Camdan geçen güneşi nasıl engelleriz?

Kodla Büyü

Unis

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhabalar öğleden sonraları oturma odamıza vuran güneşten aşırı sıcak oluyor. Perdeyi çeksek bile odada oturamıyoruz.

Sizin kullandığınız alternatif güneş engelleme yöntemi var mı? Kışın iyi ama yazın resmen çöl havası esiyor içerde. Geçirgenliği engelemek için ne yapabiliriz.

(Alüminyum folya mukavva harici öneriler lütfen)

Eskiden bilgisayar sınıflarımız vardı. O sınıflarda et gibi kalın perdeler vardı. Çekince duvar gibi oluyor kapkaranlık yapıyordu sınıfı.

Bizim önceki ev öyleydi Hocam en iyi seçenek klima başka çözüm bulamamıştık biz ama o evin aydınlığını ışığını başka hiçbir yerde bulamadık.

Dikey stor perde kesin çözüm. okulda dikey perde vardı. değiştirdiler yatay perde taktılar içeride duramaz olduk. eski perdeyi yeniden bulduk taktık.

Klima taktırmanız mümkün gözükmüyor. Diğer alternatifleri değerlendireceğiz. Tesekkürler

araçların ön camına takılan şeffaf ısı engelleyici bir film vardı, uv filtreli, araştırılabilir.

Merhabalar öğleden sonraları oturma odamıza vuran güneşten aşırı sıcak oluyor. Perdeyi çeksek bile odada oturamıyoruz.

Sizin kullandığınız alternatif güneş engelleme yöntemi var mı? Kışın iyi ama yazın resmen çöl havası esiyor içerde. Geçirgenliği engelemek için ne yapabiliriz.

(Alüminyum folya mukavva harici öneriler lütfen)
balkon varsa ve balkonda cam balkon varsa film çekilebilir. ben kendim geçen yaz film alıp kendim çektim cam balkona ve çok faydası oldu. başlarda karanlıktı ve tek bir kanadı açarak karanlığın önüne geçiyorduk ama zamanla açıldı bu yaz daha iyi ve hala etkisi devam ediyor. 3 numara aldım. 2 numara alacaktım film satan bize dediklerinde 3 çekiyoruz çünkü seneye kadar o açılıp 2 numara olacak dedi. öyle de oldu şuan çok iyi. balkona çıkıp otursak bile dışarıdan kimse göremiyor. eşim çıkıp rahatça çamaşır vs asıyor. ne çamaşırlar görünüyor ne de balkondaki kimse görünüyor.

cam balkon yoksa direk pencere ise ısıcamın sinerji serisini inceleyebilirsiniz. camları değiştirmek faydalı olabilir. dediklerine göre işe yarıyormuş ama ne kadar olur bilemem.
yada şeffaf ama güneşin etkisini kesen filmleri duydum ama ne kadar etkilidir bilmiyorum.

Geri