çarşamba ek ders?

Kodla Büyü

gazierdem

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar kurban bayramı çarşamba (arefe) için biz formatörlere ekders yazılacak mı?
teşekkürler

yarım gün çalışılmadı ki hocam. o gün tam olarak tatildi. o yüzden ekders yok.

bizde yazıldı şu an çizelge önümde, galiba bununla ilgili yazı olması lazım

gazierdem' Alıntı:
arkadaşlar kurban bayramı için yarım günkü çarşamba (arefe) için biz formatörlere ekders yazılacak mı?
teşekkürler
:eek: :shock: Siz çalıştınız mı yoksa? Devlete karşı mı geldiniz? Büyük suç, soruşturma bile açılabilir, burası Türkiye...

iç işleri bakanlığının yazısı var idari izinli sayılması ve asgari düzeyde personel görevlendirilmesi diye! bizim okuldada asgari görevli olarak müdür ve yardımcıları sayıldı ben olursam azami olur diye düşünmüş olmalılar :) :p

Bu konuda toplu sözleşmede mutabık kalınan;

“Madde 24- (1) 1/9/2012 tarihinden geçerli olmak üzere, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında ders yılı içerisindeki iş günlerinde genel idari izinli olmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler ile öğrencilerin çeşitli nedenlerle sınıf veya okul bütünlüğünde izinli sayılmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar.”

Maddesi gereği o gün yarım gün derse gelinmiş gibi değerlendirilmelidir.
http://www.memurlar.net/haber/300417/

Bizde yönetici ve formatörlere tam, öğretmenlere yarım gün ek ders yazıldı. Sendika temsilcisiyle görüştüğümde de bu şekilde olacağını söylemişti. Toplu sözleşmedeki mutabakat metninde geçiyor. Genel idari izinli durumlarda ders görevini yapmış sayılırlar diye

elifinannesi' Alıntı:
gazierdem' Alıntı:
arkadaşlar kurban bayramı için yarım günkü çarşamba (arefe) için biz formatörlere ekders yazılacak mı?
teşekkürler

merak ettiğim şu siz hala formatörmüsünüz? BTR başvurusu başlamadı mı?
hocam malatyada halen btr görevlendirmeleri yapılmadı..
bu arada özür dilerim çarşamba tam gün tatildi.(ilk söylem aklımda kalmış olmalı)

muratbdg' Alıntı:
Bu konuda toplu sözleşmede mutabık kalınan;

“Madde 24- (1) 1/9/2012 tarihinden geçerli olmak üzere, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında ders yılı içerisindeki iş günlerinde genel idari izinli olmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler ile öğrencilerin çeşitli nedenlerle sınıf veya okul bütünlüğünde izinli sayılmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar.”

Maddesi gereği o gün yarım gün derse gelinmiş gibi değerlendirilmelidir.
http://www.memurlar.net/haber/300417/

Bizde yönetici ve formatörlere tam, öğretmenlere yarım gün ek ders yazıldı. Sendika temsilcisiyle görüştüğümde de bu şekilde olacağını söylemişti. Toplu sözleşmedeki mutabakat metninde geçiyor. Genel idari izinli durumlarda ders görevini yapmış sayılırlar diye

Sayın hocamın dedikleri çok doğru bizim okulda da bu madde kapsamında BTR ve Rehberlik Öğretmenine tam ek ders yazıldı.

Geri