camlara amerikan film yasak mı?

Kodla Büyü
muayenede hafif kusur geçiyor
arka camlarda vardı bir önceki arabamda hiç sıkıntı yaşamadım. Önlerde olursa ceza yersiniz hocam

sadece arka kapılarda serbest diye biliyorum.ön kapılar ve arka cam için ceza yazıldıgını duydum. lakin oto servis galerilere sordugumda böyle bir yasak yok.aslında lazer karartma yaptımak en iyiside biraz pahalı

son 1 senedir yasak deil dihe biliyorum biz de yaptiricaz klima nekadar acik olsa da camdan vuran gunes yakiyor

niye yasak anlamış değilim,uzun yolculukta hanım çocuk emzirme durumunda kalıyor araçta,benim görüş açımı da bozmuyor.. ben ön cam hariç her cama 3 numara çektirdim inş. bi sorun olmaz

dubleyolun bitisine radar koyan polisimiz var bizim :x
bi ara haberlerde gormustum,yeri geldimi kesiyolar.

arkadasin dedigi gibi 2 sene once söktüruyorlardi gorunce.. son bir senedir serbest bu arada en arkaya 3 numara yan camlara 2 numara yaptirin yanlar 3 numara olunca aksamlari gorus kayboluyor... yanlar 1 numara oluncada gunduzleri etkisiz kaliyor..

Trafik güvenliği açısından otomobil camlarının, sürücüye iyi bir görüş olanağı sağlaması ve sürücünün görüş alanını kısıtlamaması gerekmekte olup, yukarıda belirtilen şekilde olan araç camlarının kullanılması durumunda, sürücüler özellikle gece görüşün daha da azaldığı zamanlarda sağ ve soldan ani olarak çıkan canlı veya cansız nesneleri algılayamamakta, akan trafiği rahat takip edememekte bununla birlikte, aracın içinin rahat görülememesinden dolayı güvenlik zafiyeti oluşmaktadır. Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca çıkartılan “Motorlu Araçlar ve Römorkları Tip Onayı Yönetmeliği” (MARTOY) kapsamında yürürlüğe konulan gerek “Motorlu Araçlar ve Römorklarının Emniyet Camları ve Cam Malzemeleri ile İlgili Tip Onayı Yönetmeliği (92/22/AT)” ve gerekse eşdeğeri olan “Birleşmiş Milletler Avrupa Ekonomik Komisyonunun R43 sayılı Regülâsyonunda” tüm camların uyması gereken teknik şartlar belirtilmiştir. R43 Regülâsyonunun 2.13.1 ve 2.18.2 maddelerindeki tariflerin kapsamında olmayan emniyet camının; ışık geçirgenliği % 70’in altında ise muhtelif deney işleminden geçmesi ve buna Sanayi ve Ticaret Bakanlığından ulusal tip onayı alınması gerekmekte olup, tip onayı düzenlenen bu tür renkli camların “E” veya “e” işaretinin yanında “V” sembolü ile gösterilmesi zarureti bulunmaktadır. Bu itibarla, araçlarda bulunan renkli camların yukarıda belirtilen teknik mevzuata uygun olması gerekmektedir. Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 63 üncü maddesinde; “taşıtların camlarının görüntüyü değiştirecek seviyede renkli kullanımı veya camların üzerine renkli film tabakaları yapıştırılması yasaktır” hükümleri bulunmakta olup, yukarıda belirtilen hükümlere uymadığı tespit edilen araçlar hakkında, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 30 uncu maddesi doğrultusunda gerekli yasal işlemler yapılmaktadır. Bilgilerinize.

geçenlerde bir arkadaş ceza yedi ama benim camlarda full siyah polis durduduğunda daha birşey diyen olmadı. kıl birine denk gelmemek lazım demekki

valla ben hepsine 3 yaptırdım,aslında niyetim önler 2 arkalar 3 dü ama gerizekalı hepsine yanlışlıkla 3 yapmışşş

adamlar arka camların Rezistansları nı koparmışlar :verymad: 1 gün sonra gittim filmle alakası yok diyor,o zaman 1 gün de ben yaptım dedim şerefsizler..çektirdiğime pişman oldum

şimdiye kadar aldıgım tüm araçlara ilk işim film çektirmek oldu hiçte ceza yemedim sorgulamadılar bir kere ankara mamak köprüsünde babamı çevirmişler sök bunları diye babam kelebek camını kazırken çaktırmadan yandan geç git demiş polis.

yeni bir araç aldım çektirmeyecektim malum havalar sıcak bi sebeb ondan birde içerde rahat hissediyorum kendimi zibidilik yada soytarılık değil derdim ama sıcaktada gece dengesiz oksijenli solunum yapabilen ÖKÜZ ŞÖFÖRLER İÇİN de gayet rahat ediyorum herif arkadan açmış uzunları sisleri geliyor

hiç düşünmeyin çektirin derim

tek fark arka bagaj camı diğerlerine göre daha açık ton olsun ben yanlara %5 görüş , arka cama %20 görüş çektirdim

arkacamda koyu renk film olunca.... görüşü kısıtlıyor.. yan dada aynı şekilde gündüz olmasada gece görüşü kısıtlıyo.. numrasıını b,lmmemde çok koyu olmuyacak arkadaş::))

Gecen sene bizim arkadasada ya ceza yazalim ya sokmeye basla secenegini sunmuslardi.

aracımı sıfır aldığımda serviste ilk işim 2 numara film yaptırmak. dışardan içerisi görünmüyor. içerden görüşümü de fazla engellemiyor. bir çok polis kontrolüden geçtim hiç birisi bişey demedi.

10 Gün önce de bizim memlekette uygulama vardı. Yol boyunca araba durdurup film söktürüyorlardı. Yasak heralde tam bir muamma

hocam özellikle tofascıların durduruldugu uygulamalara dıkkat edın bellıdır zaten o uygulamaların yerı ve saatı :idea: zira onlar yuzunden oluyor cogu sey şahin dogan tipo uno polo 206 adamlar gözüne vuruyorlar herseyın

arka cam rezidanslarını aceba film çekerken onlar kopartmış olabilir mi? tam emin değilim önceden olup olmadığınıda bilmiyorumm:S

bende 1 ay once cektirdim. yazın gunes açısından biraz rahatlatıyor arabayı. yasak değil diye biliyorum. Sadece muayene de hafif kusur diyer geciyor.

Geri