Cam Filmi Cezası ?

Kodla Büyü

kafkas

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar malumunuz bu aralar baya kaşınan ve kaşındıran bir konu :)
Aranızda cam filminden ceza yiyen var mı ? Veya Tanıdığı bildiği olan ?

İki yıl önce 199 TL ceza yedim, arabayı aldığım arkadaş 3 numara yapmış filmleri, itiraz ettik ama sonuç çıkmadı

trafik polisinden öğrendiğim kadarıyla gelen madde değişikliği tüikde .tüikde cam filmi hafif kusurdan ağır kusura girmiş..ancak polisler cam filmlerinde arabanın içerisini görmeyecek kadar durumlarda cezai işlem yaptıklarını bunun gelen değişiklikle bir alakası olmadığını söyledi. tabi bu durum bazı polislerinde elinde koz olmadı değil

1 numara olmasına rağmen dün cam filmlerini söktürdüm, söktürdüğüm yerdeki birini çevirmişler o da söktürmeye gelmiş kendinden önceki bütün arabalara 427 tl cezayı kesmişler... kendisi polisi tanıyormuş o yüzden söktürüp gidip gösterecekmiş!.

2 yıl öncesinde bafrada yemiştim
adam art niyetli olduğu belli idi o kadar plakanın arasından sadece benim plaka yabancı diye beni seçti cevirdi
önümüzden bir o kadar filmli araba geçti çevirmedi durdurmadı sadece bana yazdı
filmi sök dedi sökmem dedim sökmezsen göndermem dedi bende cezayı yaz gidecem dedim cezayı yazdı meger kagıt uzerınde arabayı baglayabılıyomus arabayı baglamıs
sonra film söktürdüm bir hafta içerisinde kagıt uzerınden arabanın baglamasını çözdürdük emniyetten çıktım gittim en koyusunu geri çektirdim
burda asıl mesele şu
EEEEEEYYYYYYYY İÇİŞLERİ BAKANIMIZ VE EMNİYET GENEL MÜDÜRÜMÜZ
Devletin koyduğu
kural herkesi kapsıyorsa polis ekipleri herkese aynı muameleyı yapsın ellerimle tırnaklarımla filmleri sökerim saygı duyarım cezamıda öderim helali hoş olsun yok her ilde farklı plakaları çevirip kafatası ayrımcılığı yapacaklarsa bu işe karşıyım
Bimere zamanında şikayette bulunduk içişlerine yazdık
valiliğe birşeyler yazdık
sizce sonuç çıktımı
yok na nayyyy
hadi yavrum vatandaş bak sen işine

Devlet vatandaşına pusu kurar mı? Resmen pusu ve fırsatçılık bu.
"Güvenlik gerekçeleri"ne inanmıyorum. Para vantuzlamanın en kestirme yoludur bu işler. Mağduriyetini duvarlara anlatırsın.
"Savaştayız. Maliyet çok. Para lazım. Vatandaşlarımızı fedakarlığa davet ediyoruz" desinler mertçe, canımı yesinler. Seve seve gider veririz. Canımız feda vatanımıza. O ayrı..
Ama bu cam filmi işi tamamen tuzak ve çok tepki alıyor, alacak. Bu gün filmini söktürür, yarın da takmayana ceza keser. Ertesi gün bütün araçlar tek renk beyaz olacak der..Der mi der..Bu tür uygulamalar birikir vatandaşın sinesinde, sonra gün gelir sandıkta gösterir tepkisini.
Taktırmaya 300 ver, 200 ceza ye, sonra söktürmeye de 150 ver. Sökerken arka cam rezistansını boz, 1000 de arka cama ver. Hesaplayın işte..Yerde bulup cüzdanımıza koyuyoruz ya zaten parayı..

Dün arkadaşın birisi fenni muayeneye gitmiş ondan önceki filmli arabalar geçmiş öğleden sonra o ve ondan sonrakiler yeni gelen bir mail ile ağır kusurla geçmemiş. Anlayacağınız tam bir komedi. 1 yıl önce serbest bırak insanlar film çektirsin sonra yasak de, insanların cebindeki paraya göz koy.

Tüvtürk ün açıklamasından sonra ben bugün söktüm arkadaşlar. Hadi polisten kurtulduk iki ay sonra muayeneden geçemeyiz diye mebur kaldım.
Filmi söktükten sonra sanki camlarım açıkmış gibi tribe giriyorum arabanın içinde :)

Tahminim ön cam hariç diğerlerinde 1 numara serbest olur ama bunu oran olarak söyleyecekler.

Geri