Canon MP282 Yazıcı ve Bitmeyen Kartuş Sistemi

Kodla Büyü

cefecan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
hocam biz bu yazıcının sözde profosyonel olanını aldık mx320 modelini tam bir fiyasko çok ağır yazıyor ve çok problem yaratıyor.Sahsen ben kullanmıyorum ama dayım aldık hiç memnun değil.Zaten iyi olsa idi kimse gidip tonerli renkli yazıcı almaz bunu alırdı.En önemli eksisi 3-4 sayfa yazınca duruyor o tüplerdeki mürrekkebi ayarlamaya çalışıyormuş.

hocam ben tüketici haklarına şikayet etmeyi düşünüyorum..yazın ben okulda değilken okula 2 tane bu yazıcıdan alınmış...yazıcının kartuşalrı sürekli hava alıyor..3000 sayfayı geçtiğinde garanti kapsamı dışında kalıyor..daha yazın alınan yazıcı 3000 sayfayı geçmiş diyerek garanti kapsamı dışında kaldı ve 140TL servis ücreti isteniyor! diğer yazıcı da arızalandı 50TL de onun için servis ücreti ödendi! Canon Yetkili Servisinin aradık durumdan habersiz olduklarını o firmayı dava edeceklerini söylediler... yani bu olay CANON la alakalı değil, Canon un yazıcılarına dışarıdan mürekkep pompalama sistemi ekleyen bi firmayla alakalı...ben beğenmedim asla almayın derim

Sayın hocam be 2 ay kadar önce mp280 aldım. yaklaşık 1500 sayfa kadar bastım. şimdilik bi sıkıntı çıkmadı. şu haliyle gayet memnunum. ama ilerleyen zamanda ne gibi sıkıntılar çıkarır bilemiyorum.

bende mp280 aldım yaklaşık 1 ay önce

epey ranki çıktı aldım (foto dahil)

çok kaliteli baskısı olmasa da işimizi görecek kadar yazıyor

yavaş yazdığı doğrudur

aceleye kesinlikle gelmez

daha problem çıkarmadı benimkide

bitmeyen kartuş sistemi en iyi randumanı canon ve epson la ( en iyi canon) veriyor

fiyat ve dolum ücreti olarak çok cazip geldiğinden aldım

inşalla problem çıkarmaz

şu anlık öneririm ama sorun çıkan arkadaşlarda var

araştırmak ve ihtiyacına göre karar vermen gerekir

bende mp280 aldım okula 1500-2000 arası baskı oldu olumsuz bişey yok şu an. ama arkadaşların dediği gibi garantisinin canon la alakası yok. güvenilir sağlam yerden alırsan problem çıkaracağını zannetmem. mümkünse bulunduğun ilden elden al en azından problem çıkardımı bakacak birini bulursun. şunu ekleyim 14000 baskıda kartuşlar ölür dendi.

Bizdede yaklaşık 1 senedir Canon mp250 var. BT sınıfında kullanıyoruz.Öğrenci öğretmen sürekli çıktı alıyor. Bence gayet ekonomik ve kolay doluyor.şu ana kadar hiçbir sorunla karşılaşmadık. Tavsiye ederim

Bende aynısından eve aldım. 2 ay oluyor. Çok fazla çıktı almasamda gayet memnunum. Normalde yazıcının bitmeyen kartuş eklenmemiş versiyonunun fiyatı 80-90 TL bu bakımdan Hızı, yazma kalitesi verdiğiniz fiyata değecektir.

cefecan' Alıntı:
hocam biz bu yazıcının sözde profosyonel olanını aldık mx320 modelini tam bir fiyasko çok ağır yazıyor ve çok problem yaratıyor.Sahsen ben kullanmıyorum ama dayım aldık hiç memnun değil.Zaten iyi olsa idi kimse gidip tonerli renkli yazıcı almaz bunu alırdı.En önemli eksisi 3-4 sayfa yazınca duruyor o tüplerdeki mürrekkebi ayarlamaya çalışıyormuş.
sınıfımda mp2150 var . çok memnunum. yazıcı ayarlarından hızlıya ayarlayabliyorsunuz.

Geri