canlı derste nasıl verimli olabiliriz nasıl bir yol izliyorsunuz

Kodla Büyü
Ben kodlabüyüde hesap oluşturdum sınıf rehber öğretmenleri aracılığıyla tüm öğrencilere kullanıcı adlarını tek tek gönderttim. Ordan takip yapıp haftalık takıldıkları bölüm çözümlerini yapmayı düşünüyorum. Ayrıca okulda işlediklerimizin tekrarı olsun diye 5 lere ve 6 lara EBA 'daki sorulardan 10 soruluk bir konu tekrar sınavı okuşturup gönderdim. Onun çözümünü yapmayı düşünüyorum derste. Onun yanında 5'ler için daha temel kodlama örneklerinden bahsederken 6'lar için scratch örnekleri çözeceğim. çocuklarda telefondan tabletten yada bilgisayardan aynı anda kodu yazabilsinler istiyorum. En mantıklısı bu geliyor bana. Hafta hafta takip edip konu tekrar testleri gönderip derstede bir örnek kodlatmak

Ben kodlabüyüde hesap oluşturdum sınıf rehber öğretmenleri aracılığıyla tüm öğrencilere kullanıcı adlarını tek tek gönderttim. Ordan takip yapıp haftalık takıldıkları bölüm çözümlerini yapmayı düşünüyorum. Ayrıca okulda işlediklerimizin tekrarı olsun diye 5 lere ve 6 lara EBA 'daki sorulardan 10 soruluk bir konu tekrar sınavı okuşturup gönderdim. Onun çözümünü yapmayı düşünüyorum derste. Onun yanında 5'ler için daha temel kodlama örneklerinden bahsederken 6'lar için scratch örnekleri çözeceğim. çocuklarda telefondan tabletten yada bilgisayardan aynı anda kodu yazabilsinler istiyorum. En mantıklısı bu geliyor bana. Hafta hafta takip edip konu tekrar testleri gönderip derstede bir örnek kodlatmak

Harika :p keşke bizimde köy çocukları ile böyle imkanımız olsa.. Geçmiş konulardan günümüze uygun olan konuları işlemeyi planlıyorum. Daha hiç canlı ders anlatmadım gerçi.

Benim görev yerimde bir köy okulu hocam. İlçe merkezine 5 km uzaklıkta. Okulun küçük ve samimi bir ortamı var. Öğretmen arkadaşların birçoğu çok gayretli ve alanında sürekli gelişime açıklar. Böyle olunca da başarılı oluyor okul. 2 yıl önce ben geldiğimde bir önceki liselere giriş sınavında okulumun ilin en başarılı okulu olduğunu öğrendim. Böyle olunca da ilçe merkezinde ki öğrencilerden okula gelmek için talep oluyor. Çok şaşırmıştım bu duruma. Yaklaşık 40 öğrencimiz var ilçe merkezinden gelen. Zaten toplamda 190 civarı öğrencimiz var. Kalanların çoğu da taşımalı yine başka köylerden geliyor.
En büyük sorunum bilgisayar laboratuvarındaki bilgisayarların windows xp'yi dahi kaldıramayacak kadar eski olmasıydı. Onu da bu sene içinde hayırsever 2 firmanın yaptığı bağışlarla çözdük. 25'e yakın windows 10 bilgisayarımız oldu. Hatta pandemi döneminde eve getirdim birisini benim bilgisayarımdan daha yeni olduğu için :D Şuan da o bilgisayardan yazıyorum. Çocukların bireysel anlamda yarısından fazlasının internete girme fırsatı oluyor maalesef şu dönemde ama ne yapabilirsek o kar hocam. Ne yapalım. Eğitimde fırsat eşitsizliği her dönemin büyük problemi :(
Bazen sorunlar fırsat oluyor. Fırsatlarda sorun...

Geri