CD-ROM CD yi görmüyor

Kodla Büyü

samimi 75

Seçkin Üye
Seçkin Üye
cuma günü bilgisayarlara ingilizce dersi ileilgili program yüklerken 2 tane bilgisayarıın cd-romunda da taktığım cd'yi görmüyor.Yani E SÜRÜCÜSÜNÜ AÇTIĞIMDA İÇİ BOŞ GÖZÜKÜYOR.Diğer bilgisayarlarda böyle bir sorun yaşamadım.E sürücüsünde sağa tıklayıp özelliğine baktığımda Cd ROM'un içi dolu gösteriyor.Açtığımda boş gözüküyor.CD 'yi çıkarıp yeniden takıyorum,yine olmuyor.Bilgisayarlar EXPER alınalı 1 yıl olmadı.Sizlere göre nasıl bir sorun olabilir.Ben çok uğraştım çözemedim.

digerleri okuduğuna göre cd de sorun yok. o iki bilgisayarın cd okuma - görme ayarlarında bi sorun vardır yada biosta bi engelleme falan. ama sen bide çalıştır komut satırına girip msconfig yaz çıkan menüden hizmetlere gir bakalım başlangıçta onaylımı.sorun çözülmesse diğer arkadaşlar kesin yardımcı olur..

HOCAM DEDİĞİNİZİ YAPTIM,AMA İŞARETLİ ÇIKTI.şİMDİ NE YAPACAĞIZ.iSTEDİĞİM PROGRAMLARI BİLGİSAYARLARA YÜKLEYEMİYORUM.DONANIMDAN ANLAYAN ARKADAŞLAR Bİ YARDIM EDİN DA.

sayın hocam iyide,bu bilgisayarların cd romları hiç kullanlmadıki.Bilgisayarlarda yeni. Enterasan olan 15 bilgisayardan 13 tanesinde sorun yok,2 tanesinde sorun var.bana göre büyük bir ihtimalle bozuk bunlar.Ben sadece ayarlarla ilgili bir sorun varsa onu yapmak istedim.

cimenwd' Alıntı:
hocam CD'romun gözünü temizle daha da görmezse at çöpe 8)
Çok güldüm yaw allah iyiliğini versin.
Hocam elindeki DVD olmasın ?
bazen öyle dalgınlıkla dvd yi cdroma takıp dosyalar niye görünmüyor diye düşündüğüm oluyor benim :D

donanımdan anlayan iyi bir üstad yok mu? Öğrencilere ders anlatırken programı yükleyemediğim bilgisayardaki öğrenciler başkalarının yanından takip ettikleri için ders biraz sıkıntılı oluyor.Bilgisayarcılara toz kondurmayan arkadaşlar orda mısınız?Cevaplarınızı bi zahmet bekliyorum.

eğer açma imkanınız varsa cd-rom u açın lens kısmını ve içindeki yabancı madde varsa temizleyin, derim. bi ara bende de oldu sıfır cd bile okumuyordu, içini açtım kaybettiğim ne varsa içinden çıktı. küçük çocuklar koymuşlar. kolay gelsin.

Hocam Her cd rom her cdyi okuyamayabilir buyüzden size tavriyem başka cd rom kullanarak programı yükleyin yada HDD leri bir birine bağlayın bu şekilde yükleyin. Bu arada cdrom'u deneyin bakalım başka bir cd takın onu okuyormu???

Hocam senin bilgisayar labratuvarında ağ bağlantısı yok mu? cd romu çalışmayan makinelere ağdan yükle.

hocam var.Bu aklıma hiç gelmemişti.Benim anlamadığım bilgisayarlar yeni olduğu halde ve Cd romlar hemen hemen hiç kullanılmadığıhalde CDyi görmemesi.Aynı cdleri diğer bilgisayarlarda okutturuyorum.Sağolasın.

öncelikle cd içindeyken bilgisayar restart at düzelmezse Lens temizleyici ile güzelce bir temizlik yap olmazsa cd roomu değiştir.

Geri