Cebit Bilişim Öğretmenleri Çalıştayı İzlenimlerim

Kodla Büyü
ScorpionM' Alıntı:
ibrahimdemircan' Alıntı:
bugün eğitekle görüştüm. yeni çıkacak genelgede maaş karşılığı olarak 15 saati zorunlu tutacaklarmış.

Haydaa, bunların dünyadan haberi yok.. 4 5 i kaldır, zamanla hepsini kaldıracaz de, üstüne bide 15 saat maaş karşılığınız olacak de. Bu 15 saat hangi ders olacak peki? Bilişim ol-amaya-cağı kesin!

şaka mı bu ya:) hangi 15 saatmiş bu? böyle rezillik olabilirmi! 15 saati 3okulla anca doldururuz 3 okul projeleri böylece gerçekleşmiş olur.tüm böteler kapatılır bunun üzerine de artık!
görüşen arkadaş görüştüğün numarayı ve ismi yazarsan sevinirim.Biz de arayalım bakalım ne diyecekler

angel_33' Alıntı:
ScorpionM' Alıntı:
ibrahimdemircan' Alıntı:
bugün eğitekle görüştüm. yeni çıkacak genelgede maaş karşılığı olarak 15 saati zorunlu tutacaklarmış.

Haydaa, bunların dünyadan haberi yok.. 4 5 i kaldır, zamanla hepsini kaldıracaz de, üstüne bide 15 saat maaş karşılığınız olacak de. Bu 15 saat hangi ders olacak peki? Bilişim ol-amaya-cağı kesin!

şaka mı bu ya:) hangi 15 saatmiş bu? böyle rezillik olabilirmi! 15 saati 3okulla anca doldururuz 3 okul projeleri böylece gerçekleşmiş olur.tüm böteler kapatılır bunun üzerine de artık!
görüşen arkadaş görüştüğün numarayı ve ismi yazarsan sevinirim.Biz de arayalım bakalım ne diyecekler

Yine kulaktan duyma haberlere benziyor.

kabababa' Alıntı:
angel_33' Alıntı:
ScorpionM' Alıntı:
ibrahimdemircan' Alıntı:

Haber kulaktan duyma değil. Kesindir..Gerçi ben başka bir mesele için aramıştım hali hazırda bu konuyuda sordum. Ayrıca 8-5 mesai de devam. Görüştüğüm birim Eğitek Strateji Geliştirme, Plânlama Ve Koordinasyon Dairesi Başkanlığı - Strateji Geliştirme Plan. Koor. DB İnsan Kaynakları Eğitimi Şb.

Genelge çok yakında elinizde olur denmişti..Beklemedeyiz.

Bu kadar fazla karamsar olmaya gerek yok bence. tamam haklarımızı arayalım sonuna kadar ancak içimizi de karartıp senaryolar yazmayalım. bir kere arkadaşlar tırnak içinde soylemek istiyorum ("sözleşmeli", arkadaşlar alınmasın gücenmesin) ünvanınız kurumunuz belli MEB te öğretmen ünvanlısınız ve kadroyu haketmişsiniz. yani kadrolusunuz. ister dersiniz bitsin ister çogalsın maaşınızı catır catır alırsınız.

7-10 okula gideceğinizi mi sanıyorsunuz? zaten o kadar okulda bt ders secilebilse sorun kalmaz. ders azaldıkca var olan meb egiliminde okullarda da ders secilmeyecek. ,

farzedin ki hiç ders kalmadı bir ilde hiçbir okulda bt dersi secilmedi. ne olacak o zaman? işten mi atılacaksınız iş yapmıyor mu diyecekler. merak etmeyin eninde sonunda size maaşınızı ve ekdersinizi karşılayacak bir düzenleme yapacaklar. ben bunu düşünürek rahat olmaya calışıyorum. bu devlet adamı boş oturtamaz öğretmen ünvanlı birine hademelikte yaptıramaz doğal olarak yine ders verecek ders veremezse rehberliktir vs dir bişi yapacak adına birşey koyup dersi verecek vermek zorunda rahat olun :D

iyi düşünün iyi olsun

ibrahimdemircan' Alıntı:
kabababa' Alıntı:
angel_33' Alıntı:
ScorpionM' Alıntı:
ibrahimdemircan' Alıntı:

Haber kulaktan duyma değil. Kesindir..Gerçi ben başka bir mesele için aramıştım hali hazırda bu konuyuda sordum. Ayrıca 8-5 mesai de devam. Görüştüğüm birim Eğitek Strateji Geliştirme, Plânlama Ve Koordinasyon Dairesi Başkanlığı - Strateji Geliştirme Plan. Koor. DB İnsan Kaynakları Eğitimi Şb.

Genelge çok yakında elinizde olur denmişti..Beklemedeyiz.

varsa 15 saat diye bir ifademi yoksa zorunlu 15 saat diye bir ifade mi hocam?
çünkü formatörlükte branşı bilişim dışındakiler için belki bu uygulama düşünülmüştür.çünkü bilişim dersi kalmadı biz isteriz derse girmek ama ders yoksa ne yapalım:D
bu konuda bilginiz varmı hocam?
ayrıca neden 8-17 imiş bunun açıklamasını sordunuz mu?

bişey çıkmayacak diye düşünüyordum ama yinede umudumu yitirmemiştim inşallah yanılan ben olurum diyordum fakat yanılmadım sonuç sıfıra sıfır elde var sıfır

Şu genelgeden çalışma saatleri için umutluydum ama yazılanları okuyunca son umudumu da kaybettim açıkçası. Dün de bizim okulun müdürü Ortaöğretim genel müdür yardımcısıyla konuştuğunu ve BT sınıflarını dağıtacaklarını söylemiş. Bizim müdür de sorunca bilgisayar öğretmenleri ne olacak diye onlar için teknik müdür yardımcılığı düşünülüyor demiş.Eskiden bilgisayar kullanmayı kimse bilmiyordu artık biliyorlar diyerek de bilgisayar derslerinin artık gereksiz olduğunu belirtmiş.Aynı zihniyette olan bir müdürle de gerekliliği konusunda hiç tartışmaya girmeye bile gerek duymadım açıkçası!

mdür yardımcılarının bile kadrosu yok deniyor hocam teknik müdür yardımcılığı hiç olmaz.

Yetkililerden vicdanlı olmalarını bekliyoruz. Çalışma saatlerimizde ve koşullarımızda rehber öğretmenlere tanınan hakları istiyoruz.. Fazlasını istemiyoruz.. Lütfen görev tanımlarımız açık ve anlaşılır yapılsın genelgede. Adalet istiyoruz sadece adalet.. 08:00-17:00 arası çalışan bir öğretmenle 09:00-15:00 arası çalışan bir öğretmenin aynı ek dersi almasını vicdanlarına nasıl sığdırıyorlar. Çalışma saatlerimiz 09:00-15:00 olsun.. Anlayış bekliyoruz.. Yetkilileri biraz daha vicdanlı olmaya çağırıyorum.. Saygılarımla..

mas1961' Alıntı:
Yetkililerden vicdanlı olmalarını bekliyoruz. Çalışma saatlerimizde ve koşullarımızda rehber öğretmenlere tanınan hakları istiyoruz.. Fazlasını istemiyoruz.. Lütfen görev tanımlarımız açık ve anlaşılır yapılsın genelgede. Adalet istiyoruz sadece adalet.. 08:00-17:00 arası çalışan bir öğretmenle 09:00-15:00 arası çalışan bir öğretmenin aynı ek dersi almasını vicdanlarına nasıl sığdırıyorlar. Çalışma saatlerimiz 09:00-15:00 olsun.. Anlayış bekliyoruz.. Yetkilileri biraz daha vicdanlı olmaya çağırıyorum.. Saygılarımla..

Sayın forum yazarı, dürüst yaklaşımınızdan dolayı kutluyorum en azından eğitim sistemi-öğrencim falan filan diye dolaştırmamışsınız lafı ağzınıza sağlık kesinlikle aynı kanaatteyim.
bildirgeye iki madde ilave edebilirmiyiz diye soracaktım.

1-Eklenebilirse bende il ve ilçe milli eğitimlerde görev alan ve türlü sıkıntılarla uğraşan ayrıca okullardaki müdürlere ve formatör öğretmenlere yaranamayan, eğitim ödeneği kesilen, okulları gezip ücretini cebinden ödeyen, kimi zaman haftasonu çalışmaları olağan gözüken Eğitici BT Formatör Öğretmenlerin(BT koordinatörlerinin) maaşlarının en az yarısı kadar arttırlmasını istiyorum.Bunu da ekleyebilirsek çok sevinirim.
Hizmetiçi eğitim adı altında 4 hafta eşinden uzakta kalıp geçen 28 günün 18'ini cebinden ödeyen bir öğretmenle, okulunda çocukları notla korkutan ve ders işliyorum diye dolaşan yada dolaşmak isteyen öğretmenlerin aynı ücreti alması bencede saçmalık.
İl/ilçe koordinatörlerininde mesai saatleri 09-15 olsun yada maaşlarına yarısı kadar ek gelsin.

2-Özellikle ilköğretimlerde bu forumda da yapıldığını okuduğum, öğrenciler gürültü yaparsa BT sınıfına almama uygulamasının resmi bir hak olarak yeni yazılara eklenmesini, bir öğrenci gürültü yapıyorsa BT öğretmenlerinede diğer öğrtmenler gibi "ailesi eğitim vermemiş ben ne yapabilirim" deme ve sadece o öğrenciyi BT ye almama hakkının tanınmasını, hatta o öğrenci bense öğretmenim onu eğitmek benim vazifem saçmalığının ortadan kaldırılarak "çocuklar susarsanız sizi BT ye götürürüm" gibi şeylerle(tehdit) uğraşmak yerine bir yada birden çok öğrenciye bir dönem boyunca BT sınıfını yasaklama hakkının verilmesini bildiriye ekleyebilirmiyiz acaba.

ist_koord' Alıntı:
mas1961' Alıntı:

Sayın forum yazarı, dürüst yaklaşımınızdan dolayı kutluyorum en azından eğitim sistemi-öğrencim falan filan diye dolaştırmamışsınız lafı ağzınıza sağlık kesinlikle aynı kanaatteyim.

1-Eklenebilirse bende il ve ilçe milli eğitimlerde görev alan ve türlü sıkıntılarla uğraşan ayrıca okullardaki müdürlere ve formatör öğretmenlere yaranamayan, eğitim ödeneği kesilen, okulları gezip ücretini cebinden ödeyen, kimi zaman haftasonu çalışmaları olağan gözüken Eğitici BT Formatör Öğretmenlerin(BT koordinatörlerinin) maaşlarının en az yarısı kadar arttırlmasını istiyorum.Bunu da ekleyebilirsek çok sevinirim.
Hizmetiçi eğitim adı altında 4 hafta eşinden uzakta kalıp geçen 28 günün 18'ini cebinden ödeyen bir öğretmenle, okulunda çocukları notla korkutan ve ders işliyorum diye dolaşan yada dolaşmak isteyen öğretmenlerin aynı ücreti alması bencede saçmalık.
İl/ilçe koordinatörlerininde mesai saatleri 09-15 olsun yada maaşlarına yarısı kadar ek gelsin.

2-Özellikle ilköğretimlerde bu forumda da yapıldığını okuduğum, öğrenciler gürültü yaparsa BT sınıfına almama uygulamasının resmi bir hak olarak yeni yazılara eklenmesini, bir öğrenci gürültü yapıyorsa BT öğretmenlerinede diğer öğrtmenler gibi "ailesi eğitim vermemiş ben ne yapabilirim" deme ve sadece o öğrenciyi BT ye almama hakkının tanınmasını, hatta o öğrenci bense öğretmenim onu eğitmek benim vazifem saçmalığının ortadan kaldırılarak "çocuklar susarsanız sizi BT ye götürürüm" gibi şeylerle(tehdit) uğraşmak yerine bir yada birden çok öğrenciye bir dönem boyunca BT sınıfını yasaklama hakkının verilmesini bildiriye ekleyebilirmiyiz acaba.

1- Gelsin hocam tabi gelsin, gelene amenna, nasıl müfettişler gittigi her yere yollugnu takır takır alıyor yada şube müdürü ilçe müdürü vss egiticilerinde hakkıdır kesinlikle almalılar, ücret iyileştirmesi de yapsınlar ama yeter ki olanı da almasınlar. Fakat şartlar iyileşmeyecekse memnun olunmuyorsa koordinatörlük zorla degil, isteyen istedigi zaman aynı paraya yatmatörlüge pardon formatörlüge dönebilir.

2- Bu maddeyi de mizah dergilerine gidecek bir bildiriye ekleriz ama tutar mı bilmem.

the_korsan' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:
mas1961' Alıntı:

1- Gelsin hocam tabi gelsin, gelene amenna, nasıl müfettişler gittigi her yere yollugnu takır takır alıyor yada şube müdürü ilçe müdürü vss egiticilerinde hakkıdır kesinlikle almalılar, ücret iyileştirmesi de yapsınlar ama yeter ki olanı da almasınlar. Fakat şartlar iyileşmeyecekse memnun olunmuyorsa koordinatörlük zorla degil, isteyen istedigi zaman aynı paraya yatmatörlüge pardon formatörlüge dönebilir.

2- Bu maddeyi de mizah dergilerine gidecek bir bildiriye ekleriz ama tutar mı bilmem.

Üstadım 1. madde için desteğinize teşekkürler yatmatörlük yada formatörlük (ben hep derim doğrusu formatör öğretmenlik) kısmına katılmadığımızı İStanbul Beşiktaş İlçemizdeki projeye teşekkür edildiğinde bize değil bir formatör öğretmen arkadşımıza teşekkür etmelisiniz diyerek belli ettik o sebeple bunu benim yazdığım bir yerde yazarsak düzeltmek gereikr müsadenizle :) . koordinatörlüğün zorunlu olmamasına gelince bencede mesela Cemal hocamın kafası rahattır içi içini yemiyordur onca haksızlığa rağmen şunu da değiştirmek için uğraşabilirdim diye, yada(tanışıyorsunuz diye örnek yazdım) cemal hocam iyiki Eğiticilik yaptım birşeyler için uğraştım demiyordur da ( o kadar kesintilere rağmen) oh be çıktım bu işten keşke daha erken çıksaydım diyordur sanırım değilmi the_korsan üstadım.

2. maddeye gelince keşke sadece mizah dergilerinde görseydim ancak BBnet gibi çok gezilen bir forumun yazarlarından sınıfım gürültü yapıyordu bende BT ye almadım diye okuyunca bu kişinin formatör öğretmen olmadığı hatta öğretmen olmadığı kısmında fikir birliğine varırsak bu yazıda mizah dergisine gider yoksa bu bildirgeyi geliştirmek için yazan forum yazarı başka bir başlıkta despotça öğrencilerim gürültü yaptı sınıfta bıraktım diyorsa diğerleri susarlarsa götür(bu alenen şantajdır) diyorlarsa bu arkadşların FORMATÖRLÜKLERİ doğrudur ama ÖĞRETMENLİKLERİNİ bir uzmanın sorgulamsı gerekmezmi sayın hocam. Çünkü bu öğretmenlikse gürültü yapan sınıfı BT ye almıyacaksak çok gürültü yapanıda okula almıyalım hatta daha çok gürültü yapanı ömür boyu eğitimden men edelim böylece öğretmenlikde rahatlar bizlerde. :) yo buna sadece gülmek yetmedi :puhaha: :puhaha: :cry:

ahh aahh cemal hocama kurban olsunlar :)

Birşeylerin degismesi için siyasetin degismesi gerek, vicdan gerek.

Birşeyleri degistirmek yoluna koymaya ugrasmak erdemdir azimdir fedakarlıktır, fakat gayretlere ragmen degistirmeye güç yetmiyorsa o enerjiyi başka şekilde,degisik alanlarda kullanmakta akıl karıdır hocam.

Alın mesela niyazi bey, bakanlıkla ortak projesi vardı anlaşıldı ama olmadı, ne yaptı, çizgi-tagem o işi şimdi tek başına yapıyor, hiç yapmamaktan da iyidirden öte süper yapıyor.

the_korsan' Alıntı:
ahh aahh cemal hocama kurban olsunlar :)

Birşeylerin degismesi için siyasetin degismesi gerek, vicdan gerek.

Birşeyleri degistirmek yoluna koymaya ugrasmak erdemdir azimdir fedakarlıktır, fakat gayretlere ragmen degistirmeye güç yetmiyorsa o enerjiyi başka şekilde,degisik alanlarda kullanmakta akıl karıdır hocam.

Alın mesela niyazi bey, bakanlıkla ortak projesi vardı anlaşıldı ama olmadı, ne yaptı, çizgi-tagem o işi şimdi tek başına yapıyor, hiç yapmamaktan da iyidirden öte süper yapıyor.

Kesinlikle cemal hocam kurban olunası duyarlı ve itirazını kendine saklamayan mert bir insandır.
Başına onca gelenlerden sonra hocam olmadı bırak git okuluna yat demek kendisinede kendisi gibi birşeyler değiştirmek isteyenlerede ayıp olur sanırım.
Hala bile bir forumun yazarı iken ve sanırım BT öğretmeni değilken, Formatör Öğretmen değilken parasına kıyıp istanbula gelmişse orada vakit harcamışsa ona "olmadı git abi işine bakarsın sende" demek cemal hocama da onun zihniyetinde eğitim için birşeyler yapmaya çalışanlarada ayıp olur sanırım.
Yoksa yarın bizede demesinler öğrencileri eğitemiyorsanız gidin bilgisayar tamiri işine girin hadi bakalım diye; öğretmenliğin kendisi erdemdir, fedakarlıktır(girişinde hilenin her türlüsü olan bir meslek grubu için biraz komik oldu ama :) ) bu kısımda hemfikirmiyiz hocam.

the_korsan' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:
mas1961' Alıntı:

Sayın Hocam, 1. maddenin sonundaki 'isteyen istedigi zaman aynı paraya yatmatörlüge pardon formatörlüge dönebilir' espirinizi hiç şık bulmadım.. EBİTEFO'lar çalışıyor, BİTEFO'lar yatıyor şeklinde bir anlam çıkabilecek bir ifade.. Zaten bilişimciler dışında halimizden anlamayıp da bu şekilde can sıkıcı espiriler yapanlar yeteri kadar var.. Belki ben yanlış anladım ama bu espiri özellikle bugünlerde hoş olmadı. Hem de CEBIT'te haklarımızı savunmak için ter döken ve emek harcayan değerli BBNet ailesinin bir admini olarak hiç şık olmadı sayın korsan hocam.. Sürç-ü lisan ettiysek affola.. Saygılarımla..

Geri