CEBİT 2011 E gidecek var mı?

Kodla Büyü
Dün Cebit fuarındaydım. Bırak şehir dışından gelmeyi, ben Tuzla'dan gittiğime pişman oldum. Tuzla da şehir dışından gelmeye eş değer yani. :) Akıllı tahtalara, elektronik oylama cihazlarına baktık.

Aynen... Tadı tuzu yoktu fuarın. 60 öğrenci götürdüm. Çektiğimiz trafiğe değmedi. 6 sene önceki Cebit daha canlı ve hoştu.
Ayrıca belediye misafir otoparkını kapatmış, işi özel otoparklara devretmiş. Fuarın yanındaki devasa otopark bomboşken mecburen 60 öğrenciyi yolun yamacından servislere ulaştırdık.
Bazı standlarda ilginç durumlarla da karşılaştık. Sattığı ürünün özelliklerini, işletim sistemini bilmeyen vs gibi. :)

bende protestocular arasındayım:)) geçen yıl gitmiştim ve bir daha gitmem demiştim. sanırım doğru karar vermişim :)

biz de bugün gittik ailemle ve pişman olduk. bir daha gitmem kolay kolay. içerik boştu acaba bizmi bazı hall leri atladık dedik eşimle ama nafile.

1999 yılından beri CEBIT'e gidiyorum şimdiye kadarki en saçma fuardı... ne bir bilgisayar firması, ne bir adam akıllı iletişim firması.. bu kadar mı boş olur dedim bir fuar...

varsa yoksa uyducular, belediyeler vs. vs...

aynen.

sony, turkcell, panasonic, philips, apple, nokia, samsung vs. büyük firmaların hiç biri yok. devlet kurumları, belediyeler, ufak tefek şirketler falan filan var sadece. uzaktan gelmeye değmez.

valla son iki senedir gidememiştim onun dışında her sene gidiyordum. ve bu seneki kadar saçma sapan gereksiz ve anlamsız bir fuar görmedim. öğrencilere merak uyandıracak salonlar kapalı. öğretmenler diğer salonları geziyor ama sadece dolaşıyor. açıkçası önceki fuar gezintilerinde sabahın köründen akşamın 5-6 sına kadar kalırdım ama gezemediğim yerler kaldı diye hayıflanırdım. + birde çok güzel içerikli seminer-sunum olurdu. bu sene ise öğleden sonra 2- 2,5 gibi gittim 3,5 gibi döndüm. ve sıkıldım. bu kadar mı kötü düzenlenir bir fuar. hem katılımcı çok çok az. hem teknoloji -bilşim alanında çalışan büyük firmalardan hiçbiri yok denilebilir. chip ve pcnet dergilerine abonelik yaptırabilirsiniz ki 45tl idi yıllık dergi aboneliği ve eski 6 sayı hediye idi bir o iyi başka da bişey yok derim açıkçası.

geçen sene gitmiştim. Ama böyle bir rezillik çektiğimi hatırlamıyorum. Akşam eve nasıl geldiğimi bilmiyorum.
Trafik berbat oluyor bir de üstüne üstlük kaybolduk :) ondan sonra navigasyon almıştım zaten.
Geçen sene bana Cebitin tek artısı navigasyon oldu anlayacağınız. :)

Geri