casper minibook recovery

Kodla Büyü

bellagio

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar bu sabah elime geldi hiç açılmıyo bunun recoverysi nasıldır bien yada tecrübe eden var mı ben bulamadım herhangibi tuş kombinasyonu

saçma olan hdd içinde herhangibi yedek bulunmaması casper kalitesiz deyincede kızarlar yerli malını kullanmıyorsunbuz diye bir tane dvd vermişler ürün kurtarma onun içinde ya flash disk bootable yapacaksın yada harici disk ile uğraş durr :verymad: :verymad:

Bende de Casper MiniBook 10'' var. Win 7 yüklüdür. Onu recovery yapmak için "Denetim Masası"' ndan, "Kurtarma" seçeneğini seçtim. "Gelişmiş Kurtarma Yöntemleri" seçimi tercih ettikten sonra "Windows'u Yeniden Yükle" seçimi ile Windows 'u yeniden yükledim. Yükleme işlemi başında, kişisel bilgileri d: veya usb gibi bir ortama yedeklemek isteyip istemediğimi sordu(Yedekleme işlemi 2-3 saat sürüyor). Windows yükleme işleminden sonra yedekteki bilgilerin geri yüklemesini isteyip istemediğimi sordu.

Windows yükleme işlemi sırasında, C diskini formatlamayıp, sadece işletim sistemini yüklüyor. Eski windows klasörü Windows.Old ismi ile hard diskinizde silinmeden duruyor. Bu klasör yaklaşık 80 GB yer kapladığı için sildim. Bilgisayarın C diskinin ana klasöründe bulunan diğer özel klasörlerimde silinmeden duruyor.

S.a.arkadaşlar. konuyu hortlatiyorum ancak çözümü bulamadım. Casper minibook 10 orjinalinde windows 7 starter yüklü idi. Daha sonra windows 7 pro yüklenmiş. Recovery silinmemiş, duruyor. Şimdi bu recovery nasıl yüklenir? Ustalar bir el atıp yardımcı olursa çok sevinirim.

Hiç uğraşmayın. Normal flash disk ile formatını atıp windows 10 u yükleyin. Sürücülerinide "driver pack solution" ile otomatik online kurun. Ya da modelini yazıp internette sürücülerini bulun hocam.

Savunan Adam' Alıntı:
S.a.arkadaşlar. konuyu hortlatiyorum ancak çözümü bulamadım. Casper minibook 10 orjinalinde windows 7 starter yüklü idi. Daha sonra windows 7 pro yüklenmiş. Recovery silinmemiş, duruyor. Şimdi bu recovery nasıl yüklenir? Ustalar bir el atıp yardımcı olursa çok sevinirim.
her bilgisayarın recovery mantığı farklı, ben çoğu zaman bu pasifize olmuş recoveryleri şu şekiilde geri döndürüyorum:
1. easybcd programı yardımı ile recoverydeki boot.wim i windows açılışına ekleyerek
2. sistemi mini windows ile açıp recovery sürüsüne harf atıyorum ve iiçindeki wim uzantılı imaj dosyasını bulup bunu mini windowslarda bulunan WinNTSetup ile kuruyorum

mümkün ama hayli karışık işlemler maalesef deneme yanılma ile başarabilirsiniz.
anlatması yapmaktan daha zor :)

Savunan Adam' Alıntı:
Genelde recovery bölümüne girmek için shift basılı iken yeniden başlatmak gerkiyor casper için... Tabi daha önceden bir yazılımı var ve silinmiştir muhtemelen denemekten zarar gelmez... :oops:

Geri