçilerine bu konuda bilgi verecek bir yazı yazmaları gerekmeli.

Daha işin başında bu kadar kuvvetli bi rüzgar yakalamışken bence BBNet forumunu gölgeleyen bir siteye gerek yok, bir süreliğine burayı daha etkin olarak CeBit Zirvesi için kullanabiliriz. Ancak kayıt sistemi mutlaka gerekir.

Re: Cebit'te BBNet Zirvesi

akin79' Alıntı:
Müzikçi beste yapmak için
Resimci tablo yapmak için
Fenci ameliyat yapmak için
Türkçeci roman yazmak için
İngilizceci tercümanlık yapmak için
Kimyacı Deterjan yapmak için
Bedenci vücut yapmak için ZORLANMIYORSA
ZORUNLU FORMATÖRLÜĞE HAYIR.
DERSLERİMİZİ GERİ VERİN. :)

hocam çok güzel özetlemiş aslında bizden beklenenler çok fazla sonuçta sadece bunlar için yetiştirilmedik biz, öğrendiklerimizi öğretmek için yetişltirildik. konuşmada bu sözlere yer verilebilir.
hatta bu şekilde bastırılabilir tişortlar

seansların birinde ilköğretimde bilişim teknolojileri dersi olmadan, küçük yaştaki öğrencilerin bilgisayar ve internet kullanımında düşecekleri hataları anlatabiliriz. eğer biz olmazsak öğrencileri internet cafelerin yetiştireceğini, bu duruma müsaade edilirse yanlış bir nesil yetişeceğini, bu sebeple ilköğretimde bilişim dersinin önemini ve zorunluluğunu anlatabiliriz.

Biz iki kişi katılmak istiyoruz. Sizleşmeli bilişim öğretmenleri de konuşulmalı eğer sesimizi duyurmak istiyorsak. Ek ders ve eğitim ödeneklerindeki kesintiler, sözleşme imzalarken verdiğimiz 140 tl bi yana, 4,5 deki dersler kalkınca bize ne olacak???

animatrix' Alıntı:
Biz iki kişi katılmak istiyoruz. Sizleşmeli bilişim öğretmenleri de konuşulmalı eğer sesimizi duyurmak istiyorsak. Ek ders ve eğitim ödeneklerindeki kesintiler, sözleşme imzalarken verdiğimiz 140 tl bi yana, 4,5 deki dersler kalkınca bize ne olacak???

sadece biz sözleşmeliler değil normu 1 den fazla olan okullardaki öğretmenler de ders kalkınca norm fazlası olacak. Evet bu konu gündeme gelmeli.

ya botelerin açılış amaçlarından ve şuanki durumundan gelecekteki durumunun ne olması gerektiğinden de bahsetsek, çünkü boteler bilgisayar destekli eğitim için mi, yoksa bilgisayar tamirci çırağı yetiştirmek için mi acıldı ? bunun üzerinde dursak,

Diğer avrupa ülkelerinde dersimiz için uygulanan sistemleri örnek verebiliriz tabi eğer bizim isteklerimiz uygun örnekler varsa. Bu konuda kontak kurabileceğiniz yurt dışındaki okullar varsa bilgi almaya çalışabiliriz. Ders saatleri, çalışma şartları, bt sınıflarının durumları vs vs. gibi.

Ben e-twinning sitesinde bir başlık açtım umarım yanıtlayan olur bir şekilde örnekler ortaya çıkarabiliriz.

Bu Türkiye Bilişim Derneği ne işe yarar Allah aşkına.
Bilişimi Sadece Yüksek TEknolojili Ürünleri Pazarlamak zannetmek ne kadar yanlış.
Bilişim Eğitimine Desteklerini görmemek beni çok üzüyor.

Fil dişinden saraylarda kar marjlarını hesaplarken bizi yani BT'nin gerçek mücadelecilerini yok sayıyorlar.

Bir bilişim teknolojileri ögretmeni olarak ben de cumartesi günü yapılacak aşağıdaki programa katılmak ve fikir alışverişinde bulunmak istiyorum. Bileti nereden temin ediyoruz, bilgisi olan varmı?

10:00 - 17:00

BBNet Bilişim Öğretmenleri Zirvesi

Konuşmacı:

BBNet Yünetimi

Konu Başlığı:

Bilişim Öğretmenlerinin Sorunları

Konuşmacı:

M.Niyazi Saral Çizgi - Tagem

Konu Başlığı:

Bilişime Dayalı Kalkınma Modeli

Konuşmacı:

Tunay Alkan EĞİTEK Gen. Müd. Yard.

Konu Başlığı:

Melketi Teknik Eğitimde BT

Konuşmacı:

Onur İşbulan Sakarya Üniv.

Konu Başlığı:

Eğitim teknoğu nasıl olmalıdır?

Konuşmacı:

Özgür Ali ÖZkirişçi

Yalçın Pehlivan BBNet

Konu Başlığı:

BT eğitimin ve BDE'nin Önemi

Konuşmacı:

TÜBİTAK Pardus Geliştiricileri

Konu Başlığı:

Ulusal İşletim Sistemi: PARDUS

Konuşmacı:

Orhan Gençel IntelTürkiye İş Gelişt. Müd.

Konu Başlığı:

Intel ve BT Teknolojileri Eğitimi

Konuşmacı:

Onur Görür Microsoft Türkiye

Konu Başlığı:

Eğitim için Office 2010

Konuşmacı:

Mithat Eren Bektaş İlçe Milli Eğitim Müdürü

Konu Başlığı:

Anneme, Babama Bilgisayar Öğretiyorum

Konuşmacı:

Cemal Taner BBNet