c# MVC ile adım adım proje geliştirme notlarım

Kodla Büyü

phpcoder

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar,
web tasarım ve programlama dersi 2. döneminde öğrencilerimize mvc 5 öğretebilmek için, 2 arkadaş olarak hazırladığımız bir dökümanı sizlerle paylaşmak istiyorum.

paylaştığım pdf dökümanında, adım adım bir sitenin yönetim panelinin nasıl yapıldığını anlattık. bu dökümanın devamında da, bu yönetim paneline bağlı çalışan bir sitenin nasıl yapıldığını önümüzdeki günlerde bitireceğiz. inşallah bitirince onuda paylaşmayı düşünüyorum.

özellikle c# mvc öğrenmek isteyen arkadaşlara faydalı olacağını düşünüyorum.

dökümanla ilgili her türlü eleştiri yada fikirlerinizi belirtirseniz, elimizden geldiğince düzenleyip yeniden yayınlamaya çalışacağız.

projeyi geliştirilirken kullandığımız visual studio web express 2013 programının linkini de http://hotelia.com.tr/murat/VS2013_RTM_WebExp_ENU.iso adresinden indirebilirsiniz.

Saygılarımla :)

---------------------------------------------------------------------------

Düzeltme (12 Aralık 2017):
Arkadaşlar proje bitti. Aşağıdaki adreslerden siteye ve yönetim paneline bakıp inceleyebilirsiniz.
Proje de bootsrap, mvc5, ajax, jquery gibi modern teknolojiler kullanıldı. Site tasarımı ilk defa bootsrap kullanacaklar için özellikle basit tutuldu, css ile bootsrap classları ezilmedi.

Site: engincan.edu.net.org.in
Yönetim Paneli: engincan.edu.net.org.in/admin
Kullanıcı Adı: murat
Şifre: 1234

Dökümanın tamamlanan pdf halini en kısa sürede buradan paylaşacağım.

Umarım bu proje ile mvc öğrenmek isteyen arkadaşlara faydamız olur.

-----------------------------------------------------------------------------

Düzeltme (13 Aralık 2017):
Dökümanın son hali eklendi.

Arkadaşlar kitabı bastırıp derslerde kullanmaya başladık. Öğrencilerden çok güzel dönüt alıyoruz.

Kitabı kullanan arkadaşlar varsa yorumlarını almak isterim.
Düzenleme (22 Şubat 2018)

Arkadaşlar dökümanı hazırladığımızda, bootstrap 3 sürümü aktif iken, şimdi bootstrap 4 sürümü aktif.
projenin başında bootstrap kütüphanesi kurulurken özellikle bootstrap 3 ü kurmayı dikkat edin.

bootstrap 4 kuruluyla devam etmek isterseniz, masterpage inizdeki navbar kodlarını ve diğer kodları bootstrap 4 ile oluşturmanız gerekecektir.

Düzenleme (28 Şubat 2018)

Dokümandaki içeriği bir öğrencim elinden geldiğince videoya çekerek anlatmaya başladı. özellikle doküman ile birlikte videolar takip edildiğinde faydalı olacağını düşünüyorum.

örnek olarak bir videosunun adresini vermek istiyorum.

Düzenleme (18 Şubat 2019)

Ekli dosyalar

• MVC 1_2 PROJESİ.pdf
    7.2 MB · Görüntüleme: 1,442
  • IMG-20180122-WA0000.jpg
    IMG-20180122-WA0000.jpg
    60.7 KB · Görüntüleme: 571
  • IMG-20180122-WA0001.jpg
    IMG-20180122-WA0001.jpg
    68.4 KB · Görüntüleme: 486
Son düzenleme:
valla hocam sadece teşekkür etmek için online oldum. gerçekten çok faydalı bir kaynak. tam 123 sayfa.

teşekkürler.

Güzel bir çalışma olmuş, emek verilmiş, paylaşılmış, teşekkürler, iyi çalışmalar.

Teşekkürler arkadaşlar. Dökümanı takip edip adım adım yapan arkadaşlar, anlamadıkları yada takıldıkları noktaları belirtirseler yardımcı olmaya çalışırım.

Arkadaşlar proje tamamlandı. İlk mesajda sitenin ve yönetim panelinin linkleri mevcut. En kısa sürede pdf ni son halini de ekleyeceğim.

Tebrik ederim. Çok güzel.
HTML:
<input type="checkbox" name="checkbox" id="tumunusec">
<label for="tumunusec">Tümünü Seç </label>
Şeklinde yazarsanız yazıya tıklasa bile işaretler.
Boş geçmeyeyim diye yazdım. :)

Geri