CeBIT Zirvesi için ISTANBUL ORGANİZASYONU

Kodla Büyü

ghost

Site Admin
Yönetici
CeBIT zirvesi için İstanbul hayati önem taşıyor, bu sebeble sadece İstanbul Organizasyonu için bu başlığı açıyoruz,

diğer bölge ve iller "İllere Göre Cebit Organizasyonlarımız" başlığı altında toplanabilir , ürünler oluşturabilir ve ulaşım organizasyonlarını yapabilirler.

Sesimizin ne kadar çıkacağı İstanbul'a bağlı, inşallah bir sıkıntı aksilik olmaz...

ghost' Alıntı:
CeBIT zirvesi için İstanbul hayati önem taşıyor... ...Sesimizin ne kadar çıkacağı İstanbul'a bağlı, inşallah bir sıkıntı aksilik olmaz...

sayın hocam az önce eğitekten bir arkadaş ile görüştüm. ne anketin sonuçları ile ilgili ne bt öğretmen ne de formatörler ile ilgili bir çalışma varmış. Anketin sonuçlarını atıyorum bir memura vermişler onun masasında yer tutsun diye.. bu kadar önemseniyor mevzu. şuan için eğitekten bir beklenti olmaması için bunları yazıyorum. Eğer gerçekten ses getirecek bir durum olmaz ise herkesin tüm emekleri boşa gider. Böyle sonuçlanmaması için ise istanbul çok önemli. TR deki herkes bunun farkında. fakat ilden bir destek alamazsanız gerektiği gibi sonuçlanması mümkün olmayacaktır. okul bazındaki bilincim az çok içindeki kişiler biliyor, yeterli değil. kuru gürültü olur. Buradaki önemli olan eğitici desteği. Hem olayın kendisi, hemde kurumsal havaya hakim kişiler. Gerekli destek sağlanırsa ki olursa zemin çok sağlam olucak demektir, destek te veririz.

zaten belli bölgelerden direk giden otobüsler olacaktır o dönemde. Eskiden öyleydi en azından abdullah hocam. Otobüse gerek yok bence.

bilogret' Alıntı:
ghost' Alıntı:
CeBIT zirvesi için İstanbul hayati önem taşıyor... ...Sesimizin ne kadar çıkacağı İstanbul'a bağlı, inşallah bir sıkıntı aksilik olmaz...

sayın hocam az önce eğitekten bir arkadaş ile görüştüm. ne anketin sonuçları ile ilgili ne bt öğretmen ne de formatörler ile ilgili bir çalışma varmış. Anketin sonuçlarını atıyorum bir memura vermişler onun masasında yer tutsun diye.. bu kadar önemseniyor mevzu. şuan için eğitekten bir beklenti olmaması için bunları yazıyorum. Eğer gerçekten ses getirecek bir durum olmaz ise herkesin tüm emekleri boşa gider. Böyle sonuçlanmaması için ise istanbul çok önemli. TR deki herkes bunun farkında. fakat ilden bir destek alamazsanız gerektiği gibi sonuçlanması mümkün olmayacaktır. okul bazındaki bilincim az çok içindeki kişiler biliyor, yeterli değil. kuru gürültü olur. Buradaki önemli olan eğitici desteği. Hem olayın kendisi, hemde kurumsal havaya hakim kişiler. Gerekli destek sağlanırsa ki olursa zemin çok sağlam olucak demektir, destek te veririz.

O az önce görüşmüş olduğun arakadaşına söylesen de eğitek sitesinde bu söylediklerini destekleyen bir mesaj koyulmasını sağlasa...

Birisi çıkıp şimdi: az önce bakanlıktan bir arkadaş ile görüştüm. BT öğretmenleri ile ilgili bir çalışma yapmıyoruz,zaten BT dersleri kalkacak tüm BT öğretmenleri kaloriferin yakılmasından sorumlu olacak dedi, dese.... Biraz dayanaklı konuşun yada konuşmayın.

ozkansedef' Alıntı:
zaten belli bölgelerden direk giden otobüsler olacaktır o dönemde. Eskiden öyleydi en azından abdullah hocam. Otobüse gerek yok bence.

Valla o zaman iyi olur.
Yalnız herkes kendi ilçe bt öğretmenlerini organize edebilirse daha iyi olur.Neticede herkes bu forumda değil.
Ben kendi ilçemdeki bt öğretmenlerine mail yolladım bu konuda.
İnşallah Cebit bizim için iyi olacak.

Sayın bilogret egitektekiler ketum kişilerdir bu arkadaşın ismi nedir yada daha güzeli bu memurun adı nedir isterseniz bana PM atınız.

Eğiticilerden (eğer bu sözü istanbuldaki arkadaşlara özellikle ildekilere söylerseniz hiç hoşlarına gitmeyecektir kendilerine Eğitici BT formatör ÖĞRETMEN denmesini istediklerini deneyimlerimden biliyorum :) ) istenicek destek ne olucak bunu da paylaşırsanız eş dostu bu konuda bilgilendirelim.

Not : Zizu üstadım ilköğretim okulunun sitesinde girişte kullandığınız gökkuşağı çok hoş olmuş.

Ben bu organizasyonda görev yapmak istiyorum ama tek başına kimse bir şey yapamaz.
İstanbuldaki arkadaşların acilen bir araya gelmesi gerekirse Niyazi Bey İle görüşmesi,
Kim ne yapacak, kim sunum yapacak kim konuşma yapacak kim resim çekecek kim misafirleri karşılayacak kim el ilanı dağıtacak
Yapılacak yüzlerce iş var fakat istanbulda bu işin altına elini koyacak en 10 kişi bulamazsak sonuç hüsran olur.

Karamsarlığa yer yok ama bir an evvel istanbul'dan arkadaşlarla bir araya gelmemiz lazım!
İstanbulda görev almak akadaşlar buraya ve site yönetcilerine PM atarak bu işin altına elimizi koymalıyız. :!:

skipper_forum' Alıntı:
Ben bu organizasyonda görev yapmak istiyorum ama tek başına kimse bir şey yapamaz.
İstanbuldaki arkadaşların acilen bir araya gelmesi:
gerekirse Niyazi Bey İle görüşmesi,
Kim ne yapacak, kim sunum yapacak kim konuşma yapacak kim resim çekecek kim misafirleri karşılayacak kim el ilanı dağıtacak
Yapılacak belirlenmesi Lazım.
Yapılacak çok iş varr fakat istanbulda bu işin altına elini koyacak en az 10 kişi bulamazsak sonuç hüsran olur.

Karamsarlığa yer yok ama bir an evvel istanbul'dan arkadaşlarla bir araya gelmemiz lazım!
İstanbulda görev almak akadaşlar buraya ve site yönetcilerine PM atarak bu işin altına elimizi koymalıyız. :!:

Silivrideyim, organizasyonun yapılacağı yere yakın bi yerdeyim. Nikon D90 lı bi amatör fotoğrafçı işinize yararsa ben görev alabilirim.

Bizde, eşimle ben iki kişiyiz tuzla dayız elimizden geldiğince yardım edebiliriz

değerli forum yazarları buyrun taleplerinizi dinliyorum.
sizlerden ricam etkinlik planını ve itkelerinizi yazarsanız sevinirim.

Not: Forum içinde de gördüm 3 senedir uğraştığım şeydir bana yani bize Eğitici yada Formatör diye hitap edince gerçekten hoş olmuyor kaçıran arkadaşlar için bizim görev ismimiz Eğitici Bilişim Teknolojileri Formatör ÖĞRETMENİ dir. uzunsa ve kısaltmak istiyorsanız Öğretmenim diyebilirsiniz hiç mahsuru yok. :)

ist_koord' Alıntı:

Not: Forum içinde de gördüm 3 senedir uğraştığım şeydir bana yani bize Eğitici yada Formatör diye hitap edince gerçekten hoş olmuyor kaçıran arkadaşlar için bizim görev ismimiz Eğitici Bilişim Teknolojileri Formatör ÖĞRETMENİ dir. uzunsa ve kısaltmak istiyorsanız Öğretmenim diyebilirsiniz hiç mahsuru yok. :)

merhaba hocam. hoşgeldiniz foruma. varlığınızı bilmek sevindirici. :)

ist_koord' Alıntı:

Hocam mezuniyetiniz Böte ? Tef ? vb. hangisi ?

İstanbul il koordinatörü hocam bir de nikinde karar kılsan böle buca karşıyaka gezmesen:)

Zizu_' Alıntı:
ozkansedef' Alıntı:

Valla o zaman iyi olur.
Yalnız herkes kendi ilçe bt öğretmenlerini organize edebilirse daha iyi olur.Neticede herkes bu forumda değil.
Ben kendi ilçemdeki bt öğretmenlerine mail yolladım bu konuda.
İnşallah Cebit bizim için iyi olacak.
:+1:

ghost' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:

Bu soru bana ise mezuniyetim B.Ö.T.E .

ebfo45 üstad nickim de karar kıldım The_korsan forum admini başka bir başlıkta bana sizde açıklamalarınızı yapın bilgilenelim seviniriz deyince bende açıklamalarımı şu andaki görevimi belirtir bir nick ile yapmaya karr verdim ve bu nickle buradayım (bu arada hocam buca konak desen neysede ne alakası karşıyakanın :))

Not: istanbulda eğiticilerin kullandığı resmi web sitemiz www.istbilfor.org cebit ile ilgili bannerinizi yayınlamaya başlamıştır.
Forum adminleri ve forum yazarları tekrar ediyorum taleplerinizi bekliyorum. Öncelikle Etkinlik planınızı bana iletirseniz sevinirim.

bucalihoca34' Alıntı:
Forum adminleri ve forum yazarları tekrar ediyorum taleplerinizi bekliyorum. Öncelikle Etkinlik planınızı bana iletirseniz sevinirim.

:)

Forumda yüzlerce mesaj var, isteklerde var taleplerde,
etkinlik planı şuan net değil ancak en kısa sürede hazır olacak inşallah kısa sürede size ulaştıracağız

desteğiniz için şimdiden teşekkürler, bu toplantı İstanbul'un organize olmasına bağlı....

20'si itibari ile sizlere bir mail göndermiştim umarım görmüşsünüzdür. siz içeriğinizi düzenleyip bizlere yapılacak olanı belirtmelisiniz son 5 gündür takip ediyorum fakat net bir şey çıkarttığınızı göremedim artık sonuca ilerlemelisiniz forumunuzdaki çok seslilik gerçekten güzel ve moderatör, admin pozisyonlarınızla bu çok seslilik içindeki konu başlıklarını bir plan çerçevesinde özetleyebileceğinizi düşünüyorum.

şimdiden başarılar.

ist_koord' Alıntı:
20'si itibari ile sizlere bir mail göndermiştim umarım görmüşsünüzdür. siz içeriğinizi düzenleyip bizlere yapılacak olanı belirtmelisiniz son 5 gündür takip ediyorum fakat net bir şey çıkarttığınızı göremedim artık sonuca ilerlemelisiniz forumunuzdaki çok seslilik gerçekten güzel ve moderatör, admin pozisyonlarınızla bu çok seslilik içindeki konu başlıklarını bir plan çerçevesinde özetleyebileceğinizi düşünüyorum.

şimdiden başarılar.

Aslında sayın hocam biz sonuca çok yakınız, sadece netleşmemiş konular var.. Örneğin düne kadar 6 seans çıkıyorduk , bugün 4 seans .... 6 seansta anlatacağımız içerik ile 4 seansta ele alacağımız içerik çok farklı. Arsında uçurumlar oynatabilirsiniz.

Bizim sizlerden isteğimiz istanbulun organize bir şekilde tüyap fuar alanına gelmesi. Ayrıca 3 gündür görev alacak arkadaşlar diye yapmadığım kalmadı sanırım siz o başlığı es geçtiniz. Bunuda görmezden gelmeyin... Bizim işler forumda yürür.

İletişim bilgilerinizi verirseniz sizinle temas kurarız..

kolaylıklar dilerim..

ghost' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:

teknik lise çıkışlıyım ardından BÖTE okudum hocam

ottomania' Alıntı:
Silivrideyim, organizasyonun yapılacağı yere yakın bi yerdeyim. Nikon D90 lı bi amatör fotoğrafçı işinize yararsa ben görev alabilirim.
Hocam hangi okuldasın. Ben silivri turgut reisteyim beraber gidebiliriz.

Cebit zirvesi 9 Ekim Cumartesi saat 9:00

İstanbul'un ayrıca organize olup öncesinde buluşmasını isterdim.. Sanırım hak aramak konusunda biraz endişe taşıyoruz ,çoğumuz yeni öğretmen sayılırız yıllandıkça herşeyin daha güzel olacağına inanıyorum..

Ben Zonguldaktan Cuma gecesi yola çıkıp, gelicem.. Ben neler yapabilirim, yapabileceğim bişiy varsa görev almaya hazırım.

Ben de İstanbul'da görev yapıyorum. Görev alacaklar neler yapacak tam netleştirebilsek, belki arkadaşlar göreve kendini uygun görüp talip olmayı düşünebilir. Bu şekilde biraz çekimser kalıyoruz gibi geldi, yoksa İstanbulda olup da görev alabilecek çok arkadaşımız olduğuna eminim.

Hamit Hocamın düzenleyeceği her organizasyonda vereceği her görevi alır elimden gelenin fazlasını layıkıyla yaparım.

Niyazi SARAL hocam hariç diğer organizasyon düzenlemeye çalışan öğretmenlerimin gerek tecrübeleri gerekse de hassasiyetlerini yeterli bulmuyor, zaman zaman da iyi niyetli olmadıklarını, doğru-duyarlı olmadıklarını, forumda kendilerini bizlerin genelinin yerine koyarak kendilerinin yaşanan sıkıntıların ne kadarını yaşadıklarından da şüpheli olmakla beraber kraldan daha çok kralcı,.. eee tabiri caizse denize düşende yılana sarılır.

Sistem içerisindeki çözüm üreticiler eğitek-ttkb-personel genel müdürlüğü çatının tamamı MEB bize ilgili sebeplerden dolayı muhtaç eden ve bunları yazmaklada mahçup duruma düşürenlerin hepsine hesap günü hesap sormayı kendime hak görüyorum.

Bilogret forum yazarı öncelikle bana itimatınız için teşekkür ederim. Öncelikle bir sakin olalım üstadım; şu anda niyazi bey önderliğinde ilerleyen bir program var bizlerde sizin gibi bu organizasyonda payımız ne ise yapacağız.

1. Sizden ve diğer üyelerden ricam forum içi hesaplaşmayı 10 Ekimde yapalım.
2. Sizden ricam söylemlerimizde hesap sormak, haddini bildirmek gibi cümleleri kendimizi ifade etmek ve hakkımızı aramakla değiştirelim. Çünkü o günde göreceksiniz Eğitekteki büyüklerimizin bu olanlarda haberi bile yok.Bu tarz cümleler duyarlarsa direk müdafa pozisyonu alırlar ki bu kendimizi ifade edememek demek. İlk etapta kendimizi ifade edelim daha sonra sorunlarımızdan bu sorunların türkiye üzerindeki yansımalarından bahsedelim tunay bey yeni genel müdür yardımcısı oldu, Eğitekin içinden gelen birisi değil ama eminim uzgörü sahibi birisidir ve olanların vehametini sağsalim anlatabilirsek bizleri anlayabilecektir. Ben kendi adıma burada bir çözüm beklemiyorum mühim olan burada legal olarak kendini ifade eden, kendisi için değil sistem için endişeli bir grupla karşı karşıya olduğunu genel müdür yardımcımız vesilesi ile EĞİTEK ve diğer merkez birimlerine anlatabilmek.

arkadaşlar ben Şanlıurfa da görev yapıyorum yok mu burdan biri daha katılmayı düşünen? ben istanbul da bu olaydan haberi olamayan arkadaşlarıma haber ettim geleceklerini sölediler. ayrıca bir de üniversite öğrencilerine haber edeilcekti ne oldu o durum?

Geri