Çarpraz fren sistemi Abs'nin yerini tutar mı?

Kodla Büyü

Doorbell

Aktif Üye
Peugeot 206+ dizel'i veya micra otomatik vites almayı düşünüyorum, 206 30,50, micra daha donanımlı ve otomatik vites Abs'side var ama benzinli fiyatı 31,5'a düştüler.. Pegout'da Abs Yerine çarpraz fren sistemi varmış, abs yerine geçer diyor satıcılar bilgisi olan var mı? Ve hangi arabayı tavsiye edersiniz?? Micra kullananlar varsa micra şehir içi yakıtı nasıl?

Muhakkak ama 206'da öyle ve dizel olunca dahada az yakar diye tahmin ediyorum. aradaki fark çok büyük değilse micra daha iyi görünüyor kafam karıştı :?

çapraz fren sistemi hocam ön sol ile arka sağ; ön sağ ile arka sol lastiklerinin aynı anda kilitlenmesidir...bakın dikkatini çekiyorum, kilitlenmesi...ABS ise lastiklerin kilitlenmesini önler, çapraz fren abs nin yerine asla geçemez, sadece savrulmayı önler, ama abs tamamen güvenli duruş sağlar...

Haklısın 206 ikinci eli daha çok tutuluyor.. Aslında nissanı abs, otomatik vites ve bluetooth'u yüzünden istiyorum.. ancak Arkadaş ebd'de gerekli diyor.. :?

Micra otomatik vites 7 lt/100km yakıyor. Bagajı inanılmaz küçük. Komşumda vardı sattı kurtuldum dedi.

elrond' Alıntı:
çapraz fren sistemi hocam ön sol ile arka sağ; ön sağ ile arka sol lastiklerinin aynı anda kilitlenmesidir...bakın dikkatini çekiyorum, kilitlenmesi...ABS ise lastiklerin kilitlenmesini önler, çapraz fren abs nin yerine asla geçemez, sadece savrulmayı önler, ama abs tamamen güvenli duruş sağlar...
:+1:
durumunuz varsa kesinlikle abs li araç alın

26 bini bastır Abs eklettir al 206+ yı bende böyle düşünüyorum i20 corsa daha pahalı bence

hakanotuken' Alıntı:
26 bini bastır Abs eklettir al 206+ yı bende böyle düşünüyorum i20 corsa daha pahalı bence

Hocam 206 ve Micra'nın fiyatlarına ayrıca bakmadım ama yukarıda arkadaş 30,5 ve 31,5 olarak söylemiş fiyatlarını ama Corsa ve i20 tabiki biraz daha pahalı ama daha büyük araçlar

YENİ i20 1.4 CVVT JUMP OTM. "33.290 TL"
YENİ i20 1.4 CVVT JUMP "30.790 TL"

Corsa 1.4 i Twinport Otomatik Şanzıman 16" Alaşım Jantlı Essentia "34.850"
Corsa 1.4 i Twinport 15" Alaşım Jantlı Enjoy "32.745"

çapraz fren sistemi çok tehlikelidir ani durumlarda tekerin çukura düşmesi taşa sıkışması durumunda
araba savrulup yan yatabilir takla atabilir.
ABS yi tercih edin.

otomatik vites ve dizel özelliği eklenince diğer markalarda +4bin ile +7bin artıyor fiyat.. Birde 206'da nerdeyse 1/3 daha az yakıt oluyor.. Ama bazı sitelerde 206+da abs var diyor, bir bayiye sorduğumuzda dizel abs'li diyorlardı ama başka bir taneside yok dedi. Kesin nasıl öğrenirim katologda ve web sitesinde benzinli ve dizel ayırmadan opsiyonludur demiş...

Birde timsahsovalye abs ekleyince çapraz fren özelliği gitmiyor ki, o zaman hiç almamak gerek çapraz fren özellikli araba?

206+ sayfasında alt tarafta opsiyon bölümünde Abs yazan yerde sadece benzinliler için diyor. Yani dizelde Abs var fiyatıda 30 bin bence gayet uygun ikinci eli çok güzel

Bence tutar çapraz fren savrulmayı önlemek için geliştirildi mantıklıda.

developer' Alıntı:
Bence tutar çapraz fren savrulmayı önlemek için geliştirildi mantıklıda.
çapraz fren savrulmayı dümdüz asfalt yolda çok iyi önler şoşe çukur tümsek vede hız kesicilerin ayrıca yollarda bilimum taşların olduğunu hesaba katarsak çok tehlikelidir.
abs hiç değilse dakikada bilmem kaç kez tut bırak vs artık yöntemiyle tekerin kaymasını savrulmasını patinaj çekmesini engeller.
çaprz sistemde ise araba kitlenir önünüzde ki araç eğer ani fren yapar da önünüzde durarsa ok gibi arka tamponuna girmenizi sağlar. böylece size birşey olmaz biraz cebiniz yanar. :D

Ne kadar teknolojik bağımlısı olduk.Ben şahsen şehiriçi 70 şehirdışı 120 ile kullandım.otomobilimde ABS yok.Hiçte anormal frenleme ihtiyacına düşmedim.Tabiki Frenleri sıkı yada uzun fren durumunda güvenli olarak otobanda yada toprak arazide denedm.Önemli olanın lastikler olduğunu söyleyebilirim.Fren sadece istenmeyen durumlar içindir.Ama hidrolik dreksiyondan vazgeçemem.

206 Kullanmış biri olarak , çapraz fren sistemi çok başarılı bence . Araç kullanmaya yeni başlıyorsanız abs li alın derim ama eski bir şöförseniz , kızaklama durumumda freni nerde brakacağınızı bilirseniz sorun olmaz.

öyle demeyin hocam, Abs güvenlik açısından çok önemli, babam öyle bir kaza yapmıştı, abs yoktu sürüklenmiş, şükür ki sadece çok masraflı olmuştu..

tabii ki tutmaz kardeş. birbirinden tamamen farklı çalışma prensiplerine sahip iki sistem.

ford kullanıyordu çarpraz fren sistemini, çok da savunuyorlardı. ikisini de kullanmış biri olarak çarpraz fren sistemini hiç beğenmedim (hele karlı yollarda), ABS den şaşmayın güvenlik için.

Teşekkürler herkese aslında micra otomatik vites olduğu için kafamı karıştırıyor, 206 da yakıt olarak %30 daha ekonomik ve 2. elide iyi diyorsunuz.. sanırım 206'da karar kılacağım..

2005 model golf 5 al ne değer kaybeder ne sorun çıkarır full bir araba 10 havayastığı Abs .. Herşey var

hakanotuken' Alıntı:
Hocam peugeot al nissan tutulmaz 715 tl daha ver Abs li 206+ al

Micra çok dandik araba - tek espirisi küçük olması ( bayanların şehir içi kullanımında kolaylık sağladığı için )
İkisi arasında düşünmeden Peugeot ..

bana kalırsa ikisinide boşver 4-5 bin daha bul biriktir
polonun boş paketi bile
bunlar ek donanım die sattıkklarının hepsini içeriyor fazlasıda var.
konfordada bin basar.

Volkswagen alabiliyorsan kaçırma. Polo Golf özellikle de GOLF süper araç. Değer kaybetmez. Golf 1.6 (9.2lt/100km) yakıt masrafı çok ocağına incir ağacı diker diye çamur atılıyor, ikinci eli peynir ekmek gibi gidiyor. Ama küçük olsun yakıt önemli dersen polo. Micraymış Peugeotmuş Çapraz frenmiş geç bunları takılma derim. Volkswagenlerin tüm modelleri Ful güvenlik paketli.

Geri