C KİTABI?

Kodla Büyü

narsist

Aktif Üye
Önerebileceğiniz en sağlam C kitabı hangisidir arkadaşlar??
pdf olan varsa sevinirim.
pdf yoksa en azından isim?

tsk ederim sımdıden

kaan aslan c kitabı tek geçerim. Ama c ya da c++ günlük hayatta kullanılmıyor aslında. Yani sadece işletiim sistemi, veritabanı vs. yazımında var ve onlarda ülkemizde yok. En iyisi pratikte kullanılan bir dil öğren. c#, java, php...

halk' Alıntı:
kaan aslan c kitabı tek geçerim. Ama c ya da c++ günlük hayatta kullanılmıyor aslında. Yani sadece işletiim sistemi, veritabanı vs. yazımında var ve onlarda ülkemizde yok. En iyisi pratikte kullanılan bir dil öğren. c#, java, php...

c öğrenmem lazım bir iş icabı arkadaşlar!!Az bucuk biliorum aslında ama yinede güzel bir kitap lazım.. bu kaan aslanın bir yerlerde pdf yada word hali var mı acaba!

kaan aslanı çok övüyorlar bu konuda c konusunda. ama valla bende pdf si yok :)

Bir dönem boyunca C'yi hiç anlamamıştım ve sınavlardan çok kötü notlar alıyordum. Sonra bir arkadaşta bu kitabı gördüm ödünç aldım. Baktım şahane anlatıyor ve izin isteyip fotokopisini çektirdim. Bir kaç haftada programlamayı söktüm. En zon konu olan pointer konusu dahil.

kesinlikle ama kesinlikle pusula yayıncılık-a'dan z'ye c kitabını al. oyun yazmaya başlayacak kadar c öğrenirsin. bundan iyisi yok piyasada. kod yazma değil işin mantığı var bu kitapta. emin ol en iyi türkçe c kitabı budur. başka kitap önerenler bunu okumamıştır.

http://www.kaanaslan.com/publication/pu ... n.php?id=1

A'dan Z'ye C kitabını tek geçerim. Programlama&kodlama ile ilgisi olan herkesin elinin altında bulunması gereken bir kaynak. Günümüzde C programlama dili kullanılmıyor ki demeyin, C olayını çözdükten sonra actionscript ten tutun da php'ye kadar aklınıza ne geliyorsa öğrenmesi çok çok kolay oluyor.
Hocam kitabın pdf sini aramayın, vereceğiniz ücrete değer bu kitap. Elinizin altında bulunsun sürekli.

unknownrealmman' Alıntı:
A'dan Z'ye C kitabını tek geçerim. Programlama&kodlama ile ilgisi olan herkesin elinin altında bulunması gereken bir kaynak. Günümüzde C programlama dili kullanılmıyor ki demeyin, C olayını çözdükten sonra actionscript ten tutun da php'ye kadar aklınıza ne geliyorsa öğrenmesi çok çok kolay oluyor.
Hocam kitabın pdf sini aramayın, vereceğiniz ücrete değer bu kitap. Elinizin altında bulunsun sürekli.

kitap 45 tl hocam... vermek önemli değilde bu kitaptan sonra C++ ve C # öğreneceğiz daha... hepsi de cok pahalı bence..
elinde pdf olan illaki vardır ama paylaşmak istenmiyor bence...

narsist' Alıntı:
unknownrealmman' Alıntı:

kitap 45 tl hocam... vermek önemli değilde bu kitaptan sonra C++ ve C # öğreneceğiz daha... hepsi de cok pahalı bence..
elinde pdf olan illaki vardır ama paylaşmak istenmiyor bence...

Bundan sonra amaç c# öğrenmek ise haybeye C öğrenme. Direk C#tan başla işe. İşi temelinden öğrenmek için yapıyorsan yanlış yapıyorsun. Yapısal programlamaya alışırsan nesnel mantığını zor kavrarsın ve eksi alışkanlıklarınla nesnel mantıkla değil bodostlama yapısal mantıkla yukarıdan aşağıya dümdüz spagetti kodları döktürürsün. Bakmışsın proje 50.000 satır olmadan içinden çıkılmaz bir çöplüğe dönmüş.

Geri