Canon bitmeyen kartuş uygulaması 100 lira

Kodla Büyü

sefeze

Site Gezgini
Okula canon yazıcı aldık ve bitmeyen kartuş uygulaması yapmak için 100 lira istiyorlar, fiyat normalmi birde bu uygulama sağlıklı mı??

kullanan 2-3 tanıdıgım vardı cok memnun olduklarını söylüyolardı, bence kartus bitirip doldurmaktan daha iyidir, fiyat normal gibi

Biz okulda kullanıyoruz yazıcı + bitmeyen kartuş 140-160 civarı almıştık sanırım
Renkliler değil ama siyah boya çabuk bitiyor zaten onu da kendimiz dolduruyoruz
Şu an kadar sıkıntı sadece yazıcının kendi siyah kartuşunun tıkanarak bozulmasıydı

canondan uzak dur hocam..denedim.. yaptığın masrafı boşuna yaparsın.
epson sx125 ***** darty de 80 civarındaydı.
kaliteli ve dolan kartuş ARC resetleme 85 tl civarında dolusu toplam 170 civarında mal oluyor.
uyumlu olursa baskı kalitesi falan çok güzel.. tavsiye ederim. kullanıyorum.

teknopi yazın google ye
2 tane alacaksanız
bayii fiyatı isteyin tek alıma yapmıyorlar
biz mp495 aldık memnunuz
kapıda kredi kartı tek ödeme yapıyorlar

canon da kendi kartuşuna sistemi takıyorlar. başlangıçta yaniii kartuşun orjinalini bitirinceye kadar baskı süper.....ancak diğer mürekkebe geçince sihir bozuluyor..hava yapıyor..falan filan uğraşıp duruyorsun
epson sx125 süper dolan kartuş arc tipi kartuşu doldur doldur kullan...pratik

Biz de okula bu hafta Canon aldık. Yazımı fena değil. Ama sanırım ileride sonu olacak. Dıştaki mürekkepli kısımdan içerideki kartuşa giden boyaların arasında hava kabarcıkları var. Keşke almasa mıydık acaba? Kendi evime de alacaktım. Ama vazgeçtim. Sanırım ben de epson alabilirim.

Hocam şiddetle tavsiye ederim bitmeyen kartus sistemini. okuluma 9 TANE canon aldım(montajlı şekilde). önce test amaçlı 2 tane aldık baktık süpermiş. ve 9 a tamamladık. mürekkeplerin havalı şekilde gelmesinin sebebi kartuş kapakların hortumların üzerine baskı yapması ve bundan kaynaklı mürekkep gelmiyor kapağı hortumları ezmeyecek şekilde kapatırsanız sorun olmayacak. dönem başında aldık sadece 2 yazıcının siyah mürekkebini doldurduk. öğretmenlerim (1. kademe) fotokopi amacıyla kullanılıyor :) ben bayilik aldım bilgisayarcı arkadaşımın adına piyasadan 55 tl aşağısına aldım birde kdv muhafiyeti eklenince dolum sistemli 135 TL ye geldi sanırım. :)

evet size çözümü söylemeye geldim değerli öğretmenlerim HAVA YAPIYOR SORUSU İÇİN ÇÖZÜM AYNEN ŞU ŞEKİLDE yazıcı üzerinde bulunan tornavida tuşuna basın ve ekrana Y harfi gelince durun renklilerin havası alınacaksa renkli fotokopi tuşuna basın siyahın havası alınacaksa siyahın tuşuna basın . 1 dk lık işlem sürecek ve göreceksiniz ki boşluk olan havalar gözle görülür biçimde mürekkeple dolacak :) bende bunu çözene kadar ne sıkıntılar çektim :)

şu an bitmeyen kartuş sistemli epson sx125 ve sx218 tanklı kullanıyoruz genel fena deil ara sıra tıkanıyo temizlik yaptırarak açıyoruz. atık haznesinide dışarı aldık. ama şöyle bi sıkıntı var sx 125 te 5000 sayfa civarında kendini kapatıyo mürekkep pedleri doldu diye sx218 de 8500-9000 civarında. servise gönderirsenin 60 tl civarında bi masraf çıkarıyolar program kullanarak sayaç sıfırlanabiliyo programla kullanılan sayıyı görebiliyosunuz ama sıfırlamak için şifre istiyo şifreyide 20 tl karşılıgında yabancı bi siteden alabliyosunuz şifre ve program çalışıyor eski haline dönüp çalışmaya başlıyor biz atık haznesinide dışar aldığımız için başka bi sıkıntı olmadı şu ana kadar şifresiz ve ücretsiz olan program bulamadık.
bundan önce canon kullandık yine bitmeyen kartuşlu. ondada yine belli bir sayfadan sonra aynı şekilde kapanıyo onunda sıfırlama programları varmış ama biz yazıcıyı attığımız için deneyemedik epson canon arasında seçim yapacaksak epson derim canonda renkli tek kartuş olduğu için sıkntılı oluyo canonun atık haznesinide çıkaramamıştık mürekkep pedi doluyo sıkıntı çıkarabilir. epsonu canona göre daha fazla kullandık.
epsonlar arasında ise pek fark yok gibi 218 in kartuşları daha buyük ve mürekkep pedi ömrü daha uzun alacak olsam biraz fazla verip sx218 alırım sadece ped ömrü için yoksa pek farkı yok aynı sistem.
o hava kabarcıklarını almak için yaptığınız temizleme çıktı sayısında önemli oranda atış yapıyor çok gerekmedikçe kullanmayın derim. sayfa sayısı hesaplarkende bu temizlik ve dolumu hesplıyor heralde emin deilim ama bana öyle geldi iki sx 218 bir sx 125 ve aynı sistemli canon kullancısı olarak.

fatu38' Alıntı:
şu an bitmeyen kartuş sistemli epson sx125 ve sx218 tanklı kullanıyoruz genel fena deil ara sıra tıkanıyo temizlik yaptırarak açıyoruz. atık haznesinide dışarı aldık. ama şöyle bi sıkıntı var sx 125 te 5000 sayfa civarında kendini kapatıyo mürekkep pedleri doldu diye sx218 de 8500-9000 civarında. servise gönderirsenin 60 tl civarında bi masraf çıkarıyolar program kullanarak sayaç sıfırlanabiliyo programla kullanılan sayıyı görebiliyosunuz ama sıfırlamak için şifre istiyo şifreyide 20 tl karşılıgında yabancı bi siteden alabliyosunuz şifre ve program çalışıyor eski haline dönüp çalışmaya başlıyor biz atık haznesinide dışar aldığımız için başka bi sıkıntı olmadı şu ana kadar şifresiz ve ücretsiz olan program bulamadık.
bundan önce canon kullandık yine bitmeyen kartuşlu. ondada yine belli bir sayfadan sonra aynı şekilde kapanıyo onunda sıfırlama programları varmış ama biz yazıcıyı attığımız için deneyemedik epson canon arasında seçim yapacaksak epson derim canonda renkli tek kartuş olduğu için sıkntılı oluyo canonun atık haznesinide çıkaramamıştık mürekkep pedi doluyo sıkıntı çıkarabilir. epsonu canona göre daha fazla kullandık.
epsonlar arasında ise pek fark yok gibi 218 in kartuşları daha buyük ve mürekkep pedi ömrü daha uzun alacak olsam biraz fazla verip sx218 alırım sadece ped ömrü için yoksa pek farkı yok aynı sistem.
o hava kabarcıklarını almak için yaptığınız temizleme çıktı sayısında önemli oranda atış yapıyor çok gerekmedikçe kullanmayın derim. sayfa sayısı hesaplarkende bu temizlik ve dolumu hesplıyor heralde emin deilim ama bana öyle geldi iki sx 218 bir sx 125 ve aynı sistemli canon kullancısı olarak.

bu program ve şifre nerede var ?

ben hiç denemedim ama komşu okulda gördüm. canon yazıcıyla birlikte bitmeyen kartuş seti almışlar. 250TL para vermişler.

tenten' Alıntı:
fatu38' Alıntı:

http://www.2manuals.com/ epson için

diyelim bitti tanklara baktım tanesi 6 tl.Dolum yaptıktan sonra bir önceki kalitede baskı veriyor mu 3 ve 4.doldurmalarınızda nasıl?

mürekkep kaliteli ise iyi. tabi bide kartuş ömrü var ilerleyen zamanlarda tıkanmalar biraz can sıkabilir bu olay bizde 5000-6000 den sonra başladı ama yinede fena deildi

Tank tapalarını açık tutmanız söylenir ama bu durumda sıcak havalarda buharlaşma oluyor. Kapalı tutmanızı tavsiye ederim. Yoğun şekilde baskı alacağınız zaman geçici olarak açabilirsiniz...

fatu38' Alıntı:
tenten' Alıntı:
fatu38' Alıntı:

http://www.2manuals.com/ epson için

epsonu olanlar alttaki şifreyi deneyin bakalım olacakmı.

D4668AFD8927550

videoda gördüm belki olur dedim. programı üsttekisitede vermiş arkadaş.

bende almayı düşünüyorum araştırıyordum.

Geri