Cebit'te BBNet Zirvesi-Fikir Paylaşımı

Kodla Büyü
Re: Cebit'te BBNet Zirvesi

Çok harika bir fikir artık İstanbulada yakınım böyle bir uygulama olursa katılabilirim. Bilişim Teknolojileri çağında bilişim dersinin kaldırılması diye bir konu da olabilir ayrıca.

çok güzel bir düşünce
yalnız bu bilişimcileri ilgilendiren paneli haftasonu cumartesi-pazar yapabilirmisiniz
okuları asmadan rahatıkla katılabirliriz bu gerçekten çok iyi bir çalışma olur
izmirden katılmak için can atıyoruz

Bence de çok güzel ve faydalı bir fikir...

9 Ekim olursa bende gelirim... Medya da sesimizi duyurmak için daha iyi bir fırsat bulunmaz diye düşünüyorum...

Bide basın duyurusu hazırlanıp orada medyaya verilirse mükemmel olur...

sarix' Alıntı:
çok güzel bir düşünce
yalnız bu bilişimcileri ilgilendiren paneli haftasonu cumartesi-pazar yapabilirmisiniz
okuları asmadan rahatıkla katılabirliriz bu gerçekten çok iyi bir çalışma olur
izmirden katılmak için can atıyoruz

haftasonu olursa bende kesin gelirim ben bitlisteyim ama uçağa atladımmı 1 saate oradayım

neler yapılabilir cebitte bence onlar dusunulmeli,

niyazi beye de çok tesekkurler.

çok faydalı olur bencde ... hizmet içi eğitimde kurstayım biraz uzak kaldım forumdan ama güzel fikir

Bu da benim sloganım:) Konsept 30 yaş.
[attachment=3]30cokgec01.png[/attachment]
[attachment=2]30cokgec02.png[/attachment]
[attachment=1]30cokgec03.png[/attachment]
[attachment=0]30cokgec04.png[/attachment]

Ekli dosyalar

• 30cokgec01.png
    30cokgec01.png
    113.1 KB · Görüntüleme: 865
  • 30cokgec02.png
    30cokgec02.png
    111.1 KB · Görüntüleme: 866
  • 30cokgec03.png
    30cokgec03.png
    111.7 KB · Görüntüleme: 865
  • 30cokgec04.png
    30cokgec04.png
    112.5 KB · Görüntüleme: 865

Gündem Bilişim Teknolojilerinin getirdikleri, götürdükleri (artıları, eksileri) olabilir bence.
Niyazi SARAL' Alıntı:
Konuyu tartışan arkadaşlardan bazıları bence neyi tartıştığımızı anlamadı veya ben sizleri anlamıyorum. Yönetici arkadaşlardan rica etsek durumu açıklasalar...

Benim anladığım şudur:

9 Ekim Cumartesi CeBit Bilişim fuar alanında bir toplantı yapıyoruz. Şu anda 480 kişilik bir salonu bütün gün rezerve ettik. Bu bir BBNet Zirvesi olacak. Bu zirvede biz dizi toplantılar ve sunumlar yapılacak, birçok etkinlik de planlıyoruz.

Acaba bu toplantılar hangi gündem üzerine olsun? Bunu tartışıyoruz.

Cebitin mümkünse ilk günü olmalı hocam. Çünkü Bakanlar,Basın ve diğer imtiyaz sahipleri ilk gün geliyorlar. Cumartesi pazara denk gelen zamanda ise basında pek olmaz.Ama karar yinede sizlerin.

bu organizasyondan mümkün olduğunca bötelerde görev yapan öğretim görevlilerini, böte öğrencilerini, atanamayan böte mezunlarını, liselerin bilişim teknolojileri bölümünde okuyan öğrencileri de haberdar etmemiz iyi olur diye düşünüyorum

kesinlikle bilişim teknolojileri çağında bilişim teknolojileri dersinin kaldırılması gibi bir başlığı tartışabiliriz

Zaten düşünmüşsünüzdür hocam ama acilen üyelere mail atılıp organizasyon duyurulmalı,

1 haftayı geçti Ankara da toplanacak 15 kişi ya bulundu ya bulunmadı, Cebite katılacaklar başlığında da bir isim listesi hemen başlatılsa iyi olur 480 kişilik salonu doldurmak kolay değil.

üyelerin hepsine mail atıp duyurulıur, ancak bunun yanında hepberaber çalışmalıyız , mesela herkes facebook sayfasından bu sempozyumu duyursun, çevresindeki bilgisayar öğretmenlerine söylesin vs.

Hatta sempozyum kesin olacaksa bir afiş hazırlanabilir ve bu afişler üniversitelerin BÖTE TEF bölümlerin kapılarına asılabilir. Herşey yapılabilir yeterki bizler CEBİT e katılmak ve güzel şeyler yapmak isteyelim. O salon her ne şekilde olursa olsun dolacaktır. :)

tartışılacak konulardan biri bence mutlaka Bilişim Teknolojilerinin Eğitimdeki Önemi ve bu eğitimin ülkemizdeki durumu hakkında olmalı. Bu başlık altında bilişim öğretmenlerinin sıkıntılarında da bahsedilebilir ve ayrıca farklı ülkelerdeki uygulamalardan bahsedilebilir. Yanlız bu olay tam bir organizasyon işi. zaman kaybetmeden tartışılacak konu başlıkları, sunumu yapacak kişiler, bunlarla ilgili görsel ve yazılı materyaller hazırlanmalıdır. bunun içinde forumda bi görev paylaşımı yapılmalıdır. Çok önemli bir fırsat ve bu fırsat iyi değerlendirilmelidir.

Tam Destek...
Arkadaşlar Toplantının Temel Konusu 21. Yüzyılda Bilişim Çağında "BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİNİN DÜŞTÜĞÜ DURUMDUR" Bilişim Teknolojileri öğretmenlerinin Önümüzdeki yıl çalışma şartları düzenlenmeden Bilişim ile ilgili Konuların tartışılması İranın Amerikayı Füzeyle vurması gibi birşeydir. Niyazi Bey bir mesajında koridorlarda afişlerle gezilebilir gibi bir öneri sunmuş ve dertlerinizi burada anlatabilirsiniz demek istemiştir. Tabiiki Bilişim hakkındaki konularda tartışılmalıdır ama ana Konu Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin durumudur. Krizi Fırsata Dönüştürmeliyiz.

yesimk06' Alıntı:
bu organizasyondan mümkün olduğunca bötelerde görev yapan öğretim görevlilerini, böte öğrencilerini, atanamayan böte mezunlarını, liselerin bilişim teknolojileri bölümünde okuyan öğrencileri de haberdar etmemiz iyi olur diye düşünüyorum

Hocam size kesinlikle katılmıyorum. Sadece böte öğretmenleri olmalı. Kamuoyu yaratmak istiyorsanız mezun olmamış arkadaşlarımız davet edilir. Kendileride görev yapan arkadaşlarımızdan çalışma şartları hakkında fikir almış olurlar.

the_korsan' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar

Niyazi Bey sağolsun bize bir teklif sundu.

6-10 Ekim tarihleri arasında yapılacak CeBit fuarında 9 Ekim'de BBNet Bilişim Öğretmenleri forumu zirvesi düzenlememizi teklif etti.
Bir seansta da bilişim öğretmenlerinin sıkıntılarını anlatabilir sesimizi duyurabiliriz. Ayrıca tüm öğretmenlere de bilet sağlanabilecek.

Arkadaşlar sizler ne düşünürsünüz, nasıl yapabiliriz, ne yapabiliriz, faydalı olur mu, sizin bizim açımızdan kaygı ve sıkıntılar ne olur hep beraber düşünüp karar verelim.

Bu zirveye katılabilecek ve organizasyonda aktif görev alacak arkadaşların aşagıdaki başlıga katılım durumlarını belirtmelerini rica ediyoruz.
bizden-size-f127/cebit-bbnet-zirvesine-katilacaklar-cebit-cebit-t50450.html
Saygılarımızla

Arkadaşlar imkanı olan herkes katılmalı bu organizasyona.Ayrıca İstanbul ve yakınlarındaki bilişim teknoloji öğretmenleri, üniversitedeki öğretim görevlileri,branşımızın öğretmen adayları ve de bilhassa meslek lisesindeki öğrenciler toplansa salonun alacağını pek sanmıyorum. o nedenle İstanbula yakın çevredekiler daha aktif olmalı bence. bizde elimizden gelen desteği yaparız.

1 üniversitede ortalama 40 kişilik sınıflar =4x40=160 öğretmen adayı

İstanbuldaki üniversite ve öğretmen çokluğunu düşünürsek , büyük iş İstanbul ve çevresine düşecek...

Konuları önceden belirlemeliyiz, herkesin istediği değil genel hatlarıyla bizim için en iyi olacak bir sonuç çıkarmalıyız...

yesimk06' Alıntı:

Evet öğrencilerin ve velilerin de desteği alınmalı.

bu çok ciddi bir iş..Katılımdan önce hazırlık önemli..
Neler anlatılmalı..
Nasıl Anlatılmalı..
Çok hassas bir iş...
Dünyanın dört bir yanından bu işin uzmanları gelecek..
Başarabilirsek çok güzel olur..
Bu tarz organizasyonlara katılmış arkadaşlar daha açıklayıcı fikir verebilirler..

bende cok isterim katılmayı ama gercekten herkes ne kadar istekli oalcak oda cok önemli. Forumda durumdan şikayetçi birşeyler yapmak isteyen sayısı belli.Umarım herkes gereken ilgiiy gösterir ve gerçekten ses getiren verimli bir toplantı olur

Bundan iyi bir paylaşım olamaz.
Tek kelime ile süpersiniz ...

anlatmak benim işim....
sunum benim işim...
tartışmak benim işim....

cebit bizim işimiz :)

Allahın izniyle,9 ekim sabahı,öncesi,tüm hazırlığıyla oradayım,

paylaşmak,sorunlarımızı duyurmak,tanışmak için :)

"Arkadaşlar Toplantının Temel Konusu 21. Yüzyılda Bilişim Çağında "BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİNİN DÜŞTÜĞÜ DURUMDUR""

Hocam buna benzer bir başlıkla ortaya çıkarsanız kimse konuşturmaz. Orada büyük markalar tanıtım ve yeni ürünlerinin lansmanlarını yapacaklar. Kimse dert vs gibi konular için orada kalabalık oluşturmaz. Ama konu eğer Türkiye'de geleceğin bilişimcilerini yetiştiren öğretmenlerimiz ve Türkiye'de bilişimin gelişimi gibi bir konu olursa ozaman ilgi çekebilir. Aksi olursa firmaların itirazı sonucu kimse için yararlı olmaz. Haklıyken haksız konuma düşmemek lazım.

pazaretsi ders başı yapacağız ilk kez ders, alan öğrencilerin bilişim konusundakı yeterlılıklerini ölçerek bişeyler hsazırlayabiliriz. örnek herkes kendi okulunda bi anket hazırlar bu anket sonuçları buradan toplanıp istatiki bir çalıma yapılabilir. Yada arkadaşın önerdiği kısa filmde bilişim belgeseli olarak dikkat çekebilir

alideniz2000' Alıntı:
cebit: avrasya'nın en büyük bilişim fuarı.
insanlar oraya bilişm alanında yenilikleri görmek ve ulaşmak amacıyla gelecekler.

öncelikle,
biraz soğukkanlı olmayı,
konuyu fazla abartmadan bilgisayar öğretmenlerinin,
öğretmenlik yapma imkanının ellerinden alındığını insanlara iletilmesinin temel hedef olması gerektiğini düşünüyorum.

insanların sorunlarının diğer insanlar tarafından pek de umrunda olmadığı
bir çağda yaşadığımızı unutmadan,
sadece bunu anlatmak bile çok büyük bir artıdır.
konu dallandıkça insanlar soğur,
konu fazla budaklanmamalı.

iyi niyetli bir uyarı sadece...

uyarıların aklımızda olacak ali hocam,

seni de görmek isterdik ama,çok uzaktasın.....

ozgurgitarim' Alıntı:
anlatmak benim işim....
sunum benim işim...
tartışmak benim işim....

cebit bizim işimiz :)

Allahın izniyle,9 ekim sabahı,öncesi,tüm hazırlığıyla oradayım,

paylaşmak,sorunlarımızı duyurmak,tanışmak için :)
:+1: :+1: :+1:

Geri