c# mesaj proğ

Kodla Büyü

afilli

Seçkin Üye
Seçkin Üye
c# ile şubeler arası mesaj ve belge gönderme proğ.yapılabilirmi.gönderilen veriler database kaydedilecek mesajları okumak isteyenler sorgulayacak.

Yapılır hocam neden yapılmasın? belge yönetim sistemi gibi bir şeymi düşünüyorsunuz?

afilli' Alıntı:
c# ile şubeler arası mesaj ve belge gönderme proğ.yapılabilirmi.gönderilen veriler database kaydedilecek mesajları okumak isteyenler sorgulayacak.
Ödev mi kardeş?

qwerty1986' Alıntı:
yerelde yada www de web sitesi yapsana hocam, daha kolay olur
web de yaparsam sonuç dışarıya açılmış olacak .ben dışarıya açık olmasını istemiyorum

e sende hocam bilgisayarın birine apache+mysql+php yada iis kurup,
o bilgisayara elle ip girersin
kullanıcılara bilgisayarın ip sini verirsin (192.168.1.XXX) sadece aynı ağdan girerler, dışardan sen açmadığın sürece kimse giremez.

ben bu çalışmayı veriler database kaydedileçek.isteyen istediği şubeye hem mesaj hem belge gönderebileçek.istege bağlı tüm şubelerede gönderebilir.toplu duyuru da yapabilir.kullanıcılar şifre ile giriş yapacak.ayrıca buna benzer bir proğ.gördüm ama detayını alamadım.proğram her bilgisayara kurulabiliyor fakat çalışmıyor.çalışması için ilgili pc nin mac adresinin database kaydedilmesi gerekiyor.ben bu proğ nasıl yapıldığı hakkında bilgi alamadım.çalışma mantığı DYAS sistemine benzer.
ben bunu sharp ile yapmayı düşündüm.sizlerin daha iyi bir proğram ile yapılacaığını düşünen varsa fikrinizi söylerseniz daha iyi olur.
csharp tan başka hangisi ile yapılırsa daha verimli olur.

iyi çalışmalar

Geri