CD sürücüsü olan USB Flash Belleği Formatlama

Kodla Büyü

samsunluyasir

Site Gezgini
Sayın Hocalarım, bize bir yayınevinden hediye usb bellekelr geldi. Toplamda 8 gb olan bu belleklerin 4'ü cd sürücüsü olarak gözüküyor ve içinde dosyalar var. Diğer 4'ü ise normal flash bellek. Ben bu cd sürücüsü olan 4 gb'lık bölümü nasıl diğer 4 ile birleştirip, toplamda 8 gb'lık bir bellek elde edebilirim?

Hocam bu iş biraz mesaketli ama yapılıyor. Önce chip genuis programıyla Flash belleğin üreticisini buluyorsunuz. Daha sonra o üreticiye ait fabrika yazılımı var onu bulmanız lazım. Bu işler için flashboot.ru sitesinden yararlanabilirsiniz. site Rusça translate edip kullanırsanız daha kolay oluyir.

samsunluyasir' Alıntı:
Sayın Hocalarım, bize bir yayınevinden hediye usb bellekelr geldi. Toplamda 8 gb olan bu belleklerin 4'ü cd sürücüsü olarak gözüküyor ve içinde dosyalar var. Diğer 4'ü ise normal flash bellek. Ben bu cd sürücüsü olan 4 gb'lık bölümü nasıl diğer 4 ile birleştirip, toplamda 8 gb'lık bir bellek elde edebilirim?
Öncelikle elimdeki flash Zambak' ın 8 gb lık flashı.
Bu flashı chip genius adlı program la çalıştırıp modelini öğrendim. Benimkinin modeli SM3257ENAA

Resim

Ve aynı programın alt kısmında yazan web sayfasına girdim. Adres http://dl.mydigit.net/special/up/smi.html

Resim

Modeline göre arattım SM3257ENAA bulamadım SM3257EN k0117 olanı indirdim.
Sonra bu programı çalıştırdım.

Resim

1) Scan USB dedim ve 1 nolu portta flashı bulup ready dedi.
2) Start dedim ve flashı sılmeye taramaya biçimlendirmeye başladı. sonra flashım çalıştı.

biraz hızlı oldu inşallah açıklayıcı olmuştur. resimlerde işaretlemeye çalıştım. sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırım.

not: Bu yazının benzerini interenette flashı cdrom yapma diye bir başlıkta okumuştum chip genius programı ile model öğrenmeyi oradan öğrenmiştim. orada şöyle birşeyde yazıyordu flasha program atmak flashı komple kullanılmaz hale getirebilir diye haberiniz olsun.

anlatım:bayram840
link:http://www.bilgisayarbilisim.net/yazilim-genel-f46/cosku-zambak-yayinlarinin-usb-bellegi-t98127-15.html

Bende de 2 tane var kullanmıyordum en azından format için kullanırım. Teşekkurler :+1:

Geri