CeBIT Zirvesi için ISTANBUL ORGANİZASYONU

Kodla Büyü
bilogret' Alıntı:
Hamit Hocamın düzenleyeceği her organizasyonda vereceği her görevi alır elimden gelenin fazlasını layıkıyla yaparım.

Niyazi SARAL hocam hariç diğer organizasyon düzenlemeye çalışan öğretmenlerimin gerek tecrübeleri gerekse de hassasiyetlerini yeterli bulmuyor, zaman zaman da iyi niyetli olmadıklarını, doğru-duyarlı olmadıklarını, forumda kendilerini bizlerin genelinin yerine koyarak kendilerinin yaşanan sıkıntıların ne kadarını yaşadıklarından da şüpheli olmakla beraber kraldan daha çok kralcı,.. eee tabiri caizse denize düşende yılana sarılır.

Sistem içerisindeki çözüm üreticiler eğitek-ttkb-personel genel müdürlüğü çatının tamamı MEB bize ilgili sebeplerden dolayı muhtaç eden ve bunları yazmaklada mahçup duruma düşürenlerin hepsine hesap günü hesap sormayı kendime hak görüyorum.

Bazı mesajları biraz da esefle okuyorum; üzülüyorum. Öncelikle iletişimkuraren Bilişim Öğretmenlerinin bu kadar çok sesli ancak bunu geçimsizlik haline dökmelerini anlamıyorum. Üstelik konuları içselleştiriyorsunuz. Bence yapmayın!

İnsanlar ile iletişim kurarken eğer fikrini doğru bulmuyorsanız sadece o fikre "yanlış" demelisiniz, o adama "yanlış" demeniz konuyu içselleştirmek olur ve hata yapmış olursunuz. İnsanların bazı hatalarından dolayı veya farklı fikirlerinden dolayı bir anda yargılanmaları hoş değildir.

Gençlerin deneyimsiz olması doğaldır, bunu anlıyorum. Bu çok basit bir gerçek, ancak BBNet yöneticilerinin ne gibi feragatlar ile çalıştığını ben hissediyorum. Aslında tüm bilişim öğretmenleri son derece özverili hizmet içindeler. Bana gelen birçok mesaj beni ağlatıyor; inanın. Bazen de memleketim adına toplum adına seviniyorum.

Sakın ama sakın birbirize düşmeyin, bir dostunuz olarak bunu söylüyorum. Kimseyi küçümsemeyin ve şartlarını bilmeden sakın yargılamayın. Birçok insan aslında dürüsttür, iyi kalplidir ve doğru düşünür. Belki ifade edemez, bir an hata yapar ama doğru insandır. Yeter ki siz o doğruluğu, iyiliği hissetmeyi bilin.

Niyazi SARAL' Alıntı:
bilogret' Alıntı:
Hamit Hocamın düzenleyeceği her organizasyonda vereceği her görevi alır elimden gelenin fazlasını layıkıyla yaparım.

Niyazi SARAL hocam hariç diğer organizasyon düzenlemeye çalışan öğretmenlerimin gerek tecrübeleri gerekse de hassasiyetlerini yeterli bulmuyor, zaman zaman da iyi niyetli olmadıklarını, doğru-duyarlı olmadıklarını, forumda kendilerini bizlerin genelinin yerine koyarak kendilerinin yaşanan sıkıntıların ne kadarını yaşadıklarından da şüpheli olmakla beraber kraldan daha çok kralcı,.. eee tabiri caizse denize düşende yılana sarılır.

Sistem içerisindeki çözüm üreticiler eğitek-ttkb-personel genel müdürlüğü çatının tamamı MEB bize ilgili sebeplerden dolayı muhtaç eden ve bunları yazmaklada mahçup duruma düşürenlerin hepsine hesap günü hesap sormayı kendime hak görüyorum.

Bazı mesajları biraz da esefle okuyorum; üzülüyorum. Önceliişim kurarkle Bilişim Öğretmenlerinin bu kadar çok sesli ancak bunu geçimsizlik haline dökmelerini anlamıyorum. Üstelik konuları içselleştiriyorsunuz. Bence yapmayın!

İnsanlar ile iletişim kurarken eğer fikrini doğru bulmuyrsanız sadece o fikre "yanlış" demelisiniz, o adama "yanlış" demeniz konuyu içselleştirmek olur ve hata yapmış olursunuz. İnsanların bazı hatalarından dolayı veya farklı fikirlerinden dolayı bir anda yargılanmaları hoş değildir.

Gençlerin deneyimsiz olması doğaldır, bunu anlıyorum. Bu çok basit bir gerçek, ancak BBNet yöneticilerinin ne gibi feragatlar ile çalıştığını ben hissediyorum. Aslında tüm bilişim öğretmenleri son derece özverili hizmet içindeler. Bana gelen birçok mesaj beni ağlatıyor; inanın. Bazen de memleketim adına toplum adına seviniyorum.

Sakın ama sakın birbirize düşmeyin, bir dostunuz olarak bunu söylüyorum. Kimseyi küçümsemeyin ve şartlarını bilmeden sakın yargılamayın. Birçok insan aslında dürüsttür, iyi kalplidir ve doğru düşünür. Belki ifade edemez, bir an hata yapar ama doğru insandır. Yeter ki siz o doğruluğu, iyiliği hissetmeyi bilin.

:alkis:

Bir konu daha;

Öncelikle bu çalıştay akademik bir toplantı değil. Ne BBNet, ne de Çizgi Tage akademik kurumlar değil. Ayrıca bizler tüm Bilişim Öğretmenlerini de temsil ediyor sayılmayız. Bu iddia büyük olur.

Bu çalıştay BBNet Bilişim Öğretmenleri Çalıştayı, yani bir grup öğretmenlerin bakış açısı. Bunu küçümsemek açısından söylemiyorum. Bu toplantı özel bir çalıştay, konuşmacılar da misafir konuşmacılar. Farklı düşüncelere sahip olabilirler. Önemli olan bu çalışma sırasında ne düşünüyorsak söyleme, sesimizi duyurmak ve kamu oyu oluşturmaktır.

Niyazi SARAL' Alıntı:
bilogret' Alıntı:

Bazı mesajları biraz da esefle okuyorum; üzülüyorum. Öncelikle iletişimkuraren Bilişim Öğretmenlerinin bu kadar çok sesli ancak bunu geçimsizlik haline dökmelerini anlamıyorum. Üstelik konuları içselleştiriyorsunuz. Bence yapmayın!

İnsanlar ile iletişim kurarken eğer fikrini doğru bulmuyorsanız sadece o fikre "yanlış" demelisiniz, o adama "yanlış" demeniz konuyu içselleştirmek olur ve hata yapmış olursunuz. İnsanların bazı hatalarından dolayı veya farklı fikirlerinden dolayı bir anda yargılanmaları hoş değildir.

Niyazi bey bu içten samimi açıklamalarınız gerçekten çok hoş size katılıyorum arkadaşlarımızda bunu dikkate alacaktır inş güzel şeyler olacak ümit ediyoruz

merhaba sevgili meslektaşlarım,
bu çalıştaydan 4 gün önce haberim oldu ve katılmaya karar verdim. Forumda verilen linke kayıt yaptırdım. Çalıştayda görüşmek üzere bu arada organizasyonda yer almak isterdim ama bir taraftan kpss ye çalışıyorum diğer taraftan iki farklı okulda derslere giriyorum çok yoğun bir tempodayım.
Çalışan arkadaşlara kolaylıklar dilerim.

Sevgili BBNet'li Öğretmenler,

İstanbul'dan katılacak arkadaşlar, Gülnaz Kocatepe gkocatepe@cizgi.com.tr adresine veya 0212-3567070 telefonu ile doğrudan kendisine başvururlarsa çalıştaya kayıt olan her kişi için bir tane olmak üzere davetiyeyi adreslerine gönderiyoruz.

Anadolu'dan gelecekler veya "Postada davetiye kaybolur," diye düşünenler 9 Ekim Cumartesi sabahı fuar girişinde "BBNet Forumu" pankartlı arkadaştan davetiye alabilecekler. Bunun için ayrıca duyuru yapılacaktır.

Yalnız dikkat edin bu davetiyeler sadece öğretmenlerin çalıştaya katılmaları amacı iledir. Kayıt olmayana veya "Ben 2 kişi geleceğim," şeklindeki mazeretlere Gülnaz Hanım aldırmaz bilesiniz.

Forumda davetiye konusunda soru sorulduğunda lütfen bu mesajı ekleyiniz.

Selamlar,

Bekle Bizi İSTANBUL

Salkım salkım tan yelleri estiğinde
Mavi patiskaları yırtan gemilerinle
Uzaktan seni düşünür düşünürüm
İstanbul

Binbir direkli Haliç'inde akşamlar
Adalarında bahar Süleynaiye'nde güneş
Ey sen ne güzelsin ey kavgamızın şehri
İstanbul

Boşuna çekilmedi bunca acılar
Büyük ve sakin Süleymaniye'nle bekle
Parklarınla, köprülerinle, meydanlarınla
Bekle bizi İstanbul

Tophane'nin karanlık sokaklarında
Koyun koyuna yatan çocuklarınla bekle
Bekle zafer şarkılarıyla geçişimizi
İstanbul

Haramilerin saltanatını yıkacağız
Bekle o günler gelsin gelsin İstanbul
Sen bize layıksın bizde sana İstanbul
İstanbul

Boşuna çekilmedi bunca acılar
Büyük ve sakin Süleymaniye'nle bekle
Parklarınla köprülerinle meydanlarınla
Bekle bizi İstanbul

bilogret' Alıntı:
ghost' Alıntı:
CeBIT zirvesi için İstanbul hayati önem taşıyor... ...Sesimizin ne kadar çıkacağı İstanbul'a bağlı, inşallah bir sıkıntı aksilik olmaz...

......... az önce eğitekten bir arkadaş ile görüştüm. ne anketin sonuçları ile ilgili ne bt öğretmen ne de formatörler ile ilgili bir çalışma varmış. Anketin sonuçlarını atıyorum bir memura vermişler onun masasında yer tutsun diye.. bu kadar önemseniyor mevzu. şuan için eğitekten bir beklenti olmaması için bunları yazıyorum. ..........

Hocam olumsuz olan haberlere çok çabuk inanıyorsunuz. Ayrıca keşke atmsanız.

bilogret' Alıntı:
ghost' Alıntı:
CeBIT zirvesi için İstanbul hayati önem taşıyor... ...Sesimizin ne kadar çıkacağı İstanbul'a bağlı, inşallah bir sıkıntı aksilik olmaz...

sayın hocam az önce eğitekten bir arkadaş ile görüştüm. ne anketin sonuçları ile ilgili ne bt öğretmen ne de formatörler ile ilgili bir çalışma varmış. Anketin sonuçlarını atıyorum bir memura vermişler onun masasında yer tutsun diye.. bu kadar önemseniyor mevzu. şuan için eğitekten bir beklenti olmaması için bunları yazıyorum. Eğer gerçekten ses getirecek bir durum olmaz ise herkesin tüm emekleri boşa gider. Böyle sonuçlanmaması için ise istanbul çok önemli. TR deki herkes bunun farkında. fakat ilden bir destek alamazsanız gerektiği gibi sonuçlanması mümkün olmayacaktır. okul bazındaki bilincim az çok içindeki kişiler biliyor, yeterli değil. kuru gürültü olur. Buradaki önemli olan eğitici desteği. Hem olayın kendisi, hemde kurumsal havaya hakim kişiler. Gerekli destek sağlanırsa ki olursa zemin çok sağlam olucak demektir, destek te veririz.

Arkadaşlar,
Öncelikle yapacağınız çalışmada başarılar diliyorum. İnşallah sorunlara olumlu yönde bir katkısı olur. "sayın hocam az önce eğitekten bir arkadaş ile görüştüm. ne anketin sonuçları ile ilgili ne bt öğretmen ne de formatörler ile ilgili bir çalışma varmış." bu cümle tamamen yalan ve yanlış bir cümle. Çeşitli eğitimlerde tanışmış olunan ve konuyla doğrudan bilgisi olmayan bir kişiye sorulan soru kurumun genel görüşü gibi yansıtılmamalı. "Atıyorum bir memura vermişler" cümlesini doğru söylemişsiniz sadece atıyorsunuz ama bence böyle ciddi bir forumda atmayın bilerek konuşun.
Forumda nadiren yazıyorum. Bilgi amaçlı ve doğru olan görüşleri yazmaya çalışıyorum. Yapacağınız çalışmalar ve legal tepkiler olumlu sonuç verebilir. Ancak anladığım kadarı ile olayı tam bilmeyen yeni ve heyecanlı arkadaşlar var ve bu arkadaşlar bazen enerjilerini yanlış yerde harcıyorlar. Bu da belli bir zaman sonra dikkate alınmama sonucunu doğuruyor. Eğitek olayın sadece okul BT formatör öğretmenliği ve Eğitici BT formatör öğretmenliği boyutunda vardır. Bu olayda bir tarafta personel genel müdürlüğüdür. Bilgisayar derslerinin azalmış olması, arkadaşlarımızın maaş karşılığı dersi dolduramamaları ve bu yüzden okul okul gezmeleri ile ilgili eğitekin doğrudan bir ilişkisi yoktur. Burada yapılacak bir şey varsa ki var. Personel Genel Müdürlüğü ve Talim ve terbiye kurulunun yapacağı işlemler var. Ama personel genel müdürlüğünün bu sorundan haberi olmadığını veya bunu sorun olarak görmediğini düşünüyorum. Ders azaldı ise bundan sonra ihtiyaç ona göre belirlenir öğretmen az alınır görüşü olabilir yada vardır. O yüzden bu konu ile ilgili olarak bilgisayar öğretmenlerinin eğitek veya Cebit vb. yerlerde enerji harcamak yerine örgütlenip seslerini ve sorunlarını öncelikle personel genel müdürlüğüne iletmeleri gerekir. Bu yönde hiçbir çalışma yok, sesinizi bu tarafa duyurun derim. Eğitek mevcut Bilişim öğretmenlerinin okullarda ve il/ilçe bünyesinde BT ve eğitici Bt formatör öğretmeni olarak görevlendirilmesi tarafında çalışma yapar. Bu konuda da personel genel müdürlüğünün sınıftan hiç bir öğretmeni çıkarıp başka bir görev vermeyin görüşü hakimdir. Belki bilmeyen arkadaşlar vardır, bakanlık onaylarını doğrudan eğitek alamaz personel genel genel müdürlüğüne yazar o birim alır.
Özetle eğiteke yüklenmek yerine sorunlarımızı muhatabı olan yere iletmekte fayda var.

Formatörlük olayına gelince ki aslında formatörlük değil koordinatörlüktür. Burada da bir kavram karmaşası zaman içinde yaşanmış ve kilişeleşmiştir. Bilgisayar öğretmeni formatör olmaz zaten bilişim öğretmenidir. Bilişim öğretmenine okuldaki bilişim faaliyetlerinin koordinatörlük görevi verilir. Bilişim öğretmeni olmayan okullarda asıl branşı yanında formatörlük eğitim ve ünvanı almış öğretmenlere koordinatörlük görevi verilir. Olayın özü budur. Şundan emin olabilirsiniz bu konuda görevli arkadaşlar ve yetkililer bu konu ile ilgili en uygun çözümü bulmaya çalışmaktadır. Gerek yapılan anket gerek diğer çalışmalar bu yöndedir. Ama bu bir yazı yada görüşle çözülecek bir durum değildir. Konunun bir kaç genel müdürlük ve TTK' nu ilgilindiren tarafları vardır. Ve işler sanıldığı kadar hızlı yürümez. Yine emin olunki bazı arkadaşların memur diye bahsettiği daha önceki konu başlıklarında çay içip yatmakla suçldığı insanların burada bu sorunun çözümü için ne yaptığı konusunda hiç bir bilgileri yoktur. Burası resmi bir forum sayfası değildir ve ancak şahsi görüşlerimi iletebilirim, her şeyi burada yazamam. Memur diye bahsedilen kişiler eski formatör ve daha önce yıllarca eğiticilik yapmış kişilerdir. Yani konuyu bilen, konuya hakim ve sorunun çözümüne pozitif bakan insanlardır. Bundan emin olun...

nsari' Alıntı:
bilogret' Alıntı:
ghost' Alıntı:

sayın hocam az önce eğitekten bir arkadaş ile görüştüm. ne anketin sonuçları ile ilgili ne bt öğretmen ne de formatörler ile ilgili bir çalışma varmış. Anketin sonuçlarını atıyorum bir memura vermişler onun masasında yer tutsun diye.. bu kadar önemseniyor mevzu. şuan için eğitekten bir beklenti olmaması için bunları yazıyorum. Eğer gerçekten ses getirecek bir durum olmaz ise herkesin tüm emekleri boşa gider. Böyle sonuçlanmaması için ise istanbul çok önemli. TR deki herkes bunun farkında. fakat ilden bir destek alamazsanız gerektiği gibi sonuçlanması mümkün olmayacaktır. okul bazındaki bilincim az çok içindeki kişiler biliyor, yeterli değil. kuru gürültü olur. Buradaki önemli olan eğitici desteği. Hem olayın kendisi, hemde kurumsal havaya hakim kişiler. Gerekli destek sağlanırsa ki olursa zemin çok sağlam olucak demektir, destek te veririz.

Arkadaşlar,
Öncelikle yapacağınız çalışmada başarılar diliyorum. İnşallah sorunlara olumlu yönde bir katkısı olur. "sayın hocam az önce eğitekten bir arkadaş ile görüştüm. ne anketin sonuçları ile ilgili ne bt öğretmen ne de formatörler ile ilgili bir çalışma varmış." bu cümle tamamen yalan ve yanlış bir cümle. Çeşitli eğitimlerde tanışmış olunan ve konuyla doğrudan bilgisi olmayan bir kişiye sorulan soru kurumun genel görüşü gibi yansıtılmamalı. "Atıyorum bir memura vermişler" cümlesini doğru söylemişsiniz sadece atıyorsunuz ama bence böyle ciddi bir forumda atmayın bilerek konuşun.
Forumda nadiren yazıyorum. Bilgi amaçlı ve doğru olan görüşleri yazmaya çalışıyorum. Yapacağınız çalışmalar ve legal tepkiler olumlu sonuç verebilir. Ancak anladığım kadarı ile olayı tam bilmeyen yeni ve heyecanlı arkadaşlar var ve bu arkadaşlar bazen enerjilerini yanlış yerde harcıyorlar. Bu da belli bir zaman sonra dikkate alınmama sonucunu doğuruyor. Eğitek olayın sadece okul BT formatör öğretmenliği ve Eğitici BT formatör öğretmenliği boyutunda vardır. Bu olayda bir tarafta personel genel müdürlüğüdür. Bilgisayar derslerinin azalmış olması, arkadaşlarımızın maaş karşılığı dersi dolduramamaları ve bu yüzden okul okul gezmeleri ile ilgili eğitekin doğrudan bir ilişkisi yoktur. Burada yapılacak bir şey varsa ki var. Personel Genel Müdürlüğü ve Talim ve terbiye kurulunun yapacağı işlemler var. Ama personel genel müdürlüğünün bu sorundan haberi olmadığını veya bunu sorun olarak görmediğini düşünüyorum. Ders azaldı ise bundan sonra ihtiyaç ona göre belirlenir öğretmen az alınır görüşü olabilir yada vardır. O yüzden bu konu ile ilgili olarak bilgisayar öğretmenlerinin eğitek veya Cebit vb. yerlerde enerji harcamak yerine örgütlenip seslerini ve sorunlarını öncelikle personel genel müdürlüğüne iletmeleri gerekir. Bu yönde hiçbir çalışma yok, sesinizi bu tarafa duyurun derim. Eğitek mevcut Bilişim öğretmenlerinin okullarda ve il/ilçe bünyesinde BT ve eğitici Bt formatör öğretmeni olarak görevlendirilmesi tarafında çalışma yapar. Bu konuda da personel genel müdürlüğünün sınıftan hiç bir öğretmeni çıkarıp başka bir görev vermeyin görüşü hakimdir. Belki bilmeyen arkadaşlar vardır, bakanlık onaylarını doğrudan eğitek alamaz personel genel genel müdürlüğüne yazar o birim alır.
Özetle eğiteke yüklenmek yerine sorunlarımızı muhatabı olan yere iletmekte fayda var.

Formatörlük olayına gelince ki aslında formatörlük değil koordinatörlüktür. Burada da bir kavram karmaşası zaman içinde yaşanmış ve kilişeleşmiştir. Bilgisayar öğretmeni formatör olmaz zaten bilişim öğretmenidir. Bilişim öğretmenine okuldaki bilişim faaliyetlerinin koordinatörlük görevi verilir. Bilişim öğretmeni olmayan okullarda asıl branşı yanında formatörlük eğitim ve ünvanı almış öğretmenlere koordinatörlük görevi verilir. Olayın özü budur. Şundan emin olabilirsiniz bu konuda görevli arkadaşlar ve yetkililer bu konu ile ilgili en uygun çözümü bulmaya çalışmaktadır. Gerek yapılan anket gerek diğer çalışmalar bu yöndedir. Ama bu bir yazı yada görüşle çözülecek bir durum değildir. Konunun bir kaç genel müdürlük ve TTK' nu ilgilindiren tarafları vardır. Ve işler sanıldığı kadar hızlı yürümez. Yine emin olunki bazı arkadaşların memur diye bahsettiği daha önceki konu başlıklarında çay içip yatmakla suçldığı insanların burada bu sorunun çözümü için ne yaptığı konusunda hiç bir bilgileri yoktur. Burası resmi bir forum sayfası değildir ve ancak şahsi görüşlerimi iletebilirim, her şeyi burada yazamam. Memur diye bahsedilen kişiler eski formatör ve daha önce yıllarca eğiticilik yapmış kişilerdir. Yani konuyu bilen, konuya hakim ve sorunun çözümüne pozitif bakan insanlardır. Bundan emin olun...

Off off çok kızacaklar size çok.
bu iş Eğitekin değil TTK'nın PGM nin dedim beni bu köyden kovdular gitmedim ortalık çakallara kalmasın Bilgisayar öğretmenlerinin kafasını bulandırmasınlar diye. Yakında sizi de kovarlar forumdan hatta belki mailinizden hocam beğenmiyorsanız gidebilirsiniz diye kovulmuş bile olabilirsiniz. Genelde o işi aleni yapmıyorlar :)

Not: Sayın forum yazarları ve hatta adminleri Olur aranızda paranoyaklaşan olur nsari isimli üye ile ben aynı değilim hatta tanımam bile; sonradan iftira atılırsa diye önceden duyurayım :)

Hamit hocam saçmalama Necdet hocamı tanırız. Ama eskiden Ankara Mebde şimdi Eğitekteki Necet Sarı arkadaşımızı tanımamana şaşırdım :)Kimsenin kimseyi kovduğu filan da yok.

@ist_koord sizi cevapsız bıraktıgımızdan degil gerginlik olmasın, tartışma olmasın düşüncesiyle mesajlarınız tarafımızdan cevaplanmıyor, fakat şunu söylemeyelim kabul eder ya da etmezsiniz, dogru söylediginiz şeyler de muhakkak var fakat forum içerisindeki bu uslubunuz istanbul il koordinatörü olan bu görevi yürüten birisine yakışır türde de degil, ne demek ortalık çakallara kalmasın,kimi hedef aldınız bilmiyorum, siz ne hakla buradaki herhangi bir üyeye meslektaşınıza çakal sıfatı yakıştırıyorsunuz, burayı siz ne sandınız, makam odanız mı sandınız, hangi birimde makamda oldugunuzun hiçbir önemi olmadıgı gibi bu yazdıklarınızdan anlaşılıyor ki bu tutarsız yazılara cevap vermeye bile gerek yok.
Ama isterseniz siz arka planda ne yaptıgınızı anlatın burada biz de anlayalım çakal kim kurt kim ….
23 Eylülde gelip tam cebit ortasında üye olacaksınız, istanbuldaki ögretmenleri İstanbul koordinatörüyüm diyerek azarlayıcı yazılar yazacaksınız, organizeyi provake etmeye çalışacaksanız biz de buna sessiz kalacaz, var mı başka arzunuz… En son mesajınızda size bundan sonra cevap verilmeyecegini ifade ettim, gün tartışma günü degil birlikte birşeyler yapma günüdür diyoruz ama anlaşılmıyor.
Ortada geçimsizlik olacak bir durum yok, konuyu şahsileştirmeye de gerek yok, kimse sizi buradan kovmadı fakat destek olmayacaksanız köstekte olmayın.
Şunu bilin ki ne yaparsanız yapın bizim motivasyonumuzu kıramaz engelleyemezsiniz ama ne yaparsanız kendinize yapıyorsunuz, kendinize zarar veriyorsunuz, bu tartışmaya bir son verelim işimize bakalım.

Necdet hocam sizinde belirttiginiz gibi sorunların çözümü egitekte degil, personel ve ttk' da, zaten bir çok başlıkta bunu belirtiyoruz. Egitek çözüme ulaşmada bir aracı kurum, bizim önemimizi gerekligimizi faydalarımızı savunmuş, savunacak ve anlayacak belki de tek birim. Fakat resmi dayanagı olmayan fısıltı gazeteleri, yerin kulagı ordan burdan bişeyler fısıldıyor sürekli fakat şu ortamda belirsizlikler hala sürerken bunların kesilmesi de imkansız.

BBNet forumu resmi bir forum olmasa da BT ögretmenlerinin buluşma noktası diyebiliriz. Görevli arkadaşlar açıklanmasında sakınca olmayan bilgileri burada paylaşmaya devam ederse sorumlu neresi, bizi önemsemeyen takmayan kimdir bunları herkes görür ve anlar.

Anket döneminde de forumda birkaç açıklama yaptıgınızı hatırlıyorum, birilerinin çalıştıgını gayret ettigini ilk agızdan duymak ve bilmek güzel.

İnsan hayatı degisimlerle doludur degisim kaçınılmazdır, sıkıntılıdır heyecan verir vs fakat gelişme geliştirme bizim elimizdedir. BT ögretmenleri degisime de gelişime de açık bir ögretmen gurubu fakat önce bir önümüzü görmemiz lazım. cebit çalıştayımız belki direk sonuç getirmeyecektir fakat çözüme ulaşmada katkısı mutlaka olacaktır ve belki de ilk ve son toplu buluşmamız olmayacaktır. Olayların içinden bakmakla dışından bakmak farklıdır, biz orada kendi gözümüzle gördügümüz yaşadıgımız işleyişi durumu anlatırız, panel oturumunda isteyen arkadaşlar varsa yanlış bilinenleri ifade edebilir.

Teşekkürler

@the_korsan beyefendi benim sözlerimi düzeltmek maksadıyla yazmanız ve beni uyarmanız çok hoş, ancak sorarım size "eğitekte bir arkadaş dedi ki, il koordinatörlerinden biri şöyle dedi" tarzında kaç tane yazıyı düzelttiniz, kaç yazara "sayın forum yazarı lütfen isim yazın tüm koordinatörleri itham ediyorsunuz" dediniz (eski yazıları okuyacağım sayın hocam). Benim bir makam odam yoktur hocam İl Milli Eğitime gelenleride azarlamak gibi bir huyum yoktur ancak birisi bana saldırırsa cevap veririm, "Formatör Öğretmenimin biri ben internetten bir liste indirdim orada benim adım .. derse" gidin derdinizi o sitedekilere anlatın derim . Daha evvelde sordum adminsiniz bu sefer size sorayım burada bir liste yayınlandı(excel) İstanbul görevlendirme diye 783 kişilik bizim görevlendirmemizse 782 kişilik o aradaki bir kişi mağdur olmasın diye yayınlayana bunu nereden buldun dedinizmi? o 1 kişi kendini Formatör Öğretmen olacak sanırken ve bana gelip ama ben listedeydim diye hesap sorarsa ben bunun suçunu kimden bileyim. Sitenizi böyle olaylara benmi açıyorum, bunu yapanlara kızınca suçlu olacaksam uygundur olabilirim. Ama bilinki aslında bunu kontrol etmek ve ikaz etmek benim işim değil.
Organizasyonu provake etmek demişsiniz ben marmara ve boğaziçinde BÖTE deki araş. görevlilerinden tanıdıklarımla görüştüm, Resmi Sitemiz olan http://www.istbilfor.org adresinde bannerin yayınlanmasını rica ettim(mitat eren beye sorun), tüm ilçe koordinatörlerinden okul BT Formatör Öğretmenlerine durumu bildirmelerini firmalarla yazıştığımızı ve gidecek olanlara bilet ayarlamaya çalıştığımızı söyledim (mitat eren beye yada diğer EBİTEFO lara sorun) eğer organizasyon provake etmek bu ise siz yada organizasyon bilmiyorsunuz yada provake etmek ne demek onu bilmiyorsunuz. Bu arada ben yaptıklarımı mail kayıtları ile getiririm siz ne yaptınız kuzum bu organizasyon için kiminle görüştünüz.( o gün görüştüğünüz kurumların mail adreslerini getirsenize kuzum allah aşkına)
Ben olacağım desteği oluyorum bir adminimiz bana " istenmediğiniz yerde durmamak şanınızdandır " dediği halde olabildiğince destek oluyorum. Bu arada "istenmediğiniz yerde durmamak şanınızdandır" kovmak değilse nedir; CEMAL hocam sizede sorum "kimsenin kimseyi kovduğu yok" demişsiniz.
Not: Size mail atıp 20 eylülde "lütfen organizasyon programını bildirin istanbul il mem" dediğimde kendinizi büyük görmeyip cevap yazmak lütfunda bulunsaydınız zaten bu foruma üye olmak niyetinde değildim gene de sağolun 10-12 öğretmene birebir ulaşmamı ve onların gerçekleri görmesini sağladınız dolaylı olarak.

Hocam sanırım siz forumdan işleyiş mantıgından biraz uzaksınız. Buraya her eklenen bilgi kullanıcı sorumlulugundadır ve her kullanıcı kayıt yaparken kuralları kabul edip üye olur.
Bu forumun yöneticileri ve moderatörleri her ne kadar itiraz edilebilecek her türlü materyali mümkün olduğu kadar kısa sürede mesaj panosundan kaldıracak da olsa, bütün mesajların incelenmesi mümkün olmamaktadır. Bu durumda siz buraya gönderilen her mesajın, onu gönderen kullanıcının görüşlerini yansıttığını, moderatörlerin ya da yöneticilerin (kendilerine ait mesajlar dışında) sorumlu tutulamayacağını peşinen kabul etmiş bulunuyorsunuz.

Forumlar da yazılan mesajlardan www.bilgisayarbilisim.net sitesi ve yönetim ekibi sorumlu tutulamaz. Üyelerin yazdıkları mesajlardan/yazılardan sorumluluk tamamen yazan kişiye aittir. Lütfen bu konunun bilicinde olalım ve hukuki sorumluluklarımızı bilelim.

“O 1 kişi kendini Formatör Öğretmen olacak sanırken ve bana gelip ama ben listedeydim diye hesap sorarsa ben bunun suçunu kimden bileyim”

Buradaki bilgiden sonra eger resmi bir kaynaktan, meb sitesinden, bitefo sitesinden vs dogrulugu kontrol edilmiyorsa kişinin kendi sorunudur.

Evet hocam biz organizasyon nedir provake nedir bilmiyoruz, bi dahakini de kısmetse siz organize eder bizde destek veririz. Yaptıgınız çalışmalar destek için teşekkürler...

Nerde kalmıştık devam edebiliriz artık.

the_korsan' Alıntı:
Hocam sanırım siz forumdan işleyiş mantıgından biraz uzaksınız. Buraya her eklenen bilgi kullanıcı sorumlulugundadır ve her kullanıcı kayıt yaparken kuralları kabul edip üye olur.
Bu forumun yöneticileri ve moderatörleri her ne kadar itiraz edilebilecek her türlü materyali mümkün olduğu kadar kısa sürede mesaj panosundan kaldıracak da olsa, bütün mesajların incelenmesi mümkün olmamaktadır. Bu durumda siz buraya gönderilen her mesajın, onu gönderen kullanıcının görüşlerini yansıttığını, moderatörlerin ya da yöneticilerin (kendilerine ait mesajlar dışında) sorumlu tutulamayacağını peşinen kabul etmiş bulunuyorsunuz.

Forumlar da yazılan mesajlardan http://www.bilgisayarbilisim.net sitesi ve yönetim ekibi sorumlu tutulamaz. Üyelerin yazdıkları mesajlardan/yazılardan sorumluluk tamamen yazan kişiye aittir. Lütfen bu konunun bilicinde olalım ve hukuki sorumluluklarımızı bilelim.

“O 1 kişi kendini Formatör Öğretmen olacak sanırken ve bana gelip ama ben listedeydim diye hesap sorarsa ben bunun suçunu kimden bileyim”

Buradaki bilgiden sonra eger resmi bir kaynaktan, meb sitesinden, bitefo sitesinden vs dogrulugu kontrol edilmiyorsa kişinin kendi sorunudur.

Evet hocam biz organizasyon nedir provake nedir bilmiyoruz, bi dahakini de kısmetse siz organize eder bizde destek veririz. Yaptıgınız çalışmalar destek için teşekkürler...

Nerde kalmıştık devam edebiliriz artık.

son bir sözüm var ve devam edebiliriz benim azarlamamdan bahsetmişsiniz nasıl anne-babanız sizi küçükken azarladı ise bende istanbuldaki okul BT Formatör Öğretmenleri ne idüğü belirsiz kişilerden bilgi arayınca onları azarlıyorum(sizin deyiminizle) "doğru yer sizinde dediğiniz gibi resmi kaynak oradan neden bilgi aramıyorlar" diye. Bu kısımda hem fikirsek burada herkesin şahsına münasır kasıtlı yada istemdışı her türlü doğru yada yanlış bilginin olabileceğini kabul ediyorsak ve resmi kanalda doğru bilgiler varsa benim istanbulda görevli Okul BT Formatör Öğretmenlerine neden buradan arıyorsun git ilçe koordinatörüne sor demem doğrudur değilmi sayın admin.

Bir arkadaşınızdan bir özür alacaklıyım onu cebitten sonra konuşacağız ancak bencede artık devam edebiliriz.

Teşekkür Ederim.

ist_koord' Alıntı:
nsari' Alıntı:
bilogret' Alıntı:
ghost' Alıntı:

Arkadaşlar,

Off off çok kızacaklar size çok.
bu iş Eğitekin değil TTK'nın PGM nin dedim beni bu köyden kovdular gitmedim ortalık çakallara kalmasın Bilgisayar öğretmenlerinin kafasını bulandırmasınlar diye. Yakında sizi de kovarlar forumdan hatta belki mailinizden hocam beğenmiyorsanız gidebilirsiniz diye kovulmuş bile olabilirsiniz. Genelde o işi aleni yapmıyorlar :)

Not: Sayın forum yazarları ve hatta adminleri Olur aranızda paranoyaklaşan olur nsari isimli üye ile ben aynı değilim hatta tanımam bile; sonradan iftira atılırsa diye önceden duyurayım :)

Size birkaç sorum olacak.

Soru1: BBnet ten ne zaman haberiniz oldu.
Soru2: BBnet teki BT öğretmenlerinin mesajlarını ne zamandır takip ediyorsunuz
Soru3: İstanbula ne zaman koordinatör oldunuz
Soru4: İstanbuldaki BT formatör öğretmenleri ile ne zaman toplantı yaptınız ve kendinizi tanıttınız. Burada yazdığınız konularda motive ettiniz. BT öğretmenlerinin sıkıntılarını ne zaman dinlediniz.
Soru5: Sizin isminizi ve istanbulda koordinatör olduğunuzu buraya üye olduğunuz tarihte öğrendim oda 10 gün kadar oluyor. Yani siz resmi belgelerin resmi olmayan BBnet te olmasından dolayı adminlere kızıyorsunuz ama resmi olarak biz sizi tanıyamadık fakat resmi olmayan BBnette tanıdık. Bu durum sizin söylediklerinizle çelişmiyormu?
Soru6: Ben formatör öğretmenleri gerektiğinde anne babaları nasıl azarlarsa öyle azarlarım demişsiniz. Böyle konuşma ve davranma yetkisini nerden alıyorsunuz. Anne baba ile çocuk arasındaki ilişiki duygusaldır. Ama sizinle formatörler arasındaki ilişki zorunlu bir mantıksallık içeriyor. Bu benzetmeyi neye dayanarak yapıyorsunuz. Bulunduğunuz konumun vermiş olduğu rehavettenmi?

Şunuda belirtmek istiyorum BT öğretmenleri sıkıntılı ve artık sabırları kalmadı. Bizler sıkıntılı iken bizim üstümüz sayılan insanlar sıkıntılarımızı görmezden gelmeye devam edemez. Onlar istemesede doğal olarak görmezden gelme eylemine devam edemezler.

Cevap1: 2008 yılında EBİTEFO sınavı yapıldı o zaman biri benim adımı kullanarak bilgi paylaşmış"ankarada bir arkadaşım var hamit diye o .... dedi"demiş, o zaman girdim söyleyen arkadaşı buldum 2007den kursiyerimmiş aynı zamanda mahkemelik olacağımızı adımı kullanmasının doğru olmadığını söyledim. O gün tanıştım o sebeple izmir-buca da bu sitenin adı asparagas.net tir kendi aramızda.
Cevap2: takip etmiyorum CEBİT bittikten sonra takip etmiyeceğim sanırımda, 21 eylülde sitenin adminlerine bir mail attım istanbul il mem olarak programınızı bizimle paylaşırsanız ne yapabiliriz değerlendirelim diye cevap gelmedi bunun üzerine 23 eylülde bucalihoca nickiyle siteye üye oldum ve PM gönderdim adminlere kendimi tanıtıp yardımcı olmak istediğimi belirttim adminler program paylaşamıyacaklarını bunun bir forum olduğunu okuyup kendimin bilgi edinmem gerektiğini söyledi. O esnada bir başlıkta " bir koordinatör ... dedi" gibi gene asparagas bir haber görünce ist_koord nickiyle cevap yazdım okuyanlar bu doğrumu diye merak ederse beni tanısın hesap sorabilsin istedim. CEBİT ten sonra sanırım takip etmem forum yazarı arkdaşlarımda istedikleri gibi sallayabilirler " ankarda biri şöyle dedi, bakanlıkta biri böyle dedi" diye.
Cevap3: 2008 haziranda bakırköy ilçe mem de görevlendirildim. 2008 aralıkta il milli eğitim müdürlüğüne çağırıldım İlin büyük olduğunu zorlanacağımı gönüllü olmadığımı söylememe rağmen ( aykut hocama sorabilirsiniz) görev tebliğ edildi bende kabul ettim.
Soru4: İstanbuldaki BT formatör öğretmenleri ile ne zaman toplantı yaptınız ve kendinizi tanıttınız. Burada yazdığınız konularda motive ettiniz. BT öğretmenlerinin sıkıntılarını ne zaman dinlediniz.
Cevap4: Bakırköy ilçede iken bakırköydeki ekip arkdaşlarımla , Küçükçekmecedeki arkadaşlarımla toplandım, sizlerle toplantı yapmadım çünkü ilçe koordinatörleri sizlerle toplanır sizden aldıklarınıda il MEM deki toplantıda yada o an telefonla arayarak bize iletirler. Aykut bey sizinle 200 ocaktan beri toplantı yapmadımı sizin sorunlarınızı dinlemedimi hocam buradan bunumu anlamalıyım.Kendimi tanıtmama gelince buna gerek duymadım çünkü bu ben merkezcilik olur, siz ilçe koordinatörünüzü tanıyor ve onunla konuşabiliyorsanız organizasyon doğru işliyor demektir.
Soru5: Sizin isminizi ve istanbulda koordinatör olduğunuzu buraya üye olduğunuz tarihte öğrendim oda 10 gün kadar oluyor. Yani siz resmi belgelerin resmi olmayan BBnet te olmasından dolayı adminlere kızıyorsunuz ama resmi olarak biz sizi tanıyamadık fakat resmi olmayan BBnette tanıdık. Bu durum sizin söylediklerinizle çelişmiyormu?
Cevap5: Ben beni tanımanız gerektiğini düşünmüyorum, ben bir sonraki dönem okuluma dönebilirim; siz ilçe koordinatörünüzü tanıyor sorunlarınızı ona anlatıyor ve resmi belgeleri ondan sormanız gerektiğini biliyorsanız beni tanımanızın yada tanımamanızın sizin için birşey değiştireceğini düşünmüyorum.
Soru6: Ben formatör öğretmenleri gerektiğinde anne babaları nasıl azarlarsa öyle azarlarım demişsiniz. Böyle konuşma ve davranma yetkisini nerden alıyorsunuz. Anne baba ile çocuk arasındaki ilişiki duygusaldır. Ama sizinle formatörler arasındaki ilişki zorunlu bir mantıksallık içeriyor. Bu benzetmeyi neye dayanarak yapıyorsunuz. Bulunduğunuz konumun vermiş olduğu rehavettenmi?
Cevap6: üstadım siz bu konumu ne sanıyorsunuzda burada benim bir rehavete gireceğimi düşünüyorsunuz anlayamıyorum ben özümün bir BÖTE ci olduğunu biliyorum ve bir görevlendirme için rehavete falan kapılmam allaha çok şükür(bunu bu forumda 10 kez falan yazmışımdır :) ). Ben bilgisayar öğretmeni olduğum için geçen sene hani dersleriniz varke dilekçe istetmedim hakkınızı arayabilin diye aynı bir anne yada babanın yaptığı gibi sizi korumak adına siz ne yaptınız gıkınızı çıkarmadınız hem 30 saat derse girdiniz hemde akşama kadar teknisyenlik yaptınız formatör öğretmenlik diye geçen sene hani dersleriniz varken kaç kişi mahkemeye gitti yada özelde size sorayım geçen sene zorla formatör öğretmendiyseniz hani dersiniz varken mahkemeye gittinizmi hocam, dolandırmadan direk buna cevap verirmisiniz.

Benim anne-babalık kısmıma gelince; bu sitedeki listelerde bir doğrulama yok isteyen istediğini yayınlayabilir sorumluluk kendindeymiş yalan yanlış herşey olabilir; siz ekip arkadaşlarımı sallamadınız burada liste aradınız ve buldunuz; sizin okulunuz kısmet bu iki bilgisayar öğretmeni var ikisinide yazmış sizin bulduğunuz listede adınız var(diğer arkadaşında adı var); siz buradan bulduğunuz listeye göre görevlendirildim dediniz okulunuz Bilgisayar dersini hiç seçmedi ancak anlaşıldı ki sizin isminiz yok öbür arkadaşın ismi var resmi listede; derssiz kaldınız bunun sonunda siz mağdur olursunuz değilmi hocam; sitedekilere hesap sorabilirmisiniz sorarsanız yazan yanılmışım der, adminler herkes yazdığından mesuldür inanmasaydın der , işte benim anne babalığım buradan geliyor hocam ben bu duruma düşeceğinizi düşünüp endişe ettiğim için kızıyorum ve azarlıyor(bu benim sözüm değil admin beyin sözü) denen cümleler sizin düşeceğiniz durumdan gelen kızgınlıktan umarım kendimi ifade edebilmişimdir bu sefer.

Şunuda belirtmek istiyorum BT öğretmenleri sıkıntılı ve artık sabırları kalmadı. Bizler sıkıntılı iken bizim üstümüz sayılan insanlar sıkıntılarımızı görmezden gelmeye devam edemez. Onlar istemesede doğal olarak görmezden gelme eylemine devam edemezler.

Bu benle alakalı değl sanırım ancak ben görmezden gelmiyorum o sebeple tüm Eğitici BT Formatörlerimden şahsım adına sizlerin bilgilendirilmesini rica ettim.
cevaplar umarım tatmin etmiştir.

ist_koord' Alıntı:

Cevap1: 2008 yılında EBİTEFO sınavı yapıldı o zaman biri benim adımı kullanarak bilgi paylaşmış"ankarada bir arkadaşım var hamit diye o .... dedi"demiş, o zaman girdim söyleyen arkadaşı buldum 2007den kursiyerimmiş aynı zamanda mahkemelik olacağımızı adımı kullanmasının doğru olmadığını söyledim. O gün tanıştım o sebeple izmir-buca da bu sitenin adı asparagas.net tir kendi aramızda.
Cevap2: takip etmiyorum CEBİT bittikten sonra takip etmiyeceğim sanırımda, 21 eylülde sitenin adminlerine bir mail attım istanbul il mem olarak programınızı bizimle paylaşırsanız ne yapabiliriz değerlendirelim diye cevap gelmedi bunun üzerine 23 eylülde bucalihoca nickiyle siteye üye oldum ve PM gönderdim adminlere kendimi tanıtıp yardımcı olmak istediğimi belirttim adminler program paylaşamıyacaklarını bunun bir forum olduğunu okuyup kendimin bilgi edinmem gerektiğini söyledi. O esnada bir başlıkta " bir koordinatör ... dedi" gibi gene asparagas bir haber görünce ist_koord nickiyle cevap yazdım okuyanlar bu doğrumu diye merak ederse beni tanısın hesap sorabilsin istedim. CEBİT ten sonra sanırım takip etmem forum yazarı arkdaşlarımda istedikleri gibi sallayabilirler " ankarda biri şöyle dedi, bakanlıkta biri böyle dedi" diye.
Cevap3: 2008 haziranda bakırköy ilçe mem de görevlendirildim. 2008 aralıkta il milli eğitim müdürlüğüne çağırıldım İlin büyük olduğunu zorlanacağımı gönüllü olmadığımı söylememe rağmen ( aykut hocama sorabilirsiniz) görev tebliğ edildi bende kabul ettim.
Cevap4: Bakırköy ilçede iken bakırköydeki ekip arkdaşlarımla , Küçükçekmecedeki arkadaşlarımla toplandım, sizlerle toplantı yapmadım çünkü ilçe koordinatörleri sizlerle toplanır sizden aldıklarınıda il MEM deki toplantıda yada o an telefonla arayarak bize iletirler. Aykut bey sizinle 200 ocaktan beri toplantı yapmadımı sizin sorunlarınızı dinlemedimi hocam buradan bunumu anlamalıyım.Kendimi tanıtmama gelince buna gerek duymadım çünkü bu ben merkezcilik olur, siz ilçe koordinatörünüzü tanıyor ve onunla konuşabiliyorsanız organizasyon doğru işliyor demektir.
Cevap5: Ben beni tanımanız gerektiğini düşünmüyorum, ben bir sonraki dönem okuluma dönebilirim; siz ilçe koordinatörünüzü tanıyor sorunlarınızı ona anlatıyor ve resmi belgeleri ondan sormanız gerektiğini biliyorsanız beni tanımanızın yada tanımamanızın sizin için birşey değiştireceğini düşünmüyorum.
Cevap6: üstadım siz bu konumu ne sanıyorsunuzda burada benim bir rehavete gireceğimi düşünüyorsunuz anlayamıyorum ben özümün bir BÖTE ci olduğunu biliyorum ve bir görevlendirme için rehavete falan kapılmam allaha çok şükür(bunu bu forumda 10 kez falan yazmışımdır :) ). Ben bilgisayar öğretmeni olduğum için geçen sene hani dersleriniz varke dilekçe istetmedim hakkınızı arayabilin diye aynı bir anne yada babanın yaptığı gibi sizi korumak adına siz ne yaptınız gıkınızı çıkarmadınız hem 30 saat derse girdiniz hemde akşama kadar teknisyenlik yaptınız formatör öğretmenlik diye geçen sene hani dersleriniz varken kaç kişi mahkemeye gitti yada özelde size sorayım geçen sene zorla formatör öğretmendiyseniz hani dersiniz varken mahkemeye gittinizmi hocam, dolandırmadan direk buna cevap verirmisiniz.

Benim anne-babalık kısmıma gelince; bu sitedeki listelerde bir doğrulama yok isteyen istediğini yayınlayabilir sorumluluk kendindeymiş yalan yanlış herşey olabilir; siz ekip arkadaşlarımı sallamadınız burada liste aradınız ve buldunuz; sizin okulunuz kısmet bu iki bilgisayar öğretmeni var ikisinide yazmış sizin bulduğunuz listede adınız var(diğer arkadaşında adı var); siz buradan bulduğunuz listeye göre görevlendirildim dediniz okulunuz Bilgisayar dersini hiç seçmedi ancak anlaşıldı ki sizin isminiz yok öbür arkadaşın ismi var resmi listede; derssiz kaldınız bunun sonunda siz mağdur olursunuz değilmi hocam; sitedekilere hesap sorabilirmisiniz sorarsanız yazan yanılmışım der, adminler herkes yazdığından mesuldür inanmasaydın der , işte benim anne babalığım buradan geliyor hocam ben bu duruma düşeceğinizi düşünüp endişe ettiğim için kızıyorum ve azarlıyor(bu benim sözüm değil admin beyin sözü) denen cümleler sizin düşeceğiniz durumdan gelen kızgınlıktan umarım kendimi ifade edebilmişimdir bu sefer.

Bu benle alakalı değl sanırım ancak ben görmezden gelmiyorum o sebeple tüm Eğitici BT Formatörlerimden şahsım adına sizlerin bilgilendirilmesini rica ettim.
cevaplar umarım tatmin etmiştir.

Hocam davadan ve mahmekemeden bahsettiğinize göre bizlere haksızlık ve adaletsizlik yapıldığının farkına vardınız galiba. İstanbul koordinatörü olarak ekibim dediğiniz BT formatör öğretmenleri savunacağınıza bize bu haksızlıkları yapanları savunupda "siz dersinizin hakkını şöyle vermediniz, branşınızın hakkını böyle vermediniz, o yüzden bunlar başınıza geldi hakettiniz bunları" türünden cümleler sarfetmeyi bırakın hocam o zaman artık. Ben şuana kadar dava açmadım. Bu sadece benim başıma gelen birşey değil. Dava açan arkadaşlarda oldu ama şuana kadar bir sonuç çıkmadı. Bu mağdur olan herkesi ilgilendiren ve herkesin tepki vercekse ortak olarak tepki vermesi gereken bir durum. Ve bunun böyle bir durum olduğu sizin "asparagas.net" diye küçümsediğiniz, üye olan herkesi sallamakla itham ettiğiniz BBNEt sayesinde ortaya çıktı. Ve yine sizin "asparagas.net" diye küçümsediğiniz(Ve aslında küçümsediğiniz BBnet değil BT öğretmenleri bunu kabul edin lütfen) BBnet sayesinde CEBIT te bir çalıştay düzenlenecek ve sizde bu küçümsediğiniz forumun düzenlediği çalıştaya katılacaksınız.

Şimdi soruyorum madem asparagas.net sallayanların forumu ve siz CEBIT ten sonrada BBnet e girmeyi düşünmüyorsunuz neden CEBIT e katılıyorsunuz. Böyle düşünüp CEBIT teki "BBnet BT Öğretmenleri Çalıştayına" katılmak tutarlı bir davranışmıdır. Ve asparagas.net(doğrusu BBnett) te sallama işinden başka bir iş yapılmıyormu. Ben kendimi tanıtmam toplantı yapmam ilçedeki eğitici formatörlerin topalntıları yeterlidir. Senelerdir aldığınız raporları ne yaptınız allah aşkına. Bir güne bir gün bir formatöre geri dönüt yaptınızmı. Sonra da bu işin ciddiyetinden bahsediyorsunuz, bence sizde çok ciddiye almıyorsunuz. Herhangi bir formatöre okulundaki çalışmalarından ötürü bir teşekkür takdir yazılmasını sağladınızmı? Yani işini yapanla yapmayanı siz ayırdınızmı? Ayırmadıysanız bu işi bile istemesede hakkıyla yapan öğretmene haksızlık yapmış olmadınızmı?

Hocam davadan ve mahmekemeden bahsettiğinize göre bizlere haksızlık ve adaletsizlik yapıldığının farkına vardınız galiba. İstanbul koordinatörü olarak ekibim dediğiniz BT formatör öğretmenleri savunacağınıza bize bu haksızlıkları yapanları savunupda "siz dersinizin hakkını şöyle vermediniz, branşınızın hakkını böyle vermediniz, o yüzden bunlar başınıza geldi hakettiniz bunları" türünden cümleler sarfetmeyi bırakın hocam o zaman artık. Ben şuana kadar dava açmadım. Bu sadece benim başıma gelen birşey değil. Dava açan arkadaşlarda oldu ama şuana kadar bir sonuç çıkmadı.

Sayın akın79 ben size Formatör Öğretmenlik yaptım uçurtma şenliğine gönderdiler diyorum, 19 mayıs törenlerinde hepsi beden eğitimi(beden değil hocam) öğretmeniydi bir ben(formatör Öğretmenim diye) kendi okulumla 3 hafta stadyumda görevliydim diyorum nasıl olsa işin yok mantığı ile " sizce benim haksızlık yapılmadığını düşünme şansım varmı". ELbette haksızlık yapılıyor ben bakanlığada konuyla ilgil yazılı (sallama değil hocam mail kayıtları mevcuttur) itirazımı yaptım, bakanlığa idareci ve veli bu onu hakkında bilgili değil diye diye(sırf benim değil elbette tüm illerin serzenişleri ile) idareciler için LİDERLİK FORUMU açıldı, velileri bilinçlendirmek için şu anda bir proje başlıyor bu akşam itibari ile onunla ilgil bilgilenmeye gideceğim. Dava açan arkadaşların isimlerini verebilirmisiniz zira öbür türlü sizin içinde sallıyor diye düşüneceğim isimleri PM de atabilirsiniz (LÜTFEN LÜTFEN GÖNDERİN). Bu arada siz neden dava açmadınız açanlar ne sonuç aldı bir cevapmıdır sizce, ben size müdürünün verdiği sicil notu için dava açan ve sonuç alan arkadaşın ismini yollayabilirim. bu sizin hakkınız neden dava açma işini ortak sorunumuz diye ortaya bıraktınız :) yoksa bize verilen emri yerine getirdikten sonra davayıda sizi savunmak için bizim açmamızı mı beklediniz

Bu mağdur olan herkesi ilgilendiren ve herkesin tepki vercekse ortak olarak tepki vermesi gereken bir durum. Ve bunun böyle bir durum olduğu sizin "asparagas.net" diye küçümsediğiniz, üye olan herkesi sallamakla itham ettiğiniz BBNEt sayesinde ortaya çıktı. Ve yine sizin "asparagas.net" diye küçümsediğiniz(Ve aslında küçümsediğiniz BBnet değil BT öğretmenleri bunu kabul edin lütfen) BBnet sayesinde CEBIT te bir çalıştay düzenlenecek ve sizde bu küçümsediğiniz forumun düzenlediği çalıştaya katılacaksınız.

Şimdi soruyorum madem asparagas.net sallayanların forumu ve siz CEBIT ten sonrada BBnet e girmeyi düşünmüyorsunuz neden CEBIT e katılıyorsunuz. Böyle düşünüp CEBIT teki "BBnet BT Öğretmenleri Çalıştayına" katılmak tutarlı bir davranışmıdır. Ve asparagas.net(doğrusu BBnett) te sallama işinden başka bir iş yapılmıyormu.

Sayın akın79 laf canbazlığı yapmak sanırım amacınız ben bu forumdan bilgisayrla alakalı bilgiler okuduğumu söyledim. Beni ifadelerinizle bilgisayar öğretmenleri ile karşı karşıya getirmeye çalışıyorsunuz ancak akıllıca düşünen arkadaşlarım bu tuzağınıza düşmeyecektir. Öncelikle ben burada BT öğretmenlerine birşey demiyorum isimsiz ihbarlar yapanlara ve onları kontrol etmeyenlere diyorum asparagas.net diye . "Liste buldum kiminse sahibi yoksa benimse " diyenlere " eee nereden bldun bu listeyi diyoruz" cevap yok "bir arkadaşım dediki eğitek FOrmatör Öğretmenleri sabah 5 akşam 7 çalıştıracakmış" diyenlere " bu arkadaşın adı nedir" diyoruz cevap yok " bizi bu hale getiren il koordinatörüymüş" diyene "hangi koordinatör söylermisiniz" diyoruz cevap yok bunların paylaşldığı bir ortam asparagass ortamı bunları paylaşanlar paparazi Formatörler değilmidir bunu savunabilirmisiniz.

size örneği ile anlattım " sene 2008 bir forum yazarı birşey yazıyor kaynağın kim diyorlar benim adımı veriyor adama soruyorum yaw ben sana bunu dedimmi diye kem küm" bunların olduğu yerde ben asparagasçı diye o kişilere derken siz neden beni tüm BT Öğretmenleriyla karşı karşıya getirmeye çalışıyorsunuz. Siz hakkınızı aramadıysanız suçu bizde aramayın dedim diye mi bu siniriniz.

Ben kendimi tanıtmam toplantı yapmam ilçedeki eğitici formatörlerin topalntıları yeterlidir. Senelerdir aldığınız raporları ne yaptınız allah aşkına. Bir güne bir gün bir formatöre geri dönüt yaptınızmı. Sonra da bu işin ciddiyetinden bahsediyorsunuz, bence sizde çok ciddiye almıyorsunuz. Herhangi bir formatöre okulundaki çalışmalarından ötürü bir teşekkür takdir yazılmasını sağladınızmı? Yani işini yapanla yapmayanı siz ayırdınızmı? Ayırmadıysanız bu işi bile istemesede hakkıyla yapan öğretmene haksızlık yapmış olmadınızmı?

SAyın akın79 takdir teşekkür demişsiniz şahsım adına cevaplamak isterim; gelirsiniz yanıma sizi Adem DÜZGÜN(Bakırköy İlçe MEM eski Şube müdürü, şu anda FLorya Tevfik Ercan Anadolu Lisesi müdürü) beyefendiye götürürüm daha istanbula geldiğimin 2. ayında "hocam bu arkadaşlara en azından Teşekkür yazılmasını talep ediyorum" diye kapısını birden çok kez çalmışmıyım diye sorarız ( Adem bey benim için evet geldi uğraştı derse özür dileyecekmisiniz benden hocam yoksa vazifeniz tabii yapıcaksınız deyip çekip iki yüzlüce gidecekmisiniz). Bende okulunuza gelebilirmiyim hocam söylediğiniz CD yi hala göndermediniz okulda öğrendiğimiz bilgilere göre profesyonelce hazırlamışmısınız görebilirmiyim müsadenizle, öğrencilerinizle iki kelam edebilirmiyim. (takdir - teşekkür yazdırmaya gücüm yetmez ancak dediklerinizi yaptıysanız, "bu okulda BDE yapılmalı ancak yapılmıyor diye" müdürünüzün başının etini yediyseniz sizden orada öğrencilerinizin önünde Zannetiğiniz gibi rehavet içindeki üst makamdaki o koca adam olarak değil EGE BÖTE mezunu bir bilgisayar öğretmeni olarak özür dilemek isterim ).

Not: CEBİT çok başarılı bir çalışma sonucu ne olursa olsun. Bİtince Niyazi beye soracağız Genel Müdür Yardımcısı TUNAY BEyi ararken araya adammı koymuş. Derseki " yoo randevu istedim aradım sadece" sırf size sırf bu forumdakilere değil tüm BT öğretmenlerine sormak lazım TUNAY beyi, TURAN beyi neden aramadınız bunca zamandır, neden konuşmak istiyoruz diye randevu talep etmediniz.
O sebeple NİYAZİ SARAL Beyefendi tüm öğretmenlere büyük bir kapı açmıştır sağolsun ve büyük bir kötülük yapmıştır bizler mahkemeye, müfettişe , Bakanlığa gitmeyiz oturur ağlarız ama hakkımı yediler diye. NİYAZİ BEY tüm kurum ve kişilerin aranbilir ve konuşulabilir olduğunu göstermiştir sağolsun.

Hocam bu linkteki konuda var dava açan arkadaş.

okul-formator-ve-bilgisayar-ogretmeni-f28/zorunlu-formatorluk-tek-baslik-t36172-105.html

Ayrıca ben dedimki bu bireysel bir olay olmadığı için herkesin ortak hareket etmesi gereken bir durum. Eğer dava açılacaksa mağdur olan herkesin katılması gereken bir durum. Zaten şuanda CEBIT çalıştayı ayarlanmasaydı muhtemelen Ankarada sorunlarımızla ilgili bir yürüyüşten bahsediyor olacaktık forumda. Şuanda bizim için CEBIT sorunlarımızı daha geniş kesimlere anlatabilmek için bir umut. O yüzden tüm BT öğretmenleri buna kilitlenmiş durumda. Ne çıkacağını göreceğiz. Ayrıca sizden bırakın bizim için dava açmanızı beklemek sorunlarınız nedir diye sorup dinlemenizi bile beklemiyorum. Bilmiyorum kaç senedir okuldan ve sorunlarının ne olduğundan uzaksınız. Belki de bundan dolayı okullarda çekilen sıkıntılara uzaksınız.

Hocam nerden çıkarıyorsunuz sizinle BT öğretmenlerini karşı karşıya getiriyorum düşüncesini. Asla böyle bir düşüncem yok. Siz kendi aranızda bu siteye asparagas.net dediğinizi kendiniz söylediniz. Benmi söyledim bu lafı. Ben sizin sözlerinizi yorumluyorum. Ne alakası var sizinle birilerini karşı karşıya getirmeyle. Eğer söylediğiniz sözler sizi zor duruma düşürüyorsa o zaman o sözü söylemeden önce 5 10 kere daha düşünün ki sonra sözlerinizin anlamlarını yorumlayınca zor duruma düşmeyesiniz. Bakın altını çiziyorum "Bu site" diyorsunuz "kendi aramızda asparagas.net" tir. Yani burda "bu site" deyip genelleme yapmasanız sorun yok. Ne yani şimdi ben bu siteye yazıyorum ne yapmış oluyorum sizce. Elbette her forumda olduğu gibi saçma sapan şeyler yazacaklar çıkıyor ve çıkmayada devam edecektir. Ama saçma sapan şeyler yazanlar var diye "kurunun yanında yaşıda yakmak" doğrumu sizce. Hiçmi doğru şeyler yazılmıyor. Her yazanmı asparagas yazıyor. Benim yazdıklarımın laf camabazlığıyla ne ilgisi var. Size cevap vermeyelim istediğiniz gibi bizlere artık iyice hassas olduğu konularda "branşınızın hakkını vermiyorsunuz, siz hakkını verseniz kendizinize formatör dedirtmeseniz böyle olmaz" deyin. Bizde okuyalım yazdıklarınızı "sonra vay be sorun bizdeymiş görüyormusun" diyelim.

Hocam amacınız nedir sürekli daha önce iyi niyetle yapıp teslim ettiğim çalışmadan bahsediyorsunuz. Yok uygun hazırlamışmıyım yok nasılmış görelim yok okulunuza gelip göreyim. Tehditmi ediyorsunuz. Ben o çalışmayı yapmasam kim bana ne diyecekti. Keşke yapmasaymışım. Ben 3 okulda görevli iken oradaki öğretmenlerle topalntılar yapıp sınıflarıyla bu çalışmaları yapbilecek gönüllü öğretmenleri belirleyip sınıflarına beraberce gidip öğrencilere BT sınıfını her hafta belli saatlerde kullanıp araştırma yaparak nasıl bir çalışma yapacaklarından bahsedip, öğrencileri gruplara ayırıp, konuları dağıtıp sonra her hafta gidip öğrencileri neler yapmışlar yapıyorlar diye öğretmenleri ile takip edip, konuları ile ilgili araştırmalarını sonuçlandırıp, sınıflarında her hafta belirlenen saatte sunmalarını sağladıktan sonra öğretmenleri ile hem içerik hemde teknik olarak aynı anda değerlendirme yaptım. Bunları yapmasaydım kimse bana yap demeyecekti. Ama ben iyi niyetle yaptım bu çalışmaları. Sonrada öğrencilerin sunumlarını CD ye atıp verdim. ÜStünden uzun zaman geçti hiçbir şey de olmadı olumlu olumsuz. Siz şimdi size söylediklerim hoşunuza gitmediği için bana o çalışmaların değersiz olduğunu anlatmaya çalışıyorsunuz ayrıca aba altından sopa gösteriyorsunuz anlamıyormuyuz sanıyorsunuz. Ben zaten biliyorum bu tür çalışmaların sizler tarafından değersiz olduğunu. Artık asla özverili bir şekilde çalışacağımı düşünmüyorum sizin yazdıklarınzdan sonra. En iyisi kendini yormadan herşeyi kitabına uydurmak ve nabza göre şerbet vermek demekki.

CEBİT çok başarılı bir çalışma sonucu ne olursa olsun. Bİtince Niyazi beye soracağız Genel Müdür Yardımcısı TUNAY BEyi ararken araya adammı koymuş. Derseki " yoo randevu istedim aradım sadece" sırf size sırf bu forumdakilere değil tüm BT öğretmenlerine sormak lazım TUNAY beyi, TURAN beyi neden aramadınız bunca zamandır, neden konuşmak istiyoruz diye randevu talep etmediniz.

Demişsiniz. Forumu takip etseydiniz bir sibirya belediye başkanına mail göndermediğimizi görürdünüz.

bir sibirya belediye başkanına mail göndermediğimizi görürdünüz.

Evet çok haklısınız, Çok yerleri aradık. Şahsi olarak konusayım cok yere mail attım, gece yarılarına kadar mektup yazdım sayfalarca ilgili bircok yere ve gonderdim. İlceler bu konuda bir söz sahibi degiller zaten, görev diyorlar baska bir sey demiyorlar. Bu durumda ust kurumlara ulasmaya calıstım. Hakkımı aradığımda tum kapılar yuzume kapandı. Cok ezilen ve cani yanan bir ogretmen olarak beni anlayacaklarını düsünerek Eğiteki aradıgımda yetkili oldugunu soyleyen bir kisi tarafından "Siz nereyi aradığınızın farkındamısınız" sözleri ile azarlandım. Çok katı davrandılar. Ama artık gercekten sabrımız kalmadı.

marbled' Alıntı:
bir sibirya belediye başkanına mail göndermediğimizi görürdünüz.

Evet çok haklısınız, Çok yerleri aradık. Şahsi olarak konusayım cok yere mail attım, gece yarılarına kadar mektup yazdım sayfalarca ilgili bircok yere ve gonderdim. İlceler bu konuda bir söz sahibi degiller zaten, görev diyorlar baska bir sey demiyorlar. Bu durumda ust kurumlara ulasmaya calıstım. Hakkımı aradığımda tum kapılar yuzume kapandı. Cok ezilen ve cani yanan bir ogretmen olarak beni anlayacaklarını düsünerek Eğiteki aradıgımda yetkili oldugunu soyleyen bir kisi tarafından "Siz nereyi aradığınızın farkındamısınız" sözleri ile azarlandım. Çok katı davrandılar. Ama artık gercekten sabrımız kalmadı.

Sayın marbled forum yazarı eğitekte görüştüğünüz kişinin ismini benimle paylaşırsanız neden tutumunun öyle olduğunu merak etmekteyim. Ayrıca benimle irtibata geçerseniz sizin şahsen eğitek teki idarecilerle bağlantı kurmanızı ve dertlerinizi anlatmanızı sağlamak istemekteyim foruma saygımla beraber bunu yaparsanız daha etkili bir iş yapmış olacağınızı düşünmekteyim.

Sayın adminler ghost ve the_korsan beyefendiler çalıştayınıza katıldım ellerinize sağlık ilk organizasyon olduğu için olan hatalar normaldir ancak sizden özür alacağım iki oldu sanırım :)
the_korsan beyefendi (benim kendimi ne sandığım benden korkmayacağı beyanının sonuna eklediği bu çalıştayı provake edemeyeceğim fikrinde hatalı olduğu ve provakasyon değil bizzat bilet temin ettiğimi gördüğü için hatalı fikrinden dolayı bir ara üslübunuz sert ancak sizin hakkınızda yanılmışım özür dilerim der diye bekledim. Olmadı)
ghost beyefendi (erkek gibi tek nickle yazın dedim hatalıydım özür dilerim der diye bekledim O da olmadı.)

ben kim olursam olayım bu forumda sıradan bir üyeyim ve sizler adminsiniz yağtığınız hatayı farkedip özür dilemeniz büyüklüğünüzdendir. AMa özür dilemek yerine forum üyesine istenmediğin yerde durmayabilirsin diyorsanız bu bana büyükler her zaman haklıdır sus otur bakayım diyorsunuz demektir.O zaman biz hangi büyüğümüzden hakkımızı arayabiliriz ki değilmi.

Sayın the_korsan beyefendi ben forum kültürünü bilirim efendim, kurallarıda bilirim. Hatta Çalıştay kültürünüde bilirim.
AMA vicdanın rahat etmesinin ne olduğunuda bilirim.
Bizim forumda yalan haber varsa amannn inanmasalardı kardeşim demenin bir adminin değil ama bir öğretmenin vicdanına sığmayacağınıda bilirim.
Çalıştayda "İstanbulda bilgisayarlar dağıtılıyor" diyen arkadaşa "aman ispatın yoksa bu topluluk önünde söylenemez bu halkı galeyana getirmek" demenin, aynı arkadaş "Özgür bey beden eğitimi derslerine giriyor" deyince "dur o konu öyle değilmiş onu buraya taşıman yanlış" demenin; çalıştaydan sorumlu bir kişinin hukuki olmasa bile ahlaki ve vicdani sorumluluğu olduğunuda bilirim.
Bu çalıştayda yalan yada yanlış bilgi beyanı değilmidir? Bana bu etkinliği provake edemeyeciğimi söylemiştiniz ben birşey yapmadım hatta gelsinler diye tüm arkadaşlarıma bilet temin etmeye çalıştım üniversitelerle görüştüm katılım olsun diye, ama bu olaylar kendi kendiniz baltalamak değilmidir?

Not: Ben 3 vakte kadar ya engellenirim ya karalanırım ancak genede sağolun tüm öğretmenlerin fiziksel bir ortamda toplanabileceğini gösterdiğiniz için(ayrıca niyazi beye de hürmetler), sağolun sırf müdürlerinden tırstıkları için il milli eğitime ulaşamıyan en az 12 öğretmenin benimle birebir buluşmasını ve benim müdürlerinden emir almadığım halde öğretmenlerden emir aldığımı görmelerini sağladığınız için. Bu öğretmenler sadece vicdanı ile yalan yada doğru bilgi yazan forum yazarlarına inanmaktansa bana ulaşıp Öğretmenim böyle bir bilgi varmış dediklerinde tüm dürüstlüğümle yok hocam o yalan yada evet hocam malesef o doğru diyeceğimi biliyorlar. Genede başka il koordinatörüne sen kendini kim sanıyorsun yürü git derseniz onlar benim kadar sabırlı olmaz yürür gider buradan eğer amacınız doğru bilgiyi burada paylaşabilecek bizleri uzaklaştırmak değilse sizleri daha sakin düşünmeye davet ederim.

Benim anlamadığım şey içimizden arkadaşların bizim haklarımızı savunmak yerine sürekli Milli Eğitim Bakanlığının uygulamalrını savunuyor olmaları.
Ya bize yardım edin. Ya da önümüzden çekilin.
Eğer bizi birbirimize düşürmekten başka bir şey yapmayacaksanız Gölge Etmeyin Başka İhsan İstemez.

Hamit hocam senin saat 3 ekimde takılı kalmış heralde. :)

Geri