Çalıştığım okulda "Norm açığı oluşacağından dolayı" Fen Lisesine Atamam uygun görülmedi

Kodla Büyü
Bu durumda benim aklıma şu geldi açıkçası; okul istedi, ilden bakanlığa gitti ama oraya gelmek isteyen birisi sonradan karar verdi ve araya başkalarını sokarak iptal ettirdi sizin atamayı. Yıl içinde görevlendirme birisi gelirse olay öyle olmuş diye düşünürüm. Seneye o kişi oraya tayin olur. Görevlendirme oluyor mu bilmiyorum proje okullarına ama aklıma gelen tek şey o. (Gerçi başka okuldan bir bilişim öğretmeni geliyor derslere demişlerdi. Görevlendirme oluyor sanırım.) Ben bu yıl kasım ayı gibi geçsem mi diye düşündüm proje okuluna. Proje okullarındaki arkadaşlarımla görüştüm ve öğretmenlikten zevk alıyoruz gerçekten. Aldığını veren hatta şu konuyu işleyeceğiz dediğimde haftaya onu çalışmış öğrenciler oluyor. 34 kişi ile 17 takım kurdum projeler için onlara çalışıyoruz dediler. Ara tatilde açık olan fen lisesine gittim müdür bey ile görüştük. Hocam 2 yıldır öğretmen arıyorum gelmek istemedi bilişimciler. Sen kendin gönüllü geldin ben çalışmak isterim sizinle dedi. Mayısta bayram sonrası gittim dilekçeyi verdim ve iki hafta evvel kararname geldi, geçen hafta içinde ilişik keserek başladım yeni okulda. Şu an heyecan içinde bekliyorum eylül ayını. Okul ve il tamam dedikten sonra bakanlıktan dönmesi aklıma başka şeyler getirmedi değil ama hayırlısı inşallah.

Ben hep dua ettim; Allah'ım eğer bu iş benim için hayırlı değilse başka birisi araya girsin ve hakkımda hayırlı olan olsun dedim. Belki sizin içinde hayırlısı bu şekildedir.

Öyle olduğunu duydum. Bir ildeki proje okulu bir ildeki öğretmeni istiyoruz diyebiliyormuş. Bu durumda bakanlık ne der onu bilemiyorum.
Hocam hayırlı olsun. Siz meslek lisesinde idiniz değil mi şimdi fen lisesine mi geçtiniz kadrolu olarak.

@acipinarli Hocam yukarıda yazdıklarınızı yaşıyor bütün fen liseleri. Öğretmen bulamıyor. Ben de gideyim birşeyler yaparım öğretmenlikten haz alırım diye istedim.
İsteyen öğretmen yok isteyeni de vermediler.
Bakalım hayırlısı olsun diyoruz..

@acipinarli Hocam yukarıda yazdıklarınızı yaşıyor bütün fen liseleri. Öğretmen bulamıyor. Ben de gideyim birşeyler yaparım öğretmenlikten haz alırım diye istedim.
İsteyen öğretmen yok isteyeni de vermediler.
Bakalım hayırlısı olsun diyoruz..
aynen öyle. olmasa vardır bir hayır derdim ben. siz iyi niyetli davrandınız da olmadıysa çokta dert etmeye gerek yok diye düşünüyorum.

Arkadaşlar merhaba fen lisesine atanmak için dilekçe vermiştim ismin bakanlığa kadar gitti.

Bakanlık ise çalıştığım okulda "eğitim öğretimi aksatacak şekilde norm açığı oluşacağından dolayı" Fen lisesine atanmamı uygun görmemiş.

Böyle bir şey ile karşılaşan ya da bilgisi olan var mı arkadaşlar?
neden red edildigi cevabini nasil ve nereden ogrendiniz hocam. Arkadasiminda red edilmis. Merak ediyo

Fen liselerine kadro açıldıktan sonra süreç nasıl işliyor? Bir takvimi var mı? Mesela ikinci dönem için atama yapılması söz konusu olur mu? Yoksa yeni eğitim öğretim yılı mı beklenir?

Fen lisesinin bizim branş için ne gibi bir avantajı var ki bu kadar isteklisiniz ?

bende çalıştığım ilçede proje okuluna geçtim.
eski ortaokuldaki müdürüm engel olmasın diye baştan anlaştık: btr olarak 2.okul oraya gidiyorum tahtalar ve lab sağlıklı çalışsın diye.

@esmacan hocam ben 7 yıldır fen lisesinde çalışıyorum kadrolu olarak. geçen sene sonunda yer değişimi yapılacak süreniz doldu denildi ve tercihler yapıldı. sonra bunu iptal edip iki sene daha uzatma verildi. 2023-2024 ve 2024-2025 için kadrolu atama yapılmayacağı söylendi. görevlendirme olarak okulumuzda çalışan arkadaşlara kadro verilmedi.

@esmacan hocam ben 7 yıldır fen lisesinde çalışıyorum kadrolu olarak. geçen sene sonunda yer değişimi yapılacak süreniz doldu denildi ve tercihler yapıldı. sonra bunu iptal edip iki sene daha uzatma verildi. 2023-2024 ve 2024-2025 için kadrolu atama yapılmayacağı söylendi. görevlendirme olarak okulumuzda çalışan arkadaşlara kadro verilmedi.
Teşekkür ederim hocam bilgilendirme için🙏

Geri