Çamaşır makinesi önerisi?

Kodla Büyü
hasari' Alıntı:
Arkadaşlar tecrübelerinizden yararlanıp iyi bir çamaşır makinesi satın almak istiyorum. Şuan kullandığımız hotpoint ariston ama hiç memnun değiliz önerebileceğiniz bir marka var mı?
Benim aklımdan samsung, LG ve Siemens geçiyor ama servisi, kalitesi özellikle de temiz yıkaması önemli.
Budur hocam :)
Profilo CMG140DTR Premium 9 A+++ 9 Kg 1400 Devir Çamaşır Makinesi
F/P ürünüdür, kullanıyoruz, memnunuz. http://www.hepsiburada.com/profilo-cmg1 ... CGM1400DTR
Donanım habercilerin bu konuda kimse eline su dökemez, bi okuyun isterseniz topiği :lol:
https://forum.donanimhaber.com/m_97850226/tm.htm

1 Haftadır araştırıyorum cihazlarla ilgili çok farklı yorumlar var kiminin çok iyi dediğini diğer biri yerden yere vuruyor şikayet vardan da baktım iyi denilen cihazların olumsuz bir çok şikayeti var.
Son yoğunlaştığım markalar siemens, elektrolüx, hover (donanımı çok iyi fiyatı gayet uygun ama servis ile ilgili sıkıntılar varmış ), LG, Profilo ve Bosch oldu.
Gerek sizlerin yorumları gerekse servis ve danıştığım kişilerin Bosch demesi benim bu makinede karar kılmama sebep oldu. İkinci bir şansım olsa Hover 13 kg alıp test etmek isterdim ama buna imkanım yok.

Eski makinem bana çok çektirdiğinden yerli ürünlere bakmadım gerek yaptığım masraflar gerekse makinenin çiğneyip heba ettiği elbiselerimiz bana en az bir makine parası daha harcatmıştır.

Gittigidiyordan ücretsiz kargo ve maxsipuanlar ekleyince bana 1410 TL gibi bir rakama gelmiş olacak 3 yıl garantili ekstra garanti içinde muhtemelen servise de bir miktar ödeme yaparım.
Aldığım model ve cihaz şu.
BOSCH WAT24480TR A+++ 1200 DEVİR 9 KG ÇAMAŞIR MAKİNESİ
http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektro ... nformation
Özelliklerine şuradan bakabilirsiniz.
http://www.hepsiburada.com/bosch-wat244 ... le%20Store

Cihaz gelince sizler içinde test ettikten sonra yorumumu yazarım. Benden tecrübelerini esirgemen siz değerli arkadaşlarıma çok teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• Bosch.jpg
    Bosch.jpg
    256 KB · Görüntüleme: 538
Re: Ynt: Çamaşır makinesi önerisi?

İyi düşünmüşsündür umarım hocam.
Hayırlı olsun.Güle güle kullan.

hasari' Alıntı:
1 Haftadır araştırıyorum cihazlarla ilgili çok farklı yorumlar var kiminin çok iyi dediğini diğer biri yerden yere vuruyor şikayet vardan da baktım iyi denilen cihazların olumsuz bir çok şikayeti var.
Son yoğunlaştığım markalar siemens, elektrolüx, hover (donanımı çok iyi fiyatı gayet uygun ama servis ile ilgili sıkıntılar varmış ), LG, Profilo ve Bosch oldu.
Gerek sizlerin yorumları gerekse servis ve danıştığım kişilerin Bosch demesi benim bu makinede karar kılmama sebep oldu. İkinci bir şansım olsa Hover 13 kg alıp test etmek isterdim ama buna imkanım yok.

Eski makinem bana çok çektirdiğinden yerli ürünlere bakmadım gerek yaptığım masraflar gerekse makinenin çiğneyip heba ettiği elbiselerimiz bana en az bir makine parası daha harcatmıştır.

Gittigidiyordan ücretsiz karga ve maxsi puanlar ekleyince bana 1410 TL gibi bir rakama gelmiş olacak 3 yıl garantili ekstra garanti içinde muhtemelen servise de bir miktar ödeme yaparım.
Aldığım model ve cihaz şu.
BOSCH WAT24480TR A+++ 1200 DEVİR 9 KG ÇAMAŞIR MAKİNESİ
http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektro ... nformation
Özelliklerine şuradan bakabilirsiniz.
http://www.hepsiburada.com/bosch-wat244 ... le%20Store

Cihaz gelince sizler içinde test ettikten sonra yorumumu yazarım. Benden tecrübelerini esirgemen siz değerli arkadaşlarıma çok teşekkür ederim.
beni aklımda da bu vardı başkan. Sen bir dene bakalım. İyiyse bir tane de ben sipariş patlatayım.

Makine hızlı bir şekilde geldi ardından servisi aradım aradan 2 saat geçmeden gelip kurulumu yaptılar. Garanti süresini 3+4=7 yıl yaptık bunun fiyatı 190 TL.
Gelen servisten olabildiğince bilgi almaya çalıştım kendisi alabileceğiniz en iyi makine modelini aldığımı söyledi bunların kolay kolay arızalanmadığını arızalansa bile elektrik gelip gitmesinden kaynaklanabileceğini söyledi diğer bir arıza kolay kolay yaşanmaz dedi. Siemens ve Profiloyu da sordum Siemens ile malzemelerinin bire bir aynı olduğunu fakat profilonun az daha kalitesiz olduğunu söyledi onlarda iyiymiş ama maliyeti düşsün diye bir düşük kalitede üretiliyormuş bunlarında dar bütçeli insanlara hitap etmesi için üretildiğini söyledi.

Aldığımız makinenin 6 ayda bir kazan temizliği yapılırsa makinenin ömrünün uzayacağını belirtti zaten makinenin kazan temizle modu mevcut bunu kullanırken ilaçla yaparsanız daha sağlıklı olduğunu söyledi bununda 40 TL olduğunu belirtti bende şuan almayacağım sonra alırım dedim. Bende bu ilacı araştıracağım eğer gerçekten gerekiyorsa alacağım.

Chazı kullanmaya başladık artık kullandıkça kendi fikrimi tekrar sizinle paylaşırım.

bizim makine de çamaşırlarda değişik bir leke yapıyordu. Buradaki özel servisten o yıkama ilaçlarından verdi bir paketi 10 tlye. Bir kere en sıcak programda yıkadıktan sonra kir oluşturma sorunu ortadan kalktı. 6 ayda bir yerine senede bir filan da atsan olur bence müdür. Benim 10 yıllık emektar 10. yılında anca pis işlere karıştı oradan hesapla :D

omd' Alıntı:
bizim makine de çamaşırlarda değişik bir leke yapıyordu. Buradaki özel servisten o yıkama ilaçlarından verdi bir paketi 10 tlye. Bir kere en sıcak programda yıkadıktan sonra kir oluşturma sorunu ortadan kalktı. 6 ayda bir yerine senede bir filan da atsan olur bence müdür. Benim 10 yıllık emektar 10. yılında anca pis işlere karıştı oradan hesapla :D
Servisin çok istediğini tahmin ettim olmadı başka yerden alırım.

hasari' Alıntı:
omd' Alıntı:
Yarın bir iki posta çamaşır yıkayın da bakalım müdür :D İyiyse alıcaz bak :)

alidogramaci' Alıntı:
2 yıldır Samsung "ecobubble" kullanıyorum. Hanım başımın etini yedi bu makinayı nerden buldun diye. Leke çıkartmıyo diyo.
Aynen annemlere de aldık. temiz yıkamıyor diye servisi aradık, deterjana bahane buldular. Deterjanı istediklerinden koyduk gene yok. Yok fazla doldurmayın, ekobuble kullanmayın, elde ön yıkama yapın öyle atın gibi bir sürü öneri yaptılar ama nafile.

omd' Alıntı:
hasari' Alıntı:
omd' Alıntı:
Yarın bir iki posta çamaşır yıkayın da bakalım müdür :D İyiyse alıcaz bak :)
Heyecanla deniyoruz sonuçları paylaşırım. :)

omd' Alıntı:
müdür noldu güzel yıkadı mı makinen :D
Elbiseleri güzel yıkadı ama eski lekeleri çıkarmadı sanırım bunu da uzun dönemde gözlemleyeceğiz. Farklı modlar ve farklı deterjanlarlada deneyeceğiz ama bu biraz zaman alacak. :)

@hasari hocam konuyu hortlatmış gibi olacağız ama makinenin 3 yıllık performansına göre bir karşılaştırma yapma şansınız var mı? Yine olsa yine bunu alırım diyor musunuz? Hepsiburada da hala en popüler makine. Şuanki fiyatı 2350 ₺. Bir çamaşır makinesi için biraz çok gibi geldi ama mecbur alacağız. Tavsiyeleriniz ve cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. 3 yıldan fazla kullanımdan sonra Makinesinden memnun olan arkadaşların tavsiyelerinide almak isterim.

@hasari hocam konuyu hortlatmış gibi olacağız ama makinenin 3 yıllık performansına göre bir karşılaştırma yapma şansınız var mı? Yine olsa yine bunu alırım diyor musunuz? Hepsiburada da hala en popüler makine. Şuanki fiyatı 2350 ₺. Bir çamaşır makinesi için biraz çok gibi geldi ama mecbur alacağız. Tavsiyeleriniz ve cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. 3 yıldan fazla kullanımdan sonra Makinesinden memnun olan arkadaşların tavsiyelerinide almak isterim.
Merhaba hocam,
Makine malzeme kalitesinden iyi bir makine olduğu anlaşılıyor yani kalitesini hissettiriyor ben alırken bunu beklemiyordum. Evet 3 yıl olmuş hala kullanıyorum tek bir arıza vermedi. Boch böyle ise simens daha kalitelidir diye sonrasında düşünmedim değil o zaman keşke simens alsaydım dedim kendi kendime. Sonuçta Boshtan kaliteli olduğu söyleniyor. Yani ben yeni makine alacak olsam şuan, Bosh veya Simens alırdım. Daha kaliteli olduğu söylendiği için simense odaklanırdım. Boch kötülemiyorum ha yanlış anlaşılma olmasın Bosh'un üstü olduğu için Simens isterdim. Aşırı sessiz bir makine değil ama diğer makinelerden de sesi yüksek değil. Açıkçası alırsan kalitesine para vermiş olacaksın. Eğer üst modelleri varsa onları da tercih edebilirsin belki dahada geliştirmişlerdir. Genede araştır kendi kararını ver içine sinecek bir cihaz al. Şimdiden hayırlı olsun. :)

Yerli üreticilerimiz beyaz eşyada epey iyiler, arçelik, beko alabilirsiniz.

Hocalarım ben de çamaşır makinesi almak istiyorum. Şu modeller var. Bu makineleri kullananlar deneyimlerini paylaşırsa memnun olurum. Takıldığım bir diğer husus kalite olarak Bosch mu? Samsung mu? Bunlar ve bunların haricinde de önerileriniz varsa alabilirim. Ayrıca kurutmalı makineler de aklıma takılıyor. Alınmalı mı? nelere dikkat edilmeli vs.

Bosch wat24480tr
Bosch wat24581tr

Samsung WW90J5475FW

Hoover makineler oldukça ucuz bunlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleme:
vestel 9812 9 kg A+++... yaklaşık 6 aydır kullanıyoruz. başkasına gerek yok bence. çok çok sessiz. ve de dijital olarak devir ve sıcaklığı istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz

hangisini alırsanız alın garanti uzatması yapın hocam. adamlar nasıl ayarlıyorsa garanti süresi bittikten sonra makineler bozuluyor çoğunlukla

Teşekkürler arkaşlar.
Bosch wat24480tr aldım.
Garantisi 3 yıl. 2 yıl ek garanti yaptırdım.
+ 2 yıl toplamda 5 yıl garanti 309 tl.
+ 4 yıl toplamda 7 yıl garanti 619 tl.

Son düzenleme:
Geri