CASPER bt sınıfı yeni açıldı bilgisayarlar bozuluyor

Kodla Büyü

fonseca_

Üye
Arkadaslar bu dönem yeni bir okula BT sınıfı açıldı ve benide görevlendirme ile orada da derslere giriyorum.Ancak bilgisayarlar CASPER vista yüklü bilgisyarın biri hiç açılmıyordu.şöleki kasadan ses geliyor ışıklar fan falan tamam ama ekrana hiç ama hiç bişi gelmiyor.Bios dahi okunmuyor yani.Sinyal yok diip gidiyor.
Ekran kartını değiştirdim yine aynı..
Neyse öle devam ederken diğer çalışan bir bilgisayar 2. gün vista hata buldu çözüm arayayımmı dedi ara dedim bekledi bekledi kapandı.Açmaya çalıştım bu pc de diğerile aynı oldu.ses var ama ekrana hiç bişi gelmiyor sinyal yok diyip gidiyor.1 haftada 2 bil. aynı olayla gitti..
ne yapacağımı da şaşırdım.denemediğim yol kalmadı kablosu ana karta reseti falan falan..varmı bu durumla karşılaşan?Yardımcı olabilecek.
sınıflarım zaten 30-35 kişilik 13 pc ile kaldık ölece..
daha internetimiz bile yok :(

ben olsam bilgisayarlara elimi sürmem yeni açılmış bi lab sonuçta. Muhakkak garantisi vardır hocam siz neden dokunuyorsunuz başınıza kalır.En iyisi servisi arayıp tam çalışır hale getirttirin.

ya hocam belki bir karşılaşan daha olmuştur.Diğer okulumda da tamir edip duruyoruz bizim uşakların maşşalahı var da..
olmadı öle yapıcaz hocamda şahsen de merak ettim nedir sorun diye??
aynı olay diğer blgisayarda da olunca..
saolasın...

hocam bence de ellemeyin yeni açıldığına göre mutlaka garantisi olması lazım.servis yapsın.

bence elleyin hocam zaten ekran kartını bile sökmüşsünüz.
sanki servis gelse hemen halledecek.. alıp götürecek kimbilir kaç ay sonra getirir

Hocam ulaştırma bakanlığının kurduğu sınıflardan galiba.Güvenlik kartlarını açılışta devre dışı bırak tamamen .deepfreze yükle.Daha az hata veriyorlar.İlerleyen günlerde bilgisayar sayın mutlaka azalacaktır.Garanti ise yazılımsal garanti yok .Donanımsal garanti var .İmaje cd lerini iyi sakla.Bende aynı sınıfta çalıştım.

hocam anakart cıpset yakmıs olmasın bu sorunla sık sık karsılasıyoruz hersey normal ekranda sınyal yok ekran kartını baska makınaya tak calısacaktır ram ve ıslemcıde oyle ama anakart cıpset yakıyor bu durumda sneın kurcalamn bırseyı degıstırmıyor acıkcası

saolun arkadaslar fikirleriniz için.İşte yasarcan hocamında dediği gibi ne zaman gelir Allah bilir ger diye.zaten kalabalığız sınıfta 2 bilgisayarda gidince hani belki hemencecik bişi vardır yapılacbilecek bilemediğim dedim ama çare yok gidecekler zannedersem..

okul yeni sorun çok zaten net bğlantısı yapılamamış öğrenciler toplama taşımalıları vermişler aynı sınıfta biri diyo 7. basamaktaydık biz, diğeri diyor hiç bilgisayar görmedik, öteki 4. basamaktaydık...
Bilgisayarlarım sağlam kalsaydı bari :cry:

Geri